Weekly Football

Week 1 Results - 6A

Houston Strake Jesuit
Montgomery
Scheduled

Cypress Springs
Conroe
Scheduled

The Woodlands
Cypress Fair
Scheduled

Pasadena Memorial
College Park
Scheduled

Oak Ridge
Pearland Dawson
Scheduled

Longview
Lufkin
Scheduled

Beaumont Central
Beaumont West Brook
Scheduled

Week 1 Results - 5A

AM Consolidated
Copperas Cove
Scheduled

Bryan
Hutto
Scheduled

College Station
C.E. King
Scheduled

Del Valle
Rudder
Scheduled

Houston Waltrip
Huntsville
Scheduled

Willis
Aldine MacArthur
Scheduled

Houston Westside
Brenham
Scheduled

Waller
Rosenberg Terry
Scheduled

Kingwood Park
Magnolia
Scheduled

Klein Forest
Magnolia West
Scheduled

Houston Wisdom
Tomball
Scheduled

Tomball Memorial
Goose Creek Memorial
Scheduled

Temple
Belton
Scheduled

San Antonio Roosevelt
Waco
Scheduled

Austin LBJ
Waco University
Scheduled

Week 1 Results - 4A Division I

Franklin
Navasota
Scheduled

Shepherd
Cleveland
Scheduled

Huffman Hargrave
Needville
Scheduled

Silsbee
Port Neches-Groves
Scheduled

Little Cypress-Mauriceville
Jasper
Scheduled

Bridge City
Hamshire-Fannett
Scheduled

Week 1 Results - 4A Division II

Teague
Caldwell
Scheduled

Giddings
Geronimo Navarro
Scheduled

La Grange
Liberty Hill
Scheduled

Llano
Smithville
Scheduled

Madisonville
Diboll
Scheduled

Splendora
Tarkington
Scheduled

Cameron Yoe
Bellville
Scheduled

Bay City
Columbus
Scheduled

Royal
Rice Consolidated
Scheduled

Gonzales
Orange Grove
Scheduled

Week 1 Results - 3A Division I

West
Rockdale
Scheduled

Rogers
Academy
Scheduled

Coldspring
Hardin-Jefferson
Scheduled

Trinity
Crockett
Scheduled

Salado
Troy
Scheduled

Jarrell
Johnson City LBJ
Scheduled

McGregor
Groesbeck
Scheduled

East Bernard
Hempstead
Scheduled

Week 1 Results - 3A Division II

Hearne
Centerville
Scheduled

Beckville
Anderson-Shiro
Scheduled

Rice
Buffalo
Scheduled

Leon
Kerens
Scheduled

Lexington
Mart
Scheduled

New Waverly
Groveton
Scheduled

Blooming Grove
Marlin
Scheduled

Week 1 Results - 2A Division I

Normangee
Snook
Scheduled

Milano
Thorndale
Scheduled

Thrall
Riesel
Scheduled

Moody
Bruceville-Eddy
Scheduled

Florence
Rosebud-Lott
Scheduled

Holland
Burton
Scheduled

Colmesneil
Deweyville
Scheduled

Week 1 Results - 2A Division II

Whitewright
Bremond
Scheduled

Somerville
Brackettville Brackett
Scheduled

Chilton
Granger
Scheduled

The Woodlands Cooper
Iola
Scheduled

Dawson
Ranger
Scheduled

Frost
Malakoff Cross Roads
Scheduled

Bartlett
Hubbard
Scheduled

Meridian
Waco Reicher Catholic
Scheduled

Week 1 Results - 1A Division II

Houston Emery Weiner
Calvert
Scheduled

Week 1 Results - Private

Brazos Christian
Cypress Christian
Scheduled

St. Joseph
Waco Texas Wind
Scheduled

Waco Methodist
Allen Academy
Scheduled

San Antonio FEAST
Brazos Valley Homeschool
Scheduled

Week 2 Results - 6A

Montgomery
Aldine Eisenhower
Scheduled

Klein Forest
Conroe
Scheduled

Spring
The Woodlands
Scheduled

College Park
Klein
Scheduled

Fort Bend Elkins
