Weekly Football

Week 1 Results - 6A

Bryan
MontgomeryScheduled

Klein
Cypress FallsScheduled

Langham Creek
Klein OakScheduled

Shoemaker
RudderScheduled

Klein Forest
Fort Bend AustinScheduled

Cypress Woods
Klein CollinsScheduled

Spring
Aldine DavisScheduled

Alief Hastings
Spring DekaneyScheduled

Spring Westfield
ManvelScheduled

Aldine Nimitz
ConroeScheduled

College Park
PearlandScheduled

Summer Creek
Pasadena MemorialScheduled

Clear Falls
AtascocitaScheduled

Copperas Cove
AM ConsolidatedScheduled

Harker Heights
WacoScheduled

Leander
KilleenScheduled

Belton
Waco UniversityScheduled

Eagle Pass
Killeen EllisonScheduled

Lake Travis
Waco MidwayScheduled

Cypress Fair
The WoodlandsScheduled

Kingwood
KatyScheduled

Oak Ridge
Katy Morton RanchScheduled

Week 1 Results - 5A

Rosenberg Terry
College StationScheduled

Oakhurst
HuntsvilleScheduled

Livingston
Magnolia WestScheduled

Houston Lamar
BrenhamScheduled

Waller
Houston WaltripScheduled

Magnolia
Kingwood ParkScheduled

C.E. King
TomballScheduled

Tomball Memorial
Bastrop Goose Creek MemorialScheduled

Houston Memorial
StratfordScheduled

Spring Woods
Houston NorthbrookScheduled

Temple
Round RockScheduled

Elgin
Austin VandegriftScheduled

Bastrop Cedar Creek
HuttoScheduled

Manor
Arlington Sam HoustonScheduled

Pflugerville Connally
Round Rock Stony PointScheduled

Caney Creek
New Caney PorterScheduled

Week 1 Results - 4A Division II

Caldwell
BellvilleScheduled

Giddings
GonzalesScheduled

Liberty Hill
La GrangeScheduled

Troy
SaladoScheduled

Rockdale
SmithvilleScheduled

Fairfield
MadisonvilleScheduled

Shepherd
ClevelandScheduled

Tarkington
SplendoraScheduled

Palestine Westwood
HuntingtonScheduled

Diboll
New CaneyScheduled

Columbus
Bay CityScheduled

Sweeny
Van VleckScheduled

Cuero
WhartonScheduled

Bullard
GroesbeckScheduled

Mexia
McGregorScheduled

China Spring
LorenaScheduled

Rusk
TroupScheduled

Waco Connally
CameronScheduled

Week 1 Results - 4A Division I

Universidad Autonoma de Nuevo Leon
NavasotaScheduled

Houston Furr
Houston AustinScheduled

Houston Sterling
Houston Jeff DavisScheduled

Houston Math Science and Tech
Houston WashingtonScheduled

Houston Wheatley
Houston YatesScheduled

Sealy
Brookshire-RoyalScheduled

Week 1 Results - 3A Division II

Bremond
HearneScheduled

Buffalo
ElkhartScheduled

Normangee
LeonScheduled

Teague
LexingtonScheduled

Woodville
New WaverlyScheduled

Trinity
GrovetonScheduled

Crockett
AltoScheduled

Corrigan-Camden
CentervilleScheduled

East Chambers
DeweyvilleScheduled

Garrison
San AugustineScheduled

Hemphill
Hull-DaisettaScheduled

Tatum
NewtonScheduled

Franklin
RogersScheduled

Jarrell
HollandScheduled

Clifton
WestScheduled

Hico
DublinScheduled

Thrall
Bruceville-EddyScheduled

Week 1 Results - 3A Division I

Marlin
Little River AcademyScheduled

Lago Vista
Austin St. MichaelsScheduled

Needville
HempsteadScheduled

Edna
OdemScheduled

Katy Pope John XXIII
HitchcockScheduled

Boling
PalaciosScheduled

Rice Consolidated
GanadoScheduled

Vanderbilt Industrial
ShinerScheduled

Week 1 Results - 2A Division I

La Pryor
Anderson-ShiroScheduled

Lovelady
ColmesneilScheduled

Grapeland
West HardinScheduled

Burton
ThorndaleScheduled

Riesel
AxtellScheduled

Moody
Cross RoadsScheduled

Rosebud-Lott
FlorenceScheduled

Week 1 Results - 2A Division II

Hallettsville Sacred Heart
SnookScheduled

Iola
SomervilleScheduled

