KBTX Local Football Scores

HS Football

Week 1 Results - 6A

08-31 7pm
Cancelled
Pearland Dawson
0
Oak Ridge
0
09-01
Cancelled
Montgomery
0
Houston Strake Jesuit
0
09-01 7pm
Cancelled
Conroe
0
Cypress Springs
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Cypress Fair
0
The Woodlands
0
09-01
Final
Lufkin
16
Longview
35
09-01 7pm
Cancelled
Beaumont West Brook
0
Beaumont Central
0
09-02
Cancelled
College Park
0
Pasadena Memorial
0

Week 1 Results - 5A

08-31 7pm
Cancelled
Magnolia
0
Kingwood Park
0
09-01
Final
Copperas Cove
14
A&M Consolidated
34
09-01
Final
Hutto
54
Bryan
14
09-01 7:30pm
Cancelled
C.E. King
0
College Station
0
09-01
Final
Rudder
7
Del Valle
27
09-01 7:30pm
Cancelled
Huntsville
0
Houston Waltrip
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Aldine MacArthur
0
Willis
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Brenham
0
Houston Westside
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Rosenberg Terry
0
Waller
0
09-01 7pm
Cancelled
Magnolia West
0
Klein Forest
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Tomball
0
Houston Wisdom
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Goose Creek Memorial
0
Tomball Memorial
0
09-01
Final
Belton
31
Temple
38
09-01
Final
Austin LBJ
45
Waco University
7
09-02
Cancelled
Jasper
0
Beaumont Ozen
0
09-02
Final
Austin Westlake
35
College Station
28
09-02
Final
San Antonio Roosevelt
17
Waco
41

Week 1 Results - 4A Division II

09-01
Final
Teague
0
Madisonville
24
09-01 7:30pm
Cancelled
Caldwell
0
Teague
0
09-01
Final
Geronimo Navarro
29
Giddings
28
09-01 7:30pm
Cancelled
Liberty Hill
0
La Grange
0
09-01
Final
Smithville
35
Llano
21
09-01 7:30pm
Cancelled
Diboll
0
Madisonville
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Tarkington
0
Splendora
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Columbus
0
Bay City
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Rice Consolidated
0
Brookshire Royal
0
09-02
Final
Orange Grove
20
Gonzales
21
09-02
Final
Bellville
14
Cameron Yoe
40

Week 1 Results - 4A Division I

09-01
Final
Navasota
35
Franklin
36
09-01 7pm
Cancelled
Cleveland
0
Shepherd
0
09-01 7pm
Cancelled
Needville
0
Huffman Hargrave
0
09-01 7pm
Cancelled
Port Neches-Groves
0
Silsbee
0
09-01 7pm
Cancelled
Jasper
0
Little Cypress-Mauriceville
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Hamshire-Fannett
0
Bridge City
0

Week 1 Results - 3A Division II

08-31 7:30pm
Cancelled
Anderson-Shiro
0
Beckville
0
09-01
Final
Buffalo
41
Rice
6
09-01
Final
Kerens
42
Leon
0
09-01
Final
Mart
38
Lexington
40
09-01 7:30pm
Cancelled
Groveton
0
New Waverly
0
09-01
Final
Marlin
24
Blooming Grove
0
09-01
Final
Bruceville-Eddy
28
Moody
21
09-02
Final
Centerville
33
Hearne
28

Week 1 Results - 3A Division I

08-31
Final
Academy
7
Rogers
6
09-01
Final
Rockdale
24
West
42
09-01 7pm
Cancelled
Hardin-Jefferson
0
Coldspring
0
09-01
Final
Troy
0
Salado
33
09-01
Final
Groesbeck
23
McGregor
10
09-01 7:30pm
Cancelled
Hempstead
0
East Bernard
0
09-02
Final
Crockett
30
Trinity
22

Week 1 Results - 2A Division I

09-01
Final
Lovelady
22
Grapeland
26
09-01
Final
Snook
7
Normangee
62
09-01
Final
Thorndale
28
Milano
47
09-01
Final
Riesel
12
Thrall
34
09-01
Final
Rosebud-Lott
34
Florence
29
09-01
Final
Burton
20
Holland
27
09-01 7:30pm
Cancelled
Deweyville
0
Colmesneil
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Fellowship Academy
0
West Hardin
0
09-02
Final
West Sabine
0
Timpson
48

Week 1 Results - 2A Division II

08-31
Final
Bremond
47
Whitewright
14
09-01
Final
Granger
6
Chilton
13
09-01
Final
The Woodlands Cooper
27
Iola
8
09-01
Final
Ranger
14
Dawson
12
09-01
Final
Frost
28
Malakoff Cross Roads
42
09-01
Final
Hubbard
26
Bartlett
0
09-01
Final
Waco Reicher Catholic
41
Meridian
14
09-02
Final
Brackettville Brackett
41
Somerville
21

Week 1 Results - 1A Division II

09-01
Final
Calvert
66
San Marcos Hill Country
36

Week 1 Results

08-31
Final
Calvert JV
13
Allen Academy
61
09-01
Final
Marshall Christian
74
Brazos Valley Homeschool
24
09-01
Final
McKinney Christian
38
Brazos Christian
14
09-01
Final
St. Joseph
6
Waco Texas Wind
35
09-02
Final
San Antonio FEAST
86
Huntsville Alpha Omega
37

Week 2 Results - 6A

09-08
Final
Gregory-Portland
7
Oak Ridge
35
09-08
Final
Tomball
49
College Park
14
09-08
Final
Montgomery
6
Euless Trinity
39
09-08
Final
Nacogdoches
28
Lufkin
45