Oak Ridge
Scheduled

Lufkin
Nacogdoches
Scheduled

Beaumont Ozen
Beaumont West Brook
Scheduled

Week 2 Results - 5A

Richmond Foster
AM Consolidated
Scheduled

Waller
Bryan
Scheduled

Killeen Shoemaker
College Station
Scheduled

Hutto
Rudder
Scheduled

China Spring
Huntsville
Scheduled

C.E. King
Willis
Scheduled

Brenham
Elgin
Scheduled

Magnolia
Aldine Davis
Scheduled

Magnolia West
Navasota
Scheduled

New Caney
Tomball Memorial
Scheduled

Round Rock
Temple
Scheduled

Waco
Killeen
Scheduled

Georgetown East View
Waco University
Scheduled

Week 2 Results - 4A Division I

Cleveland
Liberty
Scheduled

Huffman Hargrave
Humble
Scheduled

Newton
Silsbee
Scheduled

West Orange-Stark
Little Cypress-Mauriceville
Scheduled

Houston North Forest
Bridge City
Scheduled

Week 2 Results - 4A Division II

Caldwell
Franklin
Scheduled

Wimberley
Giddings
Scheduled

Argyle
La Grange
Scheduled

Smithville
Bastrop Cedar Creek
Scheduled

Woodville
Madisonville
Scheduled

Shepherd
Coldspring
Scheduled

East Chambers
Tarkington
Scheduled

Bay City
Bellville
Scheduled

Needville
Royal
Scheduled

Austin Crockett
Gonzales
Scheduled

Week 2 Results - 3A Division I

Cameron Yoe
Gatesville
Scheduled

Rockdale
Taylor
Scheduled

Academy
Whitney
Scheduled

Hearne
Trinity
Scheduled

Troy
Marlin
Scheduled

Jarrell
Florence
Scheduled

Sunnyvale
McGregor
Scheduled

Hempstead
Tomball Concordia Lutheran
Scheduled

Week 2 Results - 3A Division II

Anderson-Shiro
Lovelady
Scheduled

Buffalo
Normangee
Scheduled

Elkhart
Leon
Scheduled

Thorndale
Lexington
Scheduled

Somerville
New Waverly
Scheduled

Diboll
Crockett
Scheduled

Week 2 Results - 2A Division I

Centerville
Corrigan-Camden
Scheduled

Groveton
Grapeland
Scheduled

Thrall
Milano
Scheduled

Waco Reicher Catholic
Moody
Scheduled

Rosebud-Lott
Chilton
Scheduled

Granger
Holland
Scheduled

Deweyville
Burkeville
Scheduled

Week 2 Results - 2A Division II

Bremond
Iola
Scheduled

Burton
Wallis Brazos
Scheduled

Snook
Brazos Christian
Scheduled

Dawson
Bartlett
Scheduled

Ranger
Frost
Scheduled

Hubbard
Blooming Grove
Scheduled

Meridian
Riesel
Scheduled

Week 2 Results - 1A Division II

Calvert
Austin Veritas Academy
Scheduled

Buckholts
Temple Holy Trinity
Scheduled

Week 2 Results - Private

Shiner St. Paul
St. Joseph
Scheduled

Orange Community Christian
Allen Academy
Scheduled

Week 3 Results - 6A

Montgomery
Killeen Ellison
Scheduled

Katy
The Woodlands
Scheduled

College Park
Deer Park
Scheduled

Oak Ridge
Klein Forest
Scheduled

Lufkin
Bossier City Parkway
Scheduled

C.E. King
Beaumont West Brook
Scheduled

Week 3 Results - 5A

Austin
AM Consolidated
Scheduled

Bryan
Magnolia West
Scheduled

Houston St. Thomas
College Station
Scheduled

Conroe
Huntsville
Scheduled

Willis
Huffman Hargrave
Scheduled

Houston Episcopal
Brenham
Scheduled

Navasota
Waller
Scheduled

Katy Taylor
Magnolia
Scheduled

Tomball
Austin Reagan
Scheduled

Galena Park
Tomball Memorial
Scheduled

Temple
Waco Midway
Scheduled

