Weekly Football

Week 1 Results - 6A

Bryan10
Montgomery14Final

Klein21
Cypress Falls45Final

Langham Creek43
Klein Oak45Final

Shoemaker28
Rudder10Final

Klein Forest20
Fort Bend Austin13Final

Cypress Woods21
Klein Collins62Final

Spring17
Aldine Davis7Final

Alief Hastings0
Spring Dekaney46Final

Spring Westfield29
Manvel26Final

Aldine Nimitz2
Conroe45Final

College Park20
Pearland41Final

Summer Creek62
Pasadena Memorial7Final

Clear Falls0
Atascocita79Final

Copperas Cove14
AM Consolidated51Final

Harker Heights23
Waco27Final

Leander13
Killeen20Final

Belton49
Waco University12Final

Eagle Pass21
Killeen Ellison48Final

Lake Travis48
Waco Midway24Final

Cypress Fair7
The Woodlands28Final

Kingwood0
Katy46Final

Oak Ridge14
Katy Morton Ranch21Final

Week 1 Results - 5A

Rosenberg Terry0
College Station45Final

Coldspring12
Huntsville56Final

Livingston0
Magnolia West55Final

Houston Lamar35
Brenham14Final

Waller16
Houston Waltrip6Final

Magnolia34
Kingwood Park31Final

C.E. King47
Tomball20Final

Tomball Memorial12
Bastrop Goose Creek Memorial14Final

Houston Memorial7
Stratford34Final

Spring Woods27
Houston Northbrook6Final

Temple23
Round Rock20Final

Elgin22
Austin Vandegrift54Final

Bastrop Cedar Creek20
Hutto49Final

Manor46
Arlington Sam Houston28Final

Pflugerville Connally6
Round Rock Stony Point30Final

Caney Creek7
New Caney Porter42Final

Week 1 Results - 4A Division II

Caldwell30
Bellville41Final

Giddings28
Gonzales0Final

Liberty Hill20
La Grange35Final

Troy24
Salado9Final

Rockdale48
Smithville28Final

Fairfield35
Madisonville7Final

Shepherd6
Cleveland0Final

Tarkington0
Splendora7Final

Palestine Westwood28
Huntington35Final

Diboll30
New Caney49Final

Columbus10
Bay City17Final

Sweeny14
Van Vleck7Final

Cuero13
Wharton35Final

Bullard29
Groesbeck32Final

Mexia51
McGregor21Final

China Spring31
Lorena6Final

Rusk42
Troup17Final

Waco Connally14
Cameron63Final

Week 1 Results - 4A Division I

Universidad Autonoma de Nuevo Leon12
Navasota49Final

Houston Furr47
Houston Austin6Final

Houston Sterling6
Houston Jeff Davis28Final

Houston Wheatley14
Houston Yates7Final

Week 1 Results - 3A Division II

Bremond66
Hearne14Final

Buffalo27
Elkhart41Final

Normangee8
Leon46Final

Teague62
Lexington23Final

Woodville42
New Waverly13Final

Trinity49
Groveton14Final

Crockett33
Alto60Final

Corrigan-Camden30
Centerville12Final

East Chambers42
Deweyville0Final

Garrison26
San Augustine7Final

Hemphill50
Hull-Daisetta8Final

Tatum28
Newton37Final

Franklin56
Rogers0Final

Jarrell42
Holland18Final

Clifton17
West37Final

Hico12
Dublin13Final

Thrall13
Bruceville-Eddy14Final

Week 1 Results - 3A Division I

Marlin8
Little River Academy35Final

Lago Vista27
Austin St. Michaels31Final

Needville54
Hempstead7Final

Edna21
Odem33Final

Katy Pope John XXIII14
Hitchcock49Final

Boling55
Palacios12Final

Rice Consolidated28
Ganado14Final

Vanderbilt Industrial0
Shiner49Final

Week 1 Results - 2A Division I

La Pryor57
Anderson-Shiro21Final

Lovelady68
Colmesneil8Final

Grapeland47
West Hardin12Final

Burton27
Thorndale35Final

Riesel22
Axtell29Final

Moody19
Cross Roads63Final

Rosebud-Lott18
Florence19Final

Week 1 Results - 2A Division II

Hallettsville Sacred Heart29
Snook22Final

Iola48
Somerville7Final

Chilton14
Milano26Final

Johnson City LBJ24
Granger12Final

Bartlett0
Bosqueville63Final

Burkeville32
West Sabine68Final

Galveston O'Connell Prep20
Evadale33Final

Cushing35
Sabine Pass14Final

Week 1 Results - 1A Division II

Temple CenTex Homeschool45