Week 2 Results - 5A

09-08
Final
A&M Consolidated
52
Magnolia
47
09-08
Final
Bryan
35
Waller
28
09-08
Final
College Station
49
Killeen Shoemaker
10
09-08
Final
Rudder
7
Hutto
45
09-08
Final
Huntsville
17
China Spring
14
09-08
Final
Willis
26
C.E. King
28
09-08
Final
Elgin
7
Brenham
48
09-08
Final
Navasota
25
Magnolia West
30
09-08
Final
Tomball Memorial
58
New Caney
46
09-08
Final
Temple
48
Round Rock
14
09-08
Final
Killeen
20
Waco
52
09-08
Final
Waco University
13
Georgetown East View
38

Week 2 Results - 4A Division II

09-08
Final
Franklin
42
Caldwell
57
09-08
Final
Giddings
28
Wimberley
45
09-08
Final
Argyle
70
La Grange
0
09-08
Final
Bastrop Cedar Creek
26
Smithville
29
09-08
Final
Madisonville
30
Woodville
22
09-08
Final
Coldspring
22
Shepherd
32
09-08
Final-OT
Bay City
35
Bellville
34
09-08
Final
Brookshire Royal
15
Needville
62
09-08
Final
Gonzales
25
Austin Crockett
20

Week 2 Results - 4A Division I

09-08
Final
Liberty
16
Cleveland
13
09-08 7pm
Scheduled
Humble
Huffman Hargrave
09-08
Final
Silsbee
14
Newton
41

Week 2 Results - 3A Division II

09-08
Final
Lovelady
36
Anderson-Shiro
8
09-08
Final
Normangee
20
Buffalo
48
09-08
Final
Leon
14
Elkhart
40
09-08
Final
Lexington
52
Thorndale
7
09-08
Final
New Waverly
22
Somerville
10
09-08
Final
Crockett
16
Diboll
54
09-08
Final
Bruceville-Eddy
27
Axtell
32

Week 2 Results - 3A Division I

09-08
Final
Gatesville
31
Cameron Yoe
29
09-08
Final
Taylor
14
Rockdale
21
09-08
Final
Whitney
36
Academy
17
09-08
Final
Trinity
21
Hearne
22
09-08
Final
Marlin
14
Troy
19
09-08
Final
McGregor
15
Sunnyvale
7
09-08
Final
Tomball Concordia Lutheran
41
Hempstead
14

Week 2 Results - 2A Division I

09-08
Final
Corrigan-Camden
6
Centerville
21
09-08
Final
Grapeland
12
Groveton
33
09-08
Final
Milano
7
Thrall
6
09-08
Final
Moody
26
Waco Reicher Catholic
56
09-08
Final
Chilton
19
Rosebud-Lott
28
09-08
Final
Holland
26
Granger
21
09-08
Final
Burkeville
0
Deweyville
63
09-08
Final
Hull-Daisetta
24
West Hardin
12
09-08
Final
Beckville
47
West Sabine
21

Week 2 Results - 2A Division II

09-07
Final
Brazos Christian
49
Snook
36
09-08
Final
Iola
6
Bremond
17
09-08
Final
Wallis Brazos
27
Burton
55
09-08
Final
Bartlett
14
Dawson
40
09-08
Final
Frost
53
Ranger
8
09-08
Final
Blooming Grove
24
Hubbard
6
09-08
Final
Riesel
36
Meridian
17

Week 2 Results - 1A Division II

09-08
Final
Calvert
74
Coolidge
39
09-08
Final
Temple Holy Trinity
37
Buckholts
22

Week 2 Results

09-08
Final
Shiner St. Paul
57
St. Joseph
14
09-08
Final
Bellville Faith Academy
0
Allen Academy
49
09-08
Final
Victoria Homeschool
0
Brazos Valley Homeschool
46
09-08
Final
Huntsville Alpha Omega
60
Bynum
14

Week 3 Results - 6A

09-14
Final
Klein Forest
14
Oak Ridge
45
09-15
Final
Killeen Ellison
25
Montgomery
29
09-15
Final
Deer Park
19
College Park
20
09-15
Final
Tyler John Tyler
34
Lufkin
44
09-15
Final
Beaumont West Brook
56
C.E. King
20
09-16 6pm
Scheduled
The Woodlands
Katy

Week 3 Results - 5A

09-15
Final
Houston St. Pius X
58
College Station
41
09-15
Final
A&M Consolidated
66
Austin
0
09-15
Final
Magnolia West
20
Bryan
14
09-15
Final
Huntsville
41
Conroe
14
09-15
Final
Huffman Hargrave
26
Willis
33
09-15
Final
Brenham
56
Houston Episcopal
42
09-15
Final
Waller
21
Navasota
41
09-15
Final
Magnolia
35
Katy Taylor
26
09-15
Final
Austin Reagan
0
Tomball
42
09-15
Final
Tomball Memorial
46
Galena Park
14
09-15
Final
Waco Midway
40
Temple
28
09-15
Final
Waco
42
Killeen Harker Heights
35
09-15
Final
Waco University
20
Gatesville
49

Week 3 Results - 4A Division II

09-15
Final
Caldwell
32
Madisonville
49
09-15
Final
Comal Canyon Lake
23
Giddings
28
09-15
Final
La Grange
13
La Vernia
30
09-15
Final
Smithville
56
Austin Travis
7
09-15
Final
Corrigan-Camden
14
Shepherd
48
09-15
Final
Warren
6
Tarkington
21
09-15
Final
Bellville
5
Houston Stafford
7
09-15
Final
Columbus
0
Sealy
58
09-15
Final
Hempstead
38
Brookshire Royal
12
09-15
Final
Geronimo Navarro
35
Gonzales
10