Chilton
MilanoScheduled

Johnson City LBJ
GrangerScheduled

Bartlett
BosquevilleScheduled

Burkeville
West SabineScheduled

Galveston O'Connell Prep
EvadaleScheduled

Cushing
Sabine PassScheduled

Week 1 Results - 1A Division II

Marshall Christian
CalvertScheduled

Temple CenTex Homeschool
BuckholtsScheduled

Selma River City Believers Academy
Prairie LeaScheduled

High Island
Pasadena First Baptist ChristianScheduled

Week 1 Results - TAPPS

Cypress Christian
Brazos ChristianScheduled

Central Texas Christian
St. JosephScheduled

Coolidge
Allen AcademyScheduled

San Antonio FEAST
BVCHEAScheduled

Huntsville Alpha Omega Academy
Brazosport ChristianScheduled

Brenham Christian
Cedar Park Summit ChristianScheduled

Week 2 Results - 6A

Montgomery
Aldine MacArthurScheduled

Conroe
BryanScheduled

Klein
Houston WestsideScheduled

Rudder
Killeen EllisonScheduled

Aldine Nimitz
SpringScheduled

Friendswood Clear Brook
Spring WestfieldScheduled

Spring Dekaney
The WoodlandsScheduled

College Park
Houston Aldine EisenhowerScheduled

Houston Aldine
Oak RidgeScheduled

Summer Creek
DickinsonScheduled

Atascocita
Klein ForestScheduled

Klein Collins
KingwoodScheduled

Copperas Cove
Lake TravisScheduled

Belton
Plugerville HendricksonScheduled

Round Rock Stony Point
Harker HeightsScheduled

Killeen
Round RockScheduled

Waco Midway
MansfieldScheduled

Shoemaker
ManorScheduled

Houston Cypress Creek
Klein OakScheduled

Week 2 Results - 5A

AM Consolidated
Richmond FosterScheduled

Magnolia West
Pearland DawsonScheduled

Kingwood Park
HuntsvilleScheduled

Willis
Houston LeeScheduled

Cleveland
LivingstonScheduled

Brenham
Liberty HillScheduled

Rosenberg Lamar Consolidated
WallerScheduled

C.E. King
MagnoliaScheduled

Tomball
Caney CreekScheduled

Galena Park
Tomball MemorialScheduled

Stratford
Alief ElsikScheduled

Houston Waltrip
Houston Spring WoodsScheduled

Austin Westlake
TempleScheduled

College Station
WacoScheduled

Waco University
Georgetown East ViewScheduled

Bastrop
ElginScheduled

Waco La Vega
HuttoScheduled

Pflugerville Connally
Bastrop Cedar CreekScheduled

Week 2 Results - 4A Division II

Caldwell
HearneScheduled

Giddings
WimberleyScheduled

La Grange
ColumbusScheduled

West
SaladoScheduled

Canyon Lake
SmithvilleScheduled

Madisonville
FranklinScheduled

Shepherd
KountzeScheduled

Tarkington
East ChambersScheduled

Hardin
HuntingtonScheduled

Diboll
AthensScheduled

Bellville
StaffordScheduled

Corpus Christi Veterans Memorial
Brookshire-RoyalScheduled

Brazosport
SweenyScheduled

Wharton
NeedvilleScheduled

Fairfield
KaufmanScheduled

Paul Kane Canada
GroesbeckScheduled

Teague
MexiaScheduled

Lorena
RobinsonScheduled

Rusk
CrockettScheduled

China Spring
Waco ConnallyScheduled

Silsbee
OakhurstScheduled

Week 2 Results - 4A Division I

Houston Yates
NavasotaScheduled

Houston St. Pius X
SealyScheduled

Houston Jeff Davis
Houston FurrScheduled

Houston Westbury
Houston SterlingScheduled

Houston Washington
Houston AustinScheduled

Houston Wheatley
Houston KashmereScheduled

Week 2 Results - 3A Division II

Somerville
BuffaloScheduled

Leon
ElkhartScheduled

New Waverly
LoveladyScheduled

Centerville
TrinityScheduled

Corrigan-Camden
GrovetonScheduled

Warren
DeweyvilleScheduled

Shelbyville
GarrisonScheduled

Hemphill
West SabineScheduled

Newton
Bridge CityScheduled

McGregor
MarlinScheduled

Rosebud-Lott
CliftonScheduled

Dublin