Killeen Harker Heights
Waco
Scheduled

Gatesville
Waco University
Scheduled

Week 3 Results - 4A Division I

Brazosport
Cleveland
Scheduled

Jasper
Silsbee
Scheduled

Hardin-Jefferson
Little Cypress-Mauriceville
Scheduled

West Orange-Stark
Bridge City
Scheduled

Week 3 Results - 4A Division II

Madisonville
Caldwell
Scheduled

Giddings
Comal Canyon Lake
Scheduled

La Vernia
La Grange
Scheduled

Austin Travis
Smithville
Scheduled

Shepherd
Corrigan-Camden
Scheduled

Tarkington
Warren
Scheduled

Stafford
Bellville
Scheduled

Sealy
Columbus
Scheduled

Royal
Hempstead
Scheduled

Gonzales
Geronimo Navarro
Scheduled

Week 3 Results - 3A Division I

Franklin
Lorena
Scheduled

China Spring
Cameron Yoe
Scheduled

Rockdale
Lexington
Scheduled

Goldthwaite
Academy
Scheduled

Coldspring
Liberty
Scheduled

Trinity
Centerville
Scheduled

Troy
Robinson
Scheduled

Thorndale
Jarrell
Scheduled

McGregor
Mart
Scheduled

Week 3 Results - 3A Division II

Snook
Hearne
Scheduled

Iola
Anderson-Shiro
Scheduled

Grapeland
Buffalo
Scheduled

Leon
Axtell
Scheduled

New Waverly
Hardin
Scheduled

Rusk
Crockett
Scheduled

Marlin
Rogers
Scheduled

Week 3 Results - 2A Division I

Chilton
Normangee
Scheduled

Groveton
San Augustine
Scheduled

Joaquin
Lovelady
Scheduled

Moody
Hamilton
Scheduled

Wortham
Rosebud-Lott
Scheduled

Florence
Holland
Scheduled

Deweyville
Evadale
Scheduled

Week 3 Results - 2A Division II

Milano
Bremond
Scheduled

Burton
Louise
Scheduled

Somerville
Waco Texas Wind
Scheduled

Riesel
Granger
Scheduled

Rio Vista
Dawson
Scheduled

Frost
Itasca
Scheduled

Valley Mills
Hubbard
Scheduled

Crawford
Meridian
Scheduled

Bartlett
Central Texas Christian
Scheduled

Week 3 Results - 1A Division II

Borden County
Calvert
Scheduled

Temple CenTex Homeschool
Buckholts
Scheduled

Week 3 Results - Private

Houston Village
St. Joseph
Scheduled

Brazos Valley Homeschool
Allen Academy
Scheduled

Week 4 Results - 6A

Alief Hastings
Montgomery
Scheduled

Brazoswood
Conroe
Scheduled

The Woodlands
George Ranch
Scheduled

Deer Park
Oak Ridge
Scheduled

Monterrey Tech
Lufkin
Scheduled

Beaumont West Brook
Houston St. Thomas
Scheduled

Week 4 Results - 5A

AM Consolidated
College Park
Scheduled

College Station
Pflugerville
Scheduled

Rudder
Jasper
Scheduled

Richmond Foster
Tomball
Scheduled

Round Rock Cedar Ridge
Temple
Scheduled

Waco Midway
Waco
Scheduled

Killeen Ellison
Waco University
Scheduled

Week 4 Results - 4A Division I

Stafford
Navasota
Scheduled

Cleveland
Hempstead
Scheduled

Houston Worthing
Huffman Hargrave
Scheduled

Orangefield
Little Cypress-Mauriceville
Scheduled

Bridge City
Newton
Scheduled

Week 4 Results - 4A Division II

Caldwell
Taylor
Scheduled

Yoakum
Giddings
Scheduled

La Grange
Geronimo Navarro
Scheduled

Smithville
Royal
Scheduled

Crockett
Madisonville
Scheduled

Shepherd
Trinity
Scheduled

Tarkington
Anahuac
Scheduled

Bellville
Sealy
Scheduled

Columbus
Hallettsville
Scheduled

Cuero
Gonzales
Scheduled