Week 3 Results - 4A Division I

09-15
Final
Cleveland
27
Brazosport
56
09-15
Final
Silsbee
30
Jasper
23
09-15
Final
Little Cypress-Mauriceville
14
Hardin-Jefferson
28
09-15
Final
Bridge City
6
West Orange-Stark
39

Week 3 Results - 3A Division II

09-15
Final
Hearne
50
Snook
25
09-15
Final
Anderson-Shiro
0
Iola
35
09-15
Final
Buffalo
60
Grapeland
20
09-15
Final
Axtell
13
Leon
48
09-15
Final
Hardin
21
New Waverly
29
09-15
Final
Crockett
6
Rusk
41
09-15
Final
Rogers
33
Marlin
7
09-15
Final
Early
39
Bruceville-Eddy
29

Week 3 Results - 3A Division I

09-15
Final
Lorena
26
Franklin
27
09-15
Final
Cameron Yoe
14
China Spring
21
09-15
Final
Lexington
38
Rockdale
7
09-15
Final
Academy
21
Goldthwaite
15
09-15
Final
Liberty
49
Coldspring
34
09-15
Final
Centerville
42
Trinity
13
09-15
Final-OT
Robinson
34
Troy
28
09-15
Final
Jarrell
0
Thorndale
31
09-15
Final
Mart
43
McGregor
22

Week 3 Results - 2A Division I

09-15
Final
Normangee
45
Chilton
40
09-15
Final
San Augustine
44
Groveton
7
09-15
Final
Lovelady
28
Joaquin
43
09-15
Final
Hamilton
35
Moody
17
09-15
Final
Rosebud-Lott
21
Wortham
38
09-15
Final
Holland
26
Florence
28
09-15
Final
Deweyville
13
Evadale
16
09-15
Final
West Hardin
14
Huntington
31
09-15
Final
Hemphill
27
West Sabine
10

Week 3 Results - 2A Division II

09-15
Final
Bremond
21
Milano
28
09-15
Final
Louise
14
Burton
35
09-15
Final
Waco Texas Wind
37
Somerville
26
09-15
Final
Granger
21
Riesel
41
09-15
Final
Dawson
24
Rio Vista
26
09-15
Final
Itasca
22
Frost
55
09-15
Final
Hubbard
35
Valley Mills
6
09-15
Final
Meridian
7
Crawford
48
09-15
Final
Central Texas Christian
42
Bartlett
20

Week 3 Results - 1A Division II

09-15
Final
Borden County
62
Calvert
0
09-16 7:30pm
Scheduled
McDade
0
Buckholts
0

Week 3 Results

09-15
Final
Brazos Valley Homeschool
53
Houston Texas Christian
6
09-15
Final
St. Joseph
12
Houston Village
42
09-15
Final
Huntsville Alpha Omega
28
Katy Faith West Academy
73

Week 4 Results - 6A

09-21 7pm
Scheduled
Houston St. Thomas
Beaumont West Brook
09-22 7pm
Scheduled
Montgomery
Alief Hastings
09-22 7:30pm
Scheduled
Conroe
Brazoswood
09-22 7:30pm
Scheduled
George Ranch
The Woodlands
09-22 7pm
Scheduled
Oak Ridge
Deer Park
09-22 7:30pm
Scheduled
Monterrey Tech
Lufkin

Week 4 Results - 5A

09-22 7:30pm
Scheduled
College Park
A&M Consolidated
09-22 7:30pm
Scheduled
Pflugerville
College Station
09-22 7:30pm
Scheduled
Jasper
Rudder
09-22 7:30pm
Scheduled
Tomball
Richmond Foster
09-22 7:30pm
Scheduled
Temple
Round Rock Cedar Ridge
09-22 7:30pm
Scheduled
Waco
Waco Midway
09-22 7pm
Scheduled
Waco University
Killeen Ellison

Week 4 Results - 4A Division II

09-22 7:30pm
Scheduled
Taylor
Caldwell
09-22 7:30pm
Scheduled
Giddings
Yoakum
09-22 7:30pm
Scheduled
Geronimo Navarro
La Grange
09-22 7:30pm
Scheduled
Brookshire Royal
Smithville
09-22 7:30pm
Scheduled
Madisonville
Crockett
09-22 7:30pm
Scheduled
Trinity
Shepherd
09-22 7:30pm
Scheduled
Anahuac
Tarkington
09-22 7:30pm
Scheduled
Sealy
Bellville
09-22 7:30pm
Scheduled
Hallettsville
Columbus
09-22 7:30pm
Scheduled
Gonzales
Cuero

Week 4 Results - 4A Division I

09-22 7pm
Scheduled
Navasota
Houston Stafford
09-22 7pm
Scheduled
Hempstead
Cleveland
09-22 7pm
Scheduled
Houston Worthing
Huffman Hargrave
09-22 7:30pm
Scheduled
Little Cypress-Mauriceville
Orangefield
09-22 7:30pm
Scheduled
Newton
Bridge City

Week 4 Results - 3A Division II

09-22 7:30pm
Scheduled
Hearne
Rogers
09-22 7:30pm
Scheduled
Brazos Christian
Anderson-Shiro
09-22 7:30pm
Scheduled
Groveton
Buffalo
09-22 7:30pm
Scheduled
Leon
Lovelady
09-22 7:30pm
Scheduled
New Waverly
East Chambers
09-22 7:30pm
Scheduled
Clifton
Bruceville-Eddy