Buckholts0Final

Selma River City Believers Academy18
Prairie Lea33Final

High Island64
Pasadena First Baptist Christian74Final

Week 1 Results - TAPPS

Huntsville Alpha Omega Academy47
Brazosport0Final

Calvert49
Marshall Christian0Final

Cypress Christian28
Brazos Christian0Final

Central Texas Christian22
St. Joseph27Final

Coolidge53
Allen Academy8Final

San Antonio FEAST78
BVCHEA30Final

Week 2 Results - 6A

Montgomery
Aldine MacArthurScheduled

Conroe
BryanScheduled

Klein14
Houston Westside10Final

Rudder
Killeen EllisonScheduled

Aldine Nimitz0
Spring63Final

Friendswood Clear Brook
Spring WestfieldScheduled

Spring Dekaney7
The Woodlands34Final

College Park
Houston Aldine EisenhowerScheduled

Houston Aldine
Oak RidgeScheduled

Summer Creek
DickinsonScheduled

Atascocita
Klein ForestScheduled

Klein Collins
KingwoodScheduled

Copperas Cove
Lake TravisScheduled

Belton
Plugerville HendricksonScheduled

Round Rock Stony Point27
Harker Heights0Final

Killeen
Round RockScheduled

Waco Midway
MansfieldScheduled

Shoemaker
ManorScheduled

Cypress Creek28
Klein Oak38Final

Week 2 Results - 5A

AM Consolidated
Richmond FosterScheduled

Magnolia West
Pearland DawsonScheduled

Kingwood Park
HuntsvilleScheduled

Willis73
Houston Lee0Final

Cleveland
LivingstonScheduled

Brenham
Liberty HillScheduled

Rosenberg Lamar Consolidated
WallerScheduled

C.E. King
MagnoliaScheduled

Tomball
Caney CreekScheduled

Galena Park
Tomball MemorialScheduled

Stratford
Alief ElsikScheduled

Houston Waltrip21
Spring Woods14Final

Austin Westlake
TempleScheduled

College Station
WacoScheduled

Waco University
Georgetown East ViewScheduled

Bastrop
ElginScheduled

Waco La Vega
HuttoScheduled

Pflugerville Connally
Bastrop Cedar CreekScheduled

Week 2 Results - 4A Division II

Caldwell
HearneScheduled

Giddings
WimberleyScheduled

La Grange
ColumbusScheduled

West
SaladoScheduled

Canyon Lake
SmithvilleScheduled

Madisonville
FranklinScheduled

Shepherd
KountzeScheduled

Tarkington
East ChambersScheduled

Hardin
HuntingtonScheduled

Diboll
AthensScheduled

Bellville
StaffordScheduled

Corpus Christi Veterans Memorial
Brookshire-RoyalScheduled

Brazosport
SweenyScheduled

Wharton
NeedvilleScheduled

Fairfield
KaufmanScheduled

Canada16
Groesbeck44Final

Teague
MexiaScheduled

Lorena
RobinsonScheduled

Rusk
CrockettScheduled

China Spring
Waco ConnallyScheduled

Silsbee
OakhurstScheduled

Week 2 Results - 4A Division I

Houston Yates
NavasotaScheduled

Houston St. Pius X
SealyScheduled

Houston Jeff Davis
Houston FurrScheduled

Houston Westbury
Houston SterlingScheduled

Houston Washington
Houston AustinScheduled

Houston Wheatley
Houston KashmereScheduled

Week 2 Results - 3A Division II

Somerville
BuffaloScheduled

Leon
ElkhartScheduled

New Waverly
LoveladyScheduled

Centerville
TrinityScheduled

Corrigan-Camden
GrovetonScheduled

Warren
DeweyvilleScheduled

Shelbyville
GarrisonScheduled

Hemphill
West SabineScheduled

Newton
Bridge CityScheduled

McGregor
MarlinScheduled

Rosebud-Lott
CliftonScheduled

Dublin
AlbanyScheduled

Bruceville-Eddy
AxtellScheduled

Week 2 Results - 3A Division I

Lexington
CameronScheduled

Taylor
RockdaleScheduled

Florence
JarrellScheduled

Rogers
Little River AcademyScheduled

Hillsboro
TroyScheduled

Lago Vista
LampasasScheduled

Houston Reagan
HempsteadScheduled

Aransas Pass
EdnaScheduled

Danbury
HitchcockScheduled

Bloomington
PalaciosScheduled

Rice Consolidated
BolingScheduled

Weimar
Vanderbilt IndustrialScheduled

Week 2 Results - 2A Division I

Milano