Week 4 Results - 3A Division I

Waco Connally
Franklin
Scheduled

Bay City
Cameron Yoe
Scheduled

Academy
Comanche
Scheduled

Troy
China Spring
Scheduled

Lexington
Jarrell
Scheduled

Marlin
McGregor
Scheduled

Week 4 Results - 3A Division II

Rogers
Hearne
Scheduled

Anderson-Shiro
Brazos Christian
Scheduled

Buffalo
Groveton
Scheduled

Lovelady
Leon
Scheduled

East Chambers
New Waverly
Scheduled

Week 4 Results - 2A Division I

Centerville
Hardin
Scheduled

Normangee
Burton
Scheduled

Scheduled

Schertz St. John Paul II
Thrall
Scheduled

Moody
Meridian
Scheduled

Rosebud-Lott
Central Texas Christian
Scheduled

Bartlett
Holland
Scheduled

Deweyville
Galveston O'Connell Prep
Scheduled

Week 4 Results - 2A Division II

Waco Reicher Catholic
Bremond
Scheduled

St. Joseph
Snook
Scheduled

Rudder JV
Somerville
Scheduled

Iola
Milano
Scheduled

Hubbard
Granger
Scheduled

Axtell
Chilton
Scheduled

Dawson
Wortham
Scheduled

Waco Texas Wind
Frost
Scheduled

Week 4 Results - 1A Division II

Trinidad
Calvert
Scheduled

Allen Academy
Buckholts
Scheduled

Week 4 Results - Private

Brazos Valley Homeschool
Fort Bend Homeschool
Scheduled

Huntsville Alpha Omega
Houston Emery Weiner
Scheduled

Week 5 Results - 6A

Montgomery
Beaumont West Brook
Scheduled

Conroe
Oak Ridge
Scheduled

College Park
Lufkin
Scheduled

Week 5 Results - 5A

AM Consolidated
Waco
Scheduled

Bryan
College Station
Scheduled

Houston St. Pius X
Rudder
Scheduled

Huntsville
Tomball Memorial
Scheduled

Tomball
Willis
Scheduled

Magnolia West
Brenham
Scheduled

Waller
Magnolia
Scheduled

Waco University
Temple
Scheduled

Week 5 Results - 4A Division I

Silsbee
West Orange-Stark
Scheduled

Week 5 Results - 4A Division II

Mexia
Caldwell
Scheduled

Brownwood
Giddings
Scheduled

Taylor
La Grange
Scheduled

Smithville
Lago Vista
Scheduled

Madisonville
Lorena
Scheduled

Liberty
Shepherd
Scheduled

Diboll
Tarkington
Scheduled

Bellville
Wharton
Scheduled

Columbus
Cuero
Scheduled

Tomball Concordia Lutheran
Royal
Scheduled

Uvalde
Gonzales
Scheduled

Week 5 Results - 3A Division I

Franklin
Troy
Scheduled

McGregor
Cameron Yoe
Scheduled

Rogers
Rockdale
Scheduled

Jarrell
Academy
Scheduled

Crockett
Coldspring
Scheduled

Buna
Trinity
Scheduled

Hempstead
Luling
Scheduled

Week 5 Results - 3A Division II

Hearne
Anderson-Shiro
Scheduled

New Waverly
Buffalo
Scheduled

Bruceville-Eddy
Leon
Scheduled

Lexington
Weimar
Scheduled

Week 5 Results - 2A Division I

Centerville
Mart
Scheduled

Normangee
Groveton
Scheduled

Lovelady
Timpson
Scheduled

Bremond
Thorndale
Scheduled

Thrall
Flatonia
Scheduled

Central Texas Christian
Moody
Scheduled

Meridian
Rosebud-Lott
Scheduled

Holland
Axtell
Scheduled

Hull-Daisetta
Deweyville
Scheduled

Week 5 Results - 2A Division II

Iola
Burton
Scheduled

Snook
Ganado
Scheduled

Brazos Christian
Somerville
Scheduled

St. Joseph
Milano
Scheduled

Granger
Wortham
Scheduled

Malakoff Cross Roads
Chilton
Scheduled

Dawson
Itasca
Scheduled