Week 4 Results - 3A Division I

09-22 7:30pm
Scheduled
Franklin
Waco Connally
09-22 7:30pm
Scheduled
Cameron Yoe
Bay City
09-22 7:30pm
Scheduled
Comanche
Academy
09-22 7:30pm
Scheduled
China Spring
Troy
09-22 7:30pm
Scheduled
Jarrell
Lexington
09-22 7:30pm
Scheduled
McGregor
Marlin

Week 4 Results - 2A Division I

09-22 7:30pm
Scheduled
Burton
Normangee
09-22 7:30pm
Scheduled
Thorndale
Hamilton
09-22 7:30pm
Scheduled
Thrall
Schertz St. John Paul II
09-22 7:30pm
Scheduled
Meridian
Moody
09-22 7:30pm
Scheduled
Central Texas Christian
Rosebud-Lott
09-22 7:30pm
Scheduled
Holland
Bartlett
09-22 7:30pm
Scheduled
Galveston O'Connell Prep
Deweyville
09-22 7pm
Scheduled
Evadale
West Hardin
09-22 7:30pm
Scheduled
Burkeville
West Sabine

Week 4 Results - 2A Division II

09-21 7pm
Scheduled
Somerville
Rudder JV
09-22 7:30pm
Scheduled
Bremond
Waco Reicher Catholic
09-22 7:30pm
Scheduled
Snook
St. Joseph
09-22 7:30pm
Scheduled
Milano
Iola
09-22 7:30pm
Scheduled
Granger
Hubbard
09-22 7:30pm
Scheduled
Chilton
Axtell
09-22 7:30pm
Scheduled
Dawson
Wortham
09-22 7pm
Scheduled
Frost
Grapeland

Week 4 Results - 1A Division II

09-22 7:30pm
Scheduled
Calvert
New Braunfels Christian
09-22 7pm
Scheduled
Buckholts
Allen Academy

Week 4 Results

09-22
7:30pm
Brazos Valley Homeschool
0
Cedar Park Summit Christian
0

Week 5 Results - 6A

09-29 7:30pm
Scheduled
Beaumont West Brook
Montgomery
09-29 7:30pm
Scheduled
Oak Ridge
Conroe
09-29 7:30pm
Scheduled
Lufkin
College Park

Week 5 Results - 5A

09-29 7:30pm
Scheduled
Waco
A&M Consolidated
09-29 7:30pm
Scheduled
College Station
Bryan
09-29 7:30pm
Scheduled
Rudder
Houston St. Pius X
09-29 7:30pm
Scheduled
Tomball Memorial
Huntsville
09-29 7:30pm
Scheduled
Willis
Tomball
09-29 7:30pm
Scheduled
Brenham
Magnolia West
09-29 7:30pm
Scheduled
Magnolia
Waller
09-29 7:30pm
Scheduled
Temple
Waco University

Week 5 Results - 4A Division II

09-29 7:30pm
Scheduled
Caldwell
Mexia
09-29 7pm
Scheduled
Giddings
Brownwood
09-29 7:30pm
Scheduled
La Grange
Taylor
09-29 7:30pm
Scheduled
Lago Vista
Smithville
09-29 7:30pm
Scheduled
Lorena
Madisonville
09-29 7:30pm
Scheduled
Shepherd
Liberty
09-29 7:30pm
Scheduled
Tarkington
Diboll
09-29 7:30pm
Scheduled
Bellville
Wharton
09-29 7:30pm
Scheduled
Cuero
Columbus
09-29 7:30pm
Scheduled
Brookshire Royal
Tomball Concordia Lutheran
09-29 7:30pm
Scheduled
Gonzales
Uvalde

Week 5 Results - 4A Division I

09-29 7pm
Scheduled
West Orange-Stark
Silsbee
09-29 7:30pm
Scheduled
Bridge City
Jasper

Week 5 Results - 3A Division II

09-29 7:30pm
Scheduled
Anderson-Shiro
Hearne
09-29 7:30pm
Scheduled
Buffalo
New Waverly
09-29 7:30pm
Scheduled
Leon
Bruceville-Eddy
09-29 7:30pm
Scheduled
Weimar
Lexington

Week 5 Results - 3A Division I

09-29 7:30pm
Scheduled
Troy
Franklin
09-29 7:30pm
Scheduled
Cameron Yoe
McGregor
09-29 7:30pm
Scheduled
Rockdale
Rogers
09-29 7:30pm
Scheduled
Academy
Jarrell
09-29 7pm
Scheduled
Coldspring
Crockett
09-29 7:30pm
Scheduled
Trinity
Buna
09-29 7:30pm
Scheduled
Luling
Hempstead

Week 5 Results - 2A Division I

09-29 7:30pm
Scheduled
Mart
Centerville
09-29 7:30pm
Scheduled
Groveton
Normangee
09-29 7:30pm
Scheduled
Timpson
Lovelady
09-29 7:30pm
Scheduled
Thorndale
Bremond
09-29 7:30pm
Scheduled
Flatonia
Thrall
09-29 7:30pm
Scheduled
Moody
Central Texas Christian
09-29 7:30pm
Scheduled
Rosebud-Lott
Meridian
09-29 7:30pm
Scheduled
Axtell
Holland
09-29 7:30pm
Scheduled
Deweyville
Hull-Daisetta
09-29 7pm
Scheduled
Sabine Pass
West Hardin