Anderson-ShiroScheduled

Hull-Daisetta
BurkevilleScheduled

Colmesneil
West HardinScheduled

Thorndale
BremondScheduled

Thrall
BartlettScheduled

Meridian
RieselScheduled

Hamilton
MoodyScheduled

Holland
GrangerScheduled

Week 2 Results - 2A Division II

Snook
Brazos ChristianScheduled

Burton
ChiltonScheduled

Mart
NormangeeScheduled

Magnolia Legacy Prep Christian
EvadaleScheduled

Sabine Pass
Cypress ChristianScheduled

Week 2 Results - 1A Division II

Jonesboro
BuckholtsScheduled

Pflugerville Concordia
Prairie LeaScheduled

Katy Faith West Academy
High IslandScheduled

Week 2 Results - TAPPS

St. Joseph
Shiner St. Paul CatholicScheduled

Allen Academy
Mount CalmScheduled

BVCHEA
Bellville Faith AcademyScheduled

Spring Providence Classical
Huntsville Alpha Omega AcademyScheduled

Brenham Christian
San Antonio New Life ChristianScheduled

Week 3 Results - 6A

Aldine Davis
MontgomeryScheduled

Fort Bend Bush
Klein OakScheduled

Houston Bellaire
Klein CollinsScheduled

Houston Aldine Eisenhower
SpringScheduled

Spring Dekaney
Beaumont WestbrookScheduled

Spring Westfield
Galena Park North ShoreScheduled

Conroe
Houston AldineScheduled

Klein Forest
Oak RidgeScheduled

Summer Creek
Beaumont CentralScheduled

Atascocita
KleinScheduled

Friendswood
KingwoodScheduled

Round Rock
Copperas CoveScheduled

Belton
Round Rock Stony PointScheduled

Austin Vandegrift
KilleenScheduled

Harker Heights
Waco UniversityScheduled

Killeen Ellison
Round Rock McNeilScheduled

Round Rock Cedar Ridge
ShoemakerScheduled

Mansfield Timberview
Waco MidwayScheduled

The Woodlands
KatyScheduled

Katy Taylor
College ParkScheduled

Week 3 Results - 5A

Ft. Bend Elkins
AM ConsolidatedScheduled

Bastrop Cedar Creek
RudderScheduled

Livingston
SilsbeeScheduled

Brenham
Houston WestsideScheduled

Baytown Lee
WallerScheduled

Magnolia
WillisScheduled

Huntsville
Magnolia WestScheduled

Tomball
Katy Mayde CreekScheduled

El Campo
Tomball MemorialScheduled

Stratford
Ft. Bend Ridge PointScheduled

Houston Milby
Spring WoodsScheduled

Bryan
TempleScheduled

Waco
Mansfield Lake RidgeScheduled

Elgin
Cedar Park Vista RidgeScheduled

Hutto
Austin McCallumScheduled

Manor
San Antonio BrennanScheduled

Pflugerville Connally
Austin JohnsonScheduled

Caney Creek
Houston WaltripScheduled

Week 3 Results - 4A Division II

Rockdale
SaladoScheduled

Bellville
GiddingsScheduled

La Grange
La VerniaScheduled

Smithville
CueroScheduled

Caldwell
MadisonvilleScheduled

Splendora
ShepherdScheduled

Anahuac
TarkingtonScheduled

Huntington
ScarboroughScheduled

Crockett
DibollScheduled

Rice Consolidated
ColumbusScheduled

Hempstead
Brookshire-RoyalScheduled

Bay City
SweenyScheduled

Palestine
FairfieldScheduled

Groesbeck
TeagueScheduled

Robinson
MexiaScheduled

Waco La Vega
LorenaScheduled

Henderson
RuskScheduled

Gatesville
Waco ConnallyScheduled

Week 3 Results - 4A Division I

Navasota
OakhurstScheduled

Houston Furr
Houston SharpstownScheduled

Houston Lee
Houston SterlingScheduled

Houston Yates
Houston WashingtonScheduled

Huffman-Hargrave
Houston WheatleyScheduled

Sealy
WhartonScheduled

Week 3 Results - 3A Division II

Hearne
Rosebud-LottScheduled

Franklin
ArpScheduled

Buffalo
Palestine WestwoodScheduled

Leon
RieselScheduled

New Waverly
HardinScheduled

Trinity
Corrigan-CamdenScheduled

Kirbyville
DeweyvilleScheduled

Center
GarrisonScheduled

West Hardin
HemphillScheduled

Jarrell
HicoScheduled

Centerville
MarlinScheduled

Crawford
CliftonScheduled

Rio Vista
DublinScheduled

Valley Mills
Bruceville-EddyScheduled