AlbanyScheduled

Bruceville-Eddy
AxtellScheduled

Week 2 Results - 3A Division I

Lexington
CameronScheduled

Taylor
RockdaleScheduled

Florence
JarrellScheduled

Rogers
Little River AcademyScheduled

Hillsboro
TroyScheduled

Lago Vista
LampasasScheduled

Houston Reagan
HempsteadScheduled

Aransas Pass
EdnaScheduled

Danbury
HitchcockScheduled

Bloomington
PalaciosScheduled

Rice Consolidated
BolingScheduled

Weimar
Vanderbilt IndustrialScheduled

Week 2 Results - 2A Division I

Milano
Anderson-ShiroScheduled

Hull-Daisetta
BurkevilleScheduled

Colmesneil
West HardinScheduled

Thorndale
BremondScheduled

Thrall
BartlettScheduled

Meridian
RieselScheduled

Hamilton
MoodyScheduled

Holland
GrangerScheduled

Week 2 Results - 2A Division II

Snook
Brazos ChristianScheduled

Burton
ChiltonScheduled

Mart
NormangeeScheduled

Magnolia Legacy Prep Christian
EvadaleScheduled

Sabine Pass
Cypress ChristianScheduled

Week 2 Results - 1A Division II

Jonesboro
BuckholtsScheduled

Pflugerville Concordia
Prairie LeaScheduled

Katy Faith West Academy
High IslandScheduled

Week 2 Results - TAPPS

St. Joseph
Shiner St. Paul CatholicScheduled

Allen Academy
Mount CalmScheduled

BVCHEA
Bellville Faith AcademyScheduled

Spring Providence Classical
Huntsville Alpha Omega AcademyScheduled

Brenham Christian
San Antonio New Life ChristianScheduled

Week 3 Results - 6A

Aldine Davis
MontgomeryScheduled

Fort Bend Bush
Klein OakScheduled

Houston Bellaire
Klein CollinsScheduled

Houston Aldine Eisenhower
SpringScheduled

Spring Dekaney
Beaumont WestbrookScheduled

Spring Westfield
Galena Park North ShoreScheduled

Conroe
Houston AldineScheduled

Klein Forest
Oak RidgeScheduled

Summer Creek
Beaumont CentralScheduled

Atascocita
KleinScheduled

Friendswood
KingwoodScheduled

Round Rock
Copperas CoveScheduled

Belton
Round Rock Stony PointScheduled

Austin Vandegrift
KilleenScheduled

Harker Heights
Waco UniversityScheduled

Killeen Ellison
Round Rock McNeilScheduled

Round Rock Cedar Ridge
ShoemakerScheduled

Mansfield Timberview
Waco MidwayScheduled

The Woodlands
KatyScheduled

Katy Taylor
College ParkScheduled

Week 3 Results - 5A

Ft. Bend Elkins
AM ConsolidatedScheduled

Bastrop Cedar Creek
RudderScheduled

Livingston
SilsbeeScheduled

Brenham
Houston WestsideScheduled

Baytown Lee
WallerScheduled

Magnolia
WillisScheduled

Huntsville
Magnolia WestScheduled

Tomball
Katy Mayde CreekScheduled

El Campo
Tomball MemorialScheduled

Stratford
Ft. Bend Ridge PointScheduled

Houston Milby
Spring WoodsScheduled

Bryan
TempleScheduled

Waco
Mansfield Lake RidgeScheduled

Elgin
Cedar Park Vista RidgeScheduled

Hutto
Austin McCallumScheduled

Manor
San Antonio BrennanScheduled

Pflugerville Connally
Austin JohnsonScheduled

Caney Creek
Houston WaltripScheduled

Week 3 Results - 4A Division II

Rockdale
SaladoScheduled

Bellville
GiddingsScheduled

La Grange
La VerniaScheduled

Smithville
CueroScheduled

Caldwell
MadisonvilleScheduled

Splendora
ShepherdScheduled

Anahuac
TarkingtonScheduled

Huntington
ScarboroughScheduled

Crockett
DibollScheduled

Rice Consolidated
ColumbusScheduled

Hempstead
Brookshire-RoyalScheduled

Bay City
SweenyScheduled

Palestine
KBTX-TV Channel 3 4141 E. 29th Street Bryan, TX 77802 Phone: (979) 846-7777 Fax: (979) 846-1490 News Fax: (979) 846-1888
Copyright © 2002-2015 - Designed by Gray Digital Media - Powered by Clickability
Gray Television, Inc.