Week 5 Results - 2A Division II

09-29 7:30pm
Scheduled
Burton
Iola
09-29 7:30pm
Scheduled
Ganado
Snook
09-29 7:30pm
Scheduled
Somerville
Brazos Christian
09-29 7pm
Scheduled
Milano
St. Joseph
09-29 7:30pm
Scheduled
Wortham
Granger
09-29 7:30pm
Scheduled
Chilton
Malakoff Cross Roads
09-29 7:30pm
Scheduled
Itasca
Dawson
09-29 7:30pm
Scheduled
Millsap
Frost
09-29 7:30pm
Scheduled
Hubbard
Riesel

Week 5 Results - 1A Division II

09-29 7:30pm
Scheduled
Waco Live Oak
Calvert
09-29 7:30pm
Scheduled
Waco Parkview Christian
Buckholts

Week 5 Results

09-29 7pm
Scheduled
Orange Community Christian
Allen Academy
09-29
Scheduled
Austin Achieve
Brazos Valley Homeschool
09-29 7pm
Scheduled
Conroe Covenant Christian
Huntsville Alpha Omega

Week 6 Results - 6A

10-05 7pm
Scheduled
College Park
Beaumont West Brook
10-06 7:30pm
Scheduled
Montgomery
Oak Ridge
10-06 7:30pm
Scheduled
The Woodlands
Lufkin

Week 6 Results - 5A

10-06 7:30pm
Scheduled
A&M Consolidated
Temple
10-06 7:30pm
Scheduled
Bryan
Navasota
10-06 7:30pm
Scheduled
Waco University
College Station
10-06 7:30pm
Scheduled
Rudder
Waco
10-06 7:30pm
Scheduled
Huntsville
Willis
10-06 7:30pm
Scheduled
Waller
Brenham
10-06 7:30pm
Scheduled
Tomball
Magnolia
10-06 7:30pm
Scheduled
Magnolia West
Tomball Memorial

Week 6 Results - 4A Division II

10-06 7:30pm
Scheduled
Madisonville
Rusk
10-06 7:30pm
Scheduled
Huntington
Shepherd
10-06 7:30pm
Scheduled
Liberty
Tarkington
10-06 7:30pm
Scheduled
Bellville
Taylor
10-06 7:30pm
Scheduled
Brookshire Royal
Houston Village

Week 6 Results - 4A Division I

10-06 7pm
Scheduled
Cleveland
Houston Kashmere
10-06 7:30pm
Scheduled
Huffman Hargrave
Columbus
10-06 7pm
Scheduled
Houston St. Pius X
Little Cypress-Mauriceville
10-07 7pm
Scheduled
Silsbee
Alvin Shadow Creek

Week 6 Results - 3A Division II

10-06 7:30pm
Scheduled
New Waverly
Anderson-Shiro
10-06 7:30pm
Scheduled
Bruceville-Eddy
Buffalo
10-06 7:30pm
Scheduled
Marlin
Leon

Week 6 Results - 3A Division I

10-06 7:30pm
Scheduled
Franklin
Cameron Yoe
10-06 7:30pm
Scheduled
Rockdale
Academy
10-06 7pm
Scheduled
Coldspring
Warren
10-06 7:30pm
Scheduled
Kountze
Trinity
10-06 7:30pm
Scheduled
Jarrell
Troy

Week 6 Results - 2A Division I

10-06 7:30pm
Scheduled
Centerville
Thrall
10-06 7:30pm
Tenaha
West Sabine

Week 6 Results - 2A Division II

10-06 7:30pm
Scheduled
Kenedy
Bartlett

Week 6 Results - 1A Division II

10-06 7:30pm
Scheduled
Chester
Calvert
10-06 7:30pm
Scheduled
Buckholts
Round Rock Christian

Week 6 Results

10-06 7pm
Scheduled
Allen Academy
Huntsville Alpha Omega
10-06
Scheduled
Brazos Valley Homeschool
Prairie Lea

Week 7 Results - 6A

10-12 7pm
Scheduled
Beaumont West Brook
The Woodlands
10-13 7:30pm
Scheduled
Conroe
Montgomery
10-13 7:30pm
Scheduled
Oak Ridge
College Park

Week 7 Results - 5A

10-13 7:30pm
Scheduled
College Station
A&M Consolidated
10-13 7:30pm
Scheduled
Bryan
Waco University
10-13 7:30pm
Scheduled
Temple
Rudder
10-13 7:30pm
Scheduled
Magnolia
Huntsville
10-13 7:30pm
Scheduled
Willis
Magnolia West
10-13 7:30pm
Scheduled
Tomball Memorial
Brenham
10-13 7:30pm
Scheduled
Waller
Tomball

Week 7 Results - 4A Division II

10-13 7:30pm
Scheduled
Columbus
Caldwell
10-13 7:30pm
Scheduled
Smithville
Giddings
10-13 7:30pm
Scheduled
La Grange
Gonzales
10-13 7:30pm
Scheduled
Shepherd
Tarkington
10-13 7:30pm
Scheduled
Brookshire Royal
Bellville

Week 7 Results - 4A Division I

10-13 7pm
Scheduled
Navasota
Huffman Hargrave
10-13 7pm
Scheduled
Bridge City
Cleveland
10-13 7pm
Scheduled
Silsbee
Little Cypress-Mauriceville

Week 7 Results - 3A Division II

10-13 7:30pm
Scheduled
Hearne
New Waverly
10-13 7:30pm
Scheduled
Anderson-Shiro
Bruceville-Eddy
10-13 7:30pm
Scheduled
Buffalo
Marlin
10-13 7:30pm
Scheduled
Lexington
Blanco
10-13 7:30pm
Scheduled
Newton
Crockett