Week 3 Results - 3A Division I

Cameron
China SpringScheduled

Thorndale
FlorenceScheduled

Troy
RogersScheduled

Little River Academy
LexingtonScheduled

Lago Vista
Austin St. Stephen'sScheduled

Edna
Van VleckScheduled

Hitchcock
Houston Northland ChristianScheduled

Palacios
El Maton TidehavenScheduled

Ganado
Vanderbilt IndustrialScheduled

Week 3 Results - 2A Division I

Anderson-Shiro
IolaScheduled

Groveton
ColmesneilScheduled

Grapeland
LoveladyScheduled

Milano
ThrallScheduled

Granger
MoodyScheduled

Waco Reicher Catholic
HollandScheduled

Week 3 Results - 2A Division II

Bremond
HubbardScheduled

Louise
BurtonScheduled

Snook
NormangeeScheduled

Shiner St. Paul Catholic
SomervilleScheduled

Central Texas Christian
BartlettScheduled

Burkeville
CushingScheduled

Beaumont Legacy Christian
EvadaleScheduled

Sabine Pass
Houston Lutheran High NorthScheduled

Week 3 Results - 1A Division II

Abbott
CalvertScheduled

Buckholts
Allen AcademyScheduled

Prairie Lea
Austin Williamson Co. HomeschoolScheduled

High Island
Orange Community ChristianScheduled

Week 3 Results - TAPPS

Brazos Christian
League City Bay Area ChristianScheduled

Fort Bend HCYA Homeschool
BVCHEAScheduled

Huntsville Alpha Omega Academy
Conroe CovenantScheduled

Brenham Christian
Sugarland Logos Prep AcademyScheduled

Week 4 Results - 6A

Aldine MacArthur
ConroeScheduled

The Woodlands
LaPorteScheduled

Aldine Davis
College ParkScheduled

Oak Ridge
Deer ParkScheduled

Houston Memorial
Summer CreekScheduled

Atascocita
Houston NimitzScheduled

Houston Aldine Eisenhower
KingwoodScheduled

Schertz Clemens
Copperas CoveScheduled

Temple
Harker HeightsScheduled

Waco
BeltonScheduled

New Braunfels Comal Canyon
ShoemakerScheduled

Waco Midway
DuncanvilleScheduled

Killeen
ManorScheduled

Killeen Ellison
Pflugerville ConnallyScheduled

Week 4 Results - 5A

Willis
Houston ChavezScheduled

Burnet
Waco UniversityScheduled

College Station
ElginScheduled

Hutto
San Antonio HolmesScheduled

Week 4 Results - 4A Division II

Teague
CaldwellScheduled

Columbus
GiddingsScheduled

Taylor
La GrangeScheduled

Salado
Little River AcademyScheduled

Brookshire-Royal
SmithvilleScheduled

Madisonville
CrockettScheduled

Shepherd
Huffman-HargraveScheduled

Houston Sam Houston
TarkingtonScheduled

Warren
HuntingtonScheduled

Waco Connally
Liberty HillScheduled

West Columbia Columbia
SweenyScheduled

Wharton
El CampoScheduled

Robinson
FairfieldScheduled

Oakhurst
ClevelandScheduled

Jourdanton (UMHB)
GroesbeckScheduled

Mexia
Waco La VegaScheduled

Lorena
LampasasScheduled

Rusk
AthensScheduled

Week 4 Results - 4A Division I

Lake Area New Tech (LA)
NavasotaScheduled

Houston KIPP Northeast
Houston FurrScheduled

Houston Sterling
ScarboroughScheduled

Houston Washington
Houston NorthbrookScheduled

Galveston Ball
Houston WheatleyScheduled

Sealy
BellvilleScheduled

Week 4 Results - 3A Division II

Hearne
BurtonScheduled

Marlin
FranklinScheduled

Alto
BuffaloScheduled

Lovelady
LeonScheduled

Shiner
LexingtonScheduled

Elkhart
TrinityScheduled

New Waverly
NormangeeScheduled

Kountze
Corrigan-CamdenScheduled

Deweyville
WoodvilleScheduled

Garrison
New DianaScheduled

Hemphill
BurkevilleScheduled

Newton
HendersonScheduled

Austin Hyde Park
RogersScheduled

Jarrell
Rosebud-LottScheduled

Clifton
McGregorScheduled

Dublin
CrawfordScheduled

Bruceville-Eddy
MoodyScheduled

Week 4 Results - 3A Division I

Cameron
WhitneyScheduled

Florence
HamiltonScheduled

Centerville
TroyScheduled

Wall
Lago VistaScheduled

Tomball Concordia Lutheran