Frost
Millsap
Scheduled

Riesel
Hubbard
Scheduled

Waco Texas Wind
Bartlett
Scheduled

Week 5 Results - 1A Division II

Calvert
Waco Live Oak
Scheduled

Buckholts
Waco Parkview Christian
Scheduled

Week 5 Results - Private

Conroe Covenant Christian
Allen Academy
Scheduled

Houston Emery Weiner
Brazos Valley Homeschool
Scheduled

Huntsville Alpha Omega
Fort Bend Homeschool
Scheduled

Week 6 Results - 6A

Oak Ridge
Montgomery
Scheduled

Lufkin
The Woodlands
Scheduled

Beaumont West Brook
College Park
Scheduled

Week 6 Results - 5A

Temple
AM Consolidated
Scheduled

Navasota
Bryan
Scheduled

College Station
Waco University
Scheduled

Waco
Rudder
Scheduled

Willis
Huntsville
Scheduled

Brenham
Waller
Scheduled

Magnolia
Tomball
Scheduled

Tomball Memorial
Magnolia West
Scheduled

Week 6 Results - 4A Division I

Houston Kashmere
Cleveland
Scheduled

Columbus
Huffman Hargrave
Scheduled

Alvin Shadow Creek
Silsbee
Scheduled

Little Cypress-Mauriceville
Houston St. Pius X
Scheduled

Brock
Bridge City
Scheduled

Week 6 Results - 4A Division II

Rusk
Madisonville
Scheduled

Shepherd
Huntington
Scheduled

Tarkington
Liberty
Scheduled

Taylor
Bellville
Scheduled

Royal
Houston Village
Scheduled

Week 6 Results - 3A Division I

Cameron Yoe
Franklin
Scheduled

Academy
Rockdale
Scheduled

Warren
Coldspring
Scheduled

Trinity
Kountze
Scheduled

Troy
Jarrell
Scheduled

Week 6 Results - 3A Division II

Anderson-Shiro
New Waverly
Scheduled

Buffalo
Bruceville-Eddy
Scheduled

Leon
Marlin
Scheduled

Week 6 Results - 2A Division I

Scheduled

Austin St. Dominic Savio
Thrall
Scheduled

Week 6 Results - 2A Division II

No Games For This Division

Week 6 Results - 1A Division II

Calvert
Chester
Scheduled

Round Rock Christian
Buckholts
Scheduled

Week 6 Results - Private

Texas School for the Deaf
Brazos Christian
Scheduled

St. Joseph
Marble Falls Faith Academy
Scheduled

Allen Academy
Houston Emery Weiner
Scheduled

Brazos Valley Homeschool
Williamson Co. Homeschool
Scheduled

Brazosport Christian
Huntsville Alpha Omega
Scheduled

Week 7 Results - 6A

Montgomery
Conroe
Scheduled

The Woodlands
Beaumont West Brook
Scheduled

College Park
Oak Ridge
Scheduled

Week 7 Results - 5A

AM Consolidated
College Station
Scheduled

Waco University
Bryan
Scheduled

Rudder
Temple
Scheduled

Huntsville
Magnolia
Scheduled

Magnolia West
Willis
Scheduled

Brenham
Tomball Memorial
Scheduled

Tomball
Waller
Scheduled

Week 7 Results - 4A Division I

Huffman Hargrave
Navasota
Scheduled

Cleveland
Bridge City
Scheduled

Little Cypress-Mauriceville
Silsbee
Scheduled

Week 7 Results - 4A Division II

Caldwell
Columbus
Scheduled

Giddings
Smithville
Scheduled

Gonzales
La Grange
Scheduled

Tarkington
Shepherd
Scheduled

Bellville
Royal
Scheduled

Week 7 Results - 3A Division I

Franklin
McGregor
Scheduled

Jarrell
Cameron Yoe
Scheduled

Rockdale
Troy
Scheduled

Coldspring
Kirbyville
Scheduled

Woodville
Trinity
Scheduled

East Chambers
Hempstead
Scheduled