Week 7 Results - 3A Division I

10-13 7:30pm
Scheduled
McGregor
Franklin
10-13 7:30pm
Scheduled
Cameron Yoe
Jarrell
10-13 7:30pm
Scheduled
Troy
Rockdale
10-13 7pm
Scheduled
Kirbyville
Coldspring
10-13 7:30pm
Scheduled
Trinity
Woodville
10-13 7:30pm
Scheduled
Hempstead
East Chambers

Week 7 Results - 2A Division I

10-13 7pm
Scheduled
West Hardin
Centerville
10-13 7:30pm
Scheduled
Normangee
Thorndale
10-13 7pm
Scheduled
Deweyville
Groveton
10-13 7pm
Scheduled
Lovelady
West Sabine
10-13 7:30pm
Scheduled
Thrall
Holland
10-13 7:30pm
Scheduled
Moody
Rosebud-Lott

Week 7 Results - 2A Division II

10-13 7:30pm
Scheduled
Bremond
Chilton
10-13 7:30pm
Scheduled
Snook
Burton
10-13 7:30pm
Scheduled
Somerville
Granger
10-13 7:30pm
Scheduled
Bartlett
Milano
10-13 7pm
Scheduled
Iola
Colmesneil
10-13 7:30pm
Scheduled
Meridian
Dawson
10-13 7:30pm
Scheduled
Frost
Hubbard

Week 7 Results - 1A Division II

10-13 7:30pm
Scheduled
Calvert
Watauga Harvest Christian
10-13 7:30pm
Scheduled
Fayette Co Home School
Buckholts

Week 7 Results

10-13 7:30pm
Scheduled
Brazos Christian
Texas School for the Deaf
10-13 7:30pm
Scheduled
St. Joseph
Marble Falls Faith Academy
10-13 7:30pm
Scheduled
Bastrop Tribe Consolidated
Brazos Valley Homeschool
10-13 7pm
Scheduled
Huntsville Alpha Omega
Baytown Christian
10-14 5pm
Scheduled
Allen Academy
Houston Emery Weiner JV

Week 8 Results - 6A

10-20 7:30pm
Scheduled
College Park
Conroe
10-20 7:30pm
Scheduled
The Woodlands
Oak Ridge
10-20 7:30pm
Scheduled
Lufkin
Beaumont West Brook

Week 8 Results - 5A

10-20 7:30pm
Scheduled
A&M Consolidated
Bryan
10-20 7:30pm
Scheduled
Rudder
College Station
10-20 7:30pm
Scheduled
Huntsville
Waller
10-20 7:30pm
Scheduled
Tomball Memorial
Willis
10-20 7:30pm
Scheduled
Brenham
Tomball
10-20 7:30pm
Scheduled
Magnolia West
Magnolia
10-20 7:30pm
Scheduled
Waco
Temple

Week 8 Results - 4A Division II

10-20 7:30pm
Scheduled
Caldwell
Giddings
10-20 7:30pm
Scheduled
La Grange
Smithville
10-20 7:30pm
Scheduled
Madisonville
Shepherd
10-20 7:30pm
Scheduled
Tarkington
Brookshire Royal
10-20 7:30pm
Scheduled
Gonzales
Columbus

Week 8 Results - 4A Division I

10-20 7pm
Scheduled
Silsbee
Navasota
10-20 7pm
Scheduled
Cleveland
Huffman Hargrave
10-20 7pm
Scheduled
Little Cypress-Mauriceville
Bridge City

Week 8 Results - 3A Division II

10-20 7:30pm
Scheduled
Bruceville-Eddy
Hearne
10-20 7:30pm
Scheduled
Marlin
Anderson-Shiro
10-20 7:30pm
Scheduled
Leon
Buffalo
10-20 7:30pm
Scheduled
Comfort
Lexington
10-20 7:30pm
Scheduled
Corrigan-Camden
Crockett

Week 8 Results - 3A Division I

10-20 7:30pm
Scheduled
Rockdale
Cameron Yoe
10-20 7:30pm
Scheduled
Academy
Troy
10-20 7pm
Scheduled
Coldspring
Trinity
10-20 7:30pm
Scheduled
Jarrell
McGregor
10-20 7:30pm
Scheduled
Hitchcock
Hempstead

Week 8 Results - 2A Division I

10-20 7pm
Scheduled
Centerville
West Sabine
10-20 7:30pm
Scheduled
Normangee
Thrall
10-20 7pm
Scheduled
Groveton
West Hardin
10-20 7pm
Scheduled
Deweyville
Lovelady
10-20 7:30pm
Scheduled
Thorndale
Moody
10-20 7:30pm
Scheduled
Rosebud-Lott
Holland

Week 8 Results - 2A Division II

10-20 7:30pm
Scheduled
Bremond
Frost
10-20 7:30pm
Scheduled
Burton
Somerville
10-20 7:30pm
Scheduled
Snook
Bartlett
10-20 7:30pm
Scheduled
Granger
Milano
10-20 7pm
Scheduled
Sabine Pass
Iola
10-20 7:30pm
Scheduled
Chilton
Meridian
10-20 7:30pm
Scheduled
Dawson
Hubbard

Week 8 Results - 1A Division II

10-20 7:30pm
Scheduled
Buckholts
Pflugerville Concordia

Week 8 Results

10-20 7:30pm
Scheduled
Brazos Christian
Central Texas Christian
10-20 7:30pm
Scheduled
Texas School for the Deaf
St. Joseph
10-20 7pm
Scheduled
Brazosport Christian
Allen Academy
10-20
Scheduled
Brazos Valley Homeschool
Johnson County Homeschool
10-20 7pm
Scheduled
Alvin Living Stones
Huntsville Alpha Omega

Week 9 Results - 6A

10-27 7:30pm
Scheduled
Conroe
The Woodlands
10-27 7:30pm
Scheduled
Oak Ridge
Lufkin
10-28 6pm
Scheduled
Montgomery
College Park

Week 9 Results - 5A

10-27 7:30pm
Scheduled
Waco University
A&M Consolidated
10-27 7:30pm
Scheduled
Bryan
Rudder
10-27 7:30pm
Scheduled
College Station
Waco
10-27 7:30pm
Scheduled
Tomball
Huntsville
10-27 7:30pm
Scheduled
Willis
Brenham
10-27 7:30pm
Scheduled
Waller
Magnolia West
10-27 7:30pm
Scheduled
Magnolia
Tomball Memorial

Week 9 Results - 4A Division II

10-27 7:30pm
Scheduled
Smithville
Caldwell
10-27 7:30pm
Scheduled
Giddings
Gonzales
10-27 7:30pm
Scheduled
Columbus
La Grange
10-27 7:30pm
Scheduled
Brookshire Royal
Madisonville
10-27 7:30pm
Scheduled
Bellville
Tarkington

Week 9 Results - 4A Division I

10-27 7pm
Scheduled
Navasota
Cleveland
10-27 7pm
Scheduled
Huffman Hargrave
Little Cypress-Mauricville
10-27 7pm
Scheduled
Bridge City
Silsbee

Week 9 Results - 3A Division II

10-27 7:30pm
Scheduled
Hearne
Marlin
10-27 7:30pm
Scheduled
Anderson-Shiro
Leon
10-27 7:30pm
Scheduled
Lexington
Rogers
10-27 7:30pm
Scheduled
New Waverly
Bruceville-Eddy
10-27 7:30pm
Scheduled
Crockett
Frankston

Week 9 Results - 3A Division I

10-27 7:30pm
Scheduled
Franklin
Jarrell
10-27 7:30pm
Scheduled
Cameron Yoe
Academy
10-27 7:30pm
Scheduled
McGregor
Rockdale
10-27 7pm
Scheduled
Buna
Coldspring
10-27 7:30pm
Scheduled
Trinity
Warren
10-27 7:30pm
Scheduled
Hempstead
Anahuac

Week 9 Results - 2A Division I

10-27 7pm
Scheduled
Lovelady
Centerville
10-27 7:30pm
Scheduled
Moody
Normangee
10-27 7pm
Scheduled
West Sabine
Groveton
10-27 7:30pm
Scheduled
Holland
Thorndale
10-27 7:30pm
Scheduled
Thrall
Rosebud-Lott
10-27 7pm
Scheduled
West Hardin
Deweyville

Week 9 Results - 2A Division II

10-27 7:30pm
Scheduled
Meridian
Bremond
10-27 7:30pm
Scheduled
Milano
Burton
10-27 7:30pm
Scheduled
Somerville
Snook
10-27 7:30pm
Scheduled
Bartlett
Granger
10-27 7pm
Scheduled
Iola
Burkeville
10-27 7:30pm
Scheduled
Hubbard
Chilton
10-27 7:30pm
Scheduled
Frost
Dawson

Week 9 Results - 1A Division II

10-27 7:30pm
Scheduled
Calvert
Oglesby
10-28 6pm
Scheduled
Prairie Lea
Buckholts

Week 9 Results

10-27 7:30pm
Scheduled
Waco Reicher Catholic
Brazos Christian
10-27 7:30pm
Scheduled
St. Joseph
Central Texas Christian
10-27 7pm
Scheduled
Conroe Covenant Christian
Allen Academy
10-27 7pm
Scheduled
Huntsville Alpha Omega
Bellville Faith Academy

Week 10 Results - 6A

11-03 7:30pm
Scheduled
The Woodlands
Montgomery
11-03 7:30pm
Scheduled
Lufkin
Conroe
11-03 7:30pm
Scheduled
Beaumont West Brook
Oak Ridge

Week 10 Results - 5A

11-03 7:30pm
Scheduled
Waco
Bryan
11-03 7:30pm
Scheduled
Temple
College Station
11-03 7:30pm
Scheduled
Rudder
Waco University
11-03 7:30pm
Scheduled
Brenham
Huntsville
11-03 7:30pm
Scheduled
Willis
Magnolia
11-03 7:30pm
Scheduled
Tomball Memorial
Waller
11-03 7:30pm
Scheduled
Magnolia West
Tomball

Week 10 Results - 4A Division II

11-03 7:30pm
Scheduled
Gonzales
Caldwell
11-03 7:30pm
Scheduled
La Grange
Giddings
11-03 7:30pm
Scheduled
Columbus
Smithville
11-03 7:30pm
Scheduled
Madisonville
Bellville
11-03 7:30pm
Scheduled
Shepherd
Brookshire Royal

Week 10 Results - 4A Division I

11-03 7pm
Scheduled
Bridge City
Navasota
11-03 7pm
Scheduled
Little Cypress-Mauriceville
Cleveland
11-03 7pm
Scheduled
Silsbee
Huffman Hargrave

Week 10 Results - 3A Division II

11-03 7:30pm
Scheduled
Leon
Hearne
11-03 7:30pm
Scheduled
Buffalo
Anderson-Shiro
11-03 7:30pm
Scheduled
Lexington
Johnson City LBJ
11-03 7:30pm
Scheduled
Marlin
New Waverly
11-03 7:30pm
Scheduled
Garrison
Crockett