Week 7 Results - 3A Division II

New Waverly
Hearne
Scheduled

Bruceville-Eddy
Anderson-Shiro
Scheduled

Marlin
Buffalo
Scheduled

Blanco
Lexington
Scheduled

Crockett
Newton
Scheduled

Week 7 Results - 2A Division I

Centerville
West Hardin
Scheduled

Thorndale
Normangee
Scheduled

Groveton
Deweyville
Scheduled

West Sabine
Lovelady
Scheduled

Holland
Thrall
Scheduled

Rosebud-Lott
Moody
Scheduled

Week 7 Results - 2A Division II

Chilton
Bremond
Scheduled

Burton
Snook
Scheduled

Granger
Somerville
Scheduled

Milano
Bartlett
Scheduled

Colmesneil
Iola
Scheduled

Dawson
Meridian
Scheduled

Hubbard
Frost
Scheduled

Week 7 Results - 1A Division II

Watauga Harvest Christian
Calvert
Scheduled

Buckholts
Fayetteville
Scheduled

Week 7 Results - Private

Katy Faith West Academy
Allen Academy
Scheduled

Houston Texas Christian
Brazos Valley Homeschool
Scheduled

Week 8 Results - 6A

Conroe
College Park
Scheduled

Oak Ridge
The Woodlands
Scheduled

Beaumont West Brook
Lufkin
Scheduled

Week 8 Results - 5A

Bryan
AM Consolidated
Scheduled

College Station
Rudder
Scheduled

Waller
Huntsville
Scheduled

Willis
Tomball Memorial
Scheduled

Tomball
Brenham
Scheduled

Magnolia
Magnolia West
Scheduled

Temple
Waco
Scheduled

Week 8 Results - 4A Division I

Navasota
Silsbee
Scheduled

Huffman Hargrave
Cleveland
Scheduled

Bridge City
Little Cypress-Mauriceville
Scheduled

Week 8 Results - 4A Division II

Giddings
Caldwell
Scheduled

Smithville
La Grange
Scheduled

Shepherd
Madisonville
Scheduled

Royal
Tarkington
Scheduled

Columbus
Gonzales
Scheduled

Week 8 Results - 3A Division I

Cameron Yoe
Rockdale
Scheduled

Troy
Academy
Scheduled

Trinity
Coldspring
Scheduled

McGregor
Jarrell
Scheduled

Hempstead
Hitchcock
Scheduled

Week 8 Results - 3A Division II

Hearne
Bruceville-Eddy
Scheduled

Anderson-Shiro
Marlin
Scheduled

Buffalo
Leon
Scheduled

Lexington
Comfort
Scheduled

Crockett
Corrigan-Camden
Scheduled

Week 8 Results - 2A Division I

West Sabine
Centerville
Scheduled

Thrall
Normangee
Scheduled

West Hardin
Groveton
Scheduled

Lovelady
Deweyville
Scheduled

Moody
Thorndale
Scheduled

Holland
Rosebud-Lott
Scheduled

Week 8 Results - 2A Division II

Frost
Bremond
Scheduled

Somerville
Burton
Scheduled

Bartlett
Snook
Scheduled

Milano
Granger
Scheduled

Iola
Sabine Pass
Scheduled

Meridian
Chilton
Scheduled

Hubbard
Dawson
Scheduled

Week 8 Results - 1A Division II

No Games For This Division

Week 8 Results - Private

Central Texas Christian
Brazos Christian
Scheduled

St. Joseph
Texas School for the Deaf
Scheduled

Brazos Valley Homeschool
Bastrop Tribe Consolidated
Scheduled

Week 9 Results - 6A

College Park
Montgomery
Scheduled

The Woodlands
Conroe
Scheduled

Lufkin
Oak Ridge
Scheduled

Week 9 Results - 5A

AM Consolidated
Waco University
Scheduled

Rudder
Bryan
Scheduled

Waco
College Station
Scheduled

Huntsville
Tomball
Scheduled

Brenham
Willis
Scheduled

Magnolia West
Waller
Scheduled

Tomball Memorial