Week 10 Results - 3A Division I

11-03 7:30pm
Scheduled
Rockdale
Franklin
11-03 7:30pm
Scheduled
Troy
Cameron Yoe
11-03 7:30pm
Scheduled
Academy
McGregor
11-03 7pm
Scheduled
Coldspring
Kountze
11-03 7:30pm
Scheduled
Kirbyville
Trinity
11-03 7:30pm
Scheduled
Hempstead
La Marque

Week 10 Results - 2A Division I

11-03 7pm
Scheduled
Groveton
Centerville
11-03 7:30pm
Scheduled
Normangee
Holland
11-03 7pm
Scheduled
West Hardin
Lovelady
11-03 7:30pm
Scheduled
Thorndale
Rosebud-Lott
11-03 7:30pm
Scheduled
Moody
Thrall
11-03 7pm
Scheduled
Deweyville
West Sabine
11-03 7pm
Scheduled
Deweyville
West Sabine

Week 10 Results - 2A Division II

11-03 7:30pm
Scheduled
Bremond
Hubbard
11-03 7:30pm
Scheduled
Burton
Granger
11-03 7:30pm
Scheduled
Snook
Milano
11-03 7:30pm
Scheduled
Somerville
Bartlett
11-03 7pm
Scheduled
Iola
Evadale
11-03 7:30pm
Scheduled
Chilton
Dawson
11-03 7:30pm
Scheduled
Meridian
Frost

Week 10 Results - 1A Division II

11-03 7:30pm
Scheduled
Calvert
Buckholts

Week 10 Results

11-03 7:30pm
Scheduled
Brazos Christian
Marble Falls Faith Academy
11-03 7:30pm
Scheduled
Waco Reicher Catholic
St. Joseph
11-03 7pm
Scheduled
Allen Academy
Alvin Living Stones
11-03 7:30pm
Scheduled
Austin Capitol Homeschool
Brazos Valley Homeschool
11-03 7pm
Scheduled
Orange Community Christian
Huntsville Alpha Omega

Week 11 Results - 6A

11-09 7pm
Scheduled
Conroe
Beaumont West Brook
11-10 7:30pm
Scheduled
Montgomery
Lufkin
11-10 7:30pm
Scheduled
College Park
The Woodlands

Week 11 Results - 5A

11-10 7:30pm
Scheduled
A&M Consolidated
Rudder
11-10 7:30pm
Scheduled
Bryan
Temple
11-10 7:30pm
Scheduled
Huntsville
Magnolia West
11-10 7:30pm
Scheduled
Waller
Willis
11-10 7:30pm
Scheduled
Magnolia
Brenham
11-10 7:30pm
Scheduled
Tomball
Tomball Memorial
11-10 7:30pm
Scheduled
Waco University
Waco

Week 11 Results - 4A Division II

11-10 7:30pm
Scheduled
Caldwell
La Grange
11-10 7:30pm
Scheduled
Giddings
Columbus
11-10 7:30pm
Scheduled
Smithville
Gonzales
11-10 7:30pm
Scheduled
Tarkington
Madisonville
11-10 7:30pm
Scheduled
Bellville
Shepherd

Week 11 Results - 4A Division I

11-10 7pm
Scheduled
Navasota
Little Cypress-Mauriceville
11-10 7pm
Scheduled
Cleveland
Silsbee
11-10 7pm
Scheduled
Huffman Hargrave
Bridge City

Week 11 Results - 3A Division II

11-10 7:30pm
Scheduled
Hearne
Buffalo
11-10 7:30pm
Scheduled
New Waverly
Leon
11-10 7:30pm
Scheduled
Florence
Lexington
11-10 7:30pm
Scheduled
Crockett
Hemphill
11-10 7:30pm
Scheduled
Bruceville-Eddy
Marlin

Week 11 Results - 3A Division I

11-10 7:30pm
Scheduled
Franklin
Academy
11-10 7:30pm
Scheduled
Jarrell
Rockdale
11-10 7pm
Scheduled
Woodville
Coldspring
11-10 7:30pm
Scheduled
McGregor
Troy
11-10 7:30pm
Scheduled
Hardin
Hempstead

Week 11 Results - 2A Division I

11-10 7pm
Scheduled
Centerville
Deweyville
11-10 7:30pm
Scheduled
Rosebud-Lott
Normangee
11-10 7pm
Scheduled
Lovelady
Groveton
11-10 7:30pm
Scheduled
Thrall
Thorndale
11-10 7:30pm
Scheduled
Holland
Moody
11-10 7pm
Scheduled
West Sabine
West Hardin

Week 11 Results - 2A Division II

11-10 7:30pm
Scheduled
Dawson
Bremond
11-10 7:30pm
Scheduled
Bartlett
Burton
11-10 7:30pm
Scheduled
Granger
Snook
11-10 7:30pm
Scheduled
Milano
Somerville
11-10 7pm
Scheduled
Hull-Daisetta
Iola
11-10 7:30pm
Scheduled
Frost
Chilton
11-10 7:30pm
Scheduled
Hubbard
Meridian

Week 11 Results - 1A Division II

11-10 7:30pm
Scheduled
Prairie Lea
Calvert
11-10 7:30pm
Scheduled
Buckholts
Oglesby

Week 11 Results

11-10 7:30pm
Scheduled
St. Joseph
Brazos Christian
11-10 7pm
Scheduled
Allen Academy
Baytown Christian
11-10 7pm
Scheduled
Brazosport Christian
Huntsville Alpha Omega

Sports Features