Magnolia
Scheduled

Week 9 Results - 4A Division I

Cleveland
Navasota
Scheduled

Little Cypress-Mauricville
Huffman Hargrave
Scheduled

Silsbee
Bridge City
Scheduled

Week 9 Results - 4A Division II

Caldwell
Smithville
Scheduled

Gonzales
Giddings
Scheduled

La Grange
Columbus
Scheduled

Madisonville
Royal
Scheduled

Tarkington
Bellville
Scheduled

Week 9 Results - 3A Division I

Jarrell
Franklin
Scheduled

Academy
Cameron Yoe
Scheduled

Rockdale
McGregor
Scheduled

Coldspring
Buna
Scheduled

Warren
Trinity
Scheduled

Anahuac
Hempstead
Scheduled

Week 9 Results - 3A Division II

Marlin
Hearne
Scheduled

Leon
Anderson-Shiro
Scheduled

Rogers
Lexington
Scheduled

Bruceville-Eddy
New Waverly
Scheduled

Frankston
Crockett
Scheduled

Week 9 Results - 2A Division I

Centerville
Lovelady
Scheduled

Normangee
Moody
Scheduled

Groveton
West Sabine
Scheduled

Thorndale
Holland
Scheduled

Rosebud-Lott
Thrall
Scheduled

Deweyville
West Hardin
Scheduled

Week 9 Results - 2A Division II

Bremond
Meridian
Scheduled

Burton
Milano
Scheduled

Snook
Somerville
Scheduled

Granger
Bartlett
Scheduled

Burkeville
Iola
Scheduled

Chilton
Hubbard
Scheduled

Dawson
Frost
Scheduled

Week 9 Results - 1A Division II

Oglesby
Calvert
Scheduled

Buckholts
Prairie Lea
Scheduled

Week 9 Results - Private

Brazos Christian
Waco Reicher Catholic
Scheduled

St. Joseph
Central Texas Christian
Scheduled

Allen Academy
Conroe Lifestyle Christian
Scheduled

Week 10 Results - 6A

Montgomery
The Woodlands
Scheduled

Conroe
Lufkin
Scheduled

Oak Ridge
Beaumont West Brook
Scheduled

Week 10 Results - 5A

Bryan
Waco
Scheduled

College Station
Temple
Scheduled

Waco University
Rudder
Scheduled

Huntsville
Brenham
Scheduled

Magnolia
Willis
Scheduled

Waller
Tomball Memorial
Scheduled

Tomball
Magnolia West
Scheduled

Week 10 Results - 4A Division I

Navasota
Bridge City
Scheduled

Cleveland
Little Cypress-Mauriceville
Scheduled

Huffman Hargrave
Silsbee
Scheduled

Week 10 Results - 4A Division II

Caldwell
Gonzales
Scheduled

Giddings
La Grange
Scheduled

Smithville
Columbus
Scheduled

Bellville
Madisonville
Scheduled

Royal
Shepherd
Scheduled

Week 10 Results - 3A Division I

Franklin
Rockdale
Scheduled

Cameron Yoe
Troy
Scheduled

McGregor
Academy
Scheduled

Kountze
Coldspring
Scheduled

Trinity
Kirbyville
Scheduled

La Marque
Hempstead
Scheduled

Week 10 Results - 3A Division II

Hearne
Leon
Scheduled

Anderson-Shiro
Buffalo
Scheduled

Johnson City LBJ
Lexington
Scheduled

New Waverly
Marlin
Scheduled

Crockett
Garrison
Scheduled

Week 10 Results - 2A Division I

Centerville
Groveton
Scheduled

Holland
Normangee
Scheduled

Lovelady
West Hardin
Scheduled

Rosebud-Lott
Thorndale
Scheduled

Thrall
Moody
Scheduled

West Sabine
Deweyville
Scheduled

Week 10 Results - 2A Division II

Hubbard
Bremond
Scheduled

Granger
Burton
Scheduled

Milano
Snook
Scheduled

Bartlett
Somerville
Scheduled

Evadale
Iola
Scheduled

Dawson
Chilton
Scheduled

Frost
Meridian
Scheduled

Week 10 Results - 1A Division II

Buckholts
Calvert
Scheduled

Week 10 Results - Private

Marble Falls Faith Academy
Brazos Christian
Scheduled

St. Joseph
Waco Reicher Catholic
Scheduled

Allen Academy
Bellville Faith Academy
Scheduled

Brazos Valley Homeschool
Austin Capitol Homeschool
Scheduled

Week 11 Results - 6A

Lufkin
Montgomery
Scheduled

Beaumont West Brook
Conroe
Scheduled

The Woodlands
College Park
Scheduled

Week 11 Results - 5A

Rudder
AM Consolidated
Scheduled

Temple
Bryan
Scheduled

Magnolia West
Huntsville
Scheduled

Willis
Waller
Scheduled

Brenham
Magnolia
Scheduled

Tomball Memorial
Tomball
Scheduled

Waco
Waco University
Scheduled

Week 11 Results - 4A Division I

Little Cypress-Mauriceville
Navasota
Scheduled

Silsbee
Cleveland
Scheduled

Bridge City
Huffman Hargrave
Scheduled

Week 11 Results - 4A Division II

La Grange
Caldwell
Scheduled

Columbus
Giddings
Scheduled

Gonzales
Smithville
Scheduled

Madisonville
Tarkington
Scheduled

Shepherd
Bellville
Scheduled

Week 11 Results - 3A Division I

Academy
Franklin
Scheduled

Rockdale
Jarrell
Scheduled

Coldspring
Woodville
Scheduled

Troy
McGregor
Scheduled

Hempstead
Hardin
Scheduled

Week 11 Results - 3A Division II

Buffalo
Hearne
Scheduled

Leon
New Waverly
Scheduled

Lexington
Florence
Scheduled

Hemphill
Crockett
Scheduled

Marlin
Bruceville-Eddy
Scheduled

Week 11 Results - 2A Division I

Deweyville
Centerville
Scheduled

Normangee
Rosebud-Lott
Scheduled

Groveton
Lovelady
Scheduled

Thorndale
Thrall
Scheduled

Moody
Holland
Scheduled

Week 11 Results - 2A Division II

Bremond
Dawson
Scheduled

Burton
Bartlett
Scheduled

Snook
Granger
Scheduled

Somerville
Milano
Scheduled

Iola
Hull-Daisetta
Scheduled

Chilton
Frost
Scheduled

Meridian
Hubbard
Scheduled

Week 11 Results - 1A Division II

Calvert
Prairie Lea
Scheduled

Oglesby
Buckholts
Scheduled

Week 11 Results - Private

Brazos Christian
St. Joseph
Scheduled

Huntsville Alpha Omega
Allen Academy
Scheduled

Week 15 Results - 4A Division II

Bellville
3
West Orange-Stark
42
Final

Week 15 Results - 3A Division I

Cameron
28
Teague
21
Final

Week 15 Results - 3A Division II

Franklin
76
Crockett
50
Final

Week 15 Results - 2A Division I

Lovelady
14
Shelbyville
7
Final

Week 15 Results - 2A Division II

Bremond
54
Bruni
13
Final

Week 16 Results - 3A Division I

Cameron
40
Mathis
14
Final

Week 16 Results - 3A Division II

Franklin
10
East Bernard
7
Final

Week 16 Results - 2A Division I

Lovelady
28
Refugio
46
Final

Week 16 Results - 2A Division II

Bremond
40
Muenster
7
Final

Week 17 Results - 3A Division I

Cameron
33
Brock
43
Final

Week 17 Results - 3A Division II

Franklin
21
Waskom
33
Final

Week 17 Results - 2A Division II

Bremond
35
Albany
20
Final

KBTX-TV Channel 3 4141 E. 29th Street Bryan, TX 77802 Phone: (979) 846-7777 Fax: (979) 846-1490 News Fax: (979) 846-1888
Copyright © 2002-2016 - Designed by Gray Digital Media - Powered by Clickability
Gray Television, Inc.