HempsteadScheduled

Edna
HallettsvilleScheduled

Houston KIPP Sunnyside
HitchcockScheduled

Danbury
PalaciosScheduled

Wallis Brazos
Rice ConsolidatedScheduled

Vanderbilt Industrial
Van VleckScheduled

Week 4 Results - 2A Division I

Anderson-Shiro
BolingScheduled

Groveton
San AugustineScheduled

Evadale
West HardinScheduled

Thorndale
San SabaScheduled

Thrall
GrangerScheduled

Riesel
Valley MillsScheduled

Holland
BartlettScheduled

Hull-Daisetta
Sabine PassScheduled

Week 4 Results - 2A Division II

Mart
BremondScheduled

Weimar
SnookScheduled

Somerville
YorktownScheduled

Iola
MilanoScheduled

Colmesneil
ShelbyvilleScheduled

Week 4 Results - 1A Division II

Calvert
Waco Methodist Childrens HomeScheduled

Coolidge
BuckholtsScheduled

San Marcos Hill County Christian
Prairie LeaScheduled

Sugarland Logos Prep Academy
High IslandScheduled

Week 4 Results - TAPPS

McKinney Christian Academy
Brazos ChristianScheduled

Schertz John Paul II
St. JosephScheduled

Allen Academy
Huntsville Alpha Omega AcademyScheduled

Week 5 Results - 6A

Montgomery
Spring WestfieldScheduled

Klein Forest
KleinScheduled

Klein Collins
Klein OakScheduled

Spring
Spring DekaneyScheduled

Conroe
The WoodlandsScheduled

College Park
AtascocitaScheduled

Kingwood
Oak RidgeScheduled

Copperas Cove
KilleenScheduled

Harker Heights
Killeen EllisonScheduled

Shoemaker
BeltonScheduled

Week 5 Results - 5A

Huntsville
AM ConsolidatedScheduled

Livingston
BryanScheduled

Willis
College StationScheduled

Rudder
Caney CreekScheduled

Magnolia West
TomballScheduled

Tomball Memorial
BrenhamScheduled

Stratford
MagnoliaScheduled

Waller
Spring WoodsScheduled

Manor
WacoScheduled

Waco University
TempleScheduled

Pflugerville Connally
HuttoScheduled

Week 5 Results - 4A Division II

Caldwell
RockdaleScheduled

La Grange
FredericksburgScheduled

Gatesville
SaladoScheduled

Smithville
Hamshire-FannettScheduled

Huntington
ElkhartScheduled

Wacp La Vega
Waco ConnallyScheduled

Liberty
DibollScheduled

Bellville
Bay CityScheduled

Columbus
CueroScheduled

Rosenberg Terry
OakhurstScheduled

Brookshire-Royal
Wallis BrazosScheduled

Sweeny
HitchcockScheduled

Stafford
WhartonScheduled

Fairfield
China SpringScheduled

Groesbeck
Lago VistaScheduled

Troy
LorenaScheduled

Brownsboro
RuskScheduled

Week 5 Results - 4A Division I

Ft. Worth Castleberry
NavasotaScheduled

Giddings
SealyScheduled

Houston Wheatley
ScarboroughScheduled

Tarkington
Houston SterlingScheduled

Week 5 Results - 3A Division II

Ingleside
RogersScheduled

Franklin
BuffaloScheduled

Trinity
LeonScheduled

New Waverly
LexingtonScheduled

Deweyville
West SabineScheduled

Garrison
MarlinScheduled

San Augustine
HemphillScheduled

Orangefield
NewtonScheduled

Thorndale
JarrellScheduled

Bosqueville
CliftonScheduled

Dublin
San Angelo Grape CreekScheduled

Hamilton
Bruceville-EddyScheduled

Week 5 Results - 3A Division I

Refugio
CameronScheduled

Moody
FlorenceScheduled

Little River Academy
GoldthwaiteScheduled

Hempstead
East BernardScheduled

West Columbia Columbia
EdnaScheduled

Palacios
Aransas PassScheduled

Shiner
Rice ConsolidatedScheduled

Vanderbilt Industrial
GoliadScheduled

Week 5 Results - 2A Division I

Mart
CentervilleScheduled

Joaquin
GrovetonScheduled

Timpson
LoveladyScheduled

Colmesneil
Hull-DaisettaScheduled

West Hardin
Sabine PassScheduled

Iola
ThrallScheduled

Blooming Grove
RieselScheduled

Rosebud-Lott
CrawfordScheduled

Axtell
HollandScheduled

Week 5 Results - 2A Division II

Granger
BremondScheduled

Snook
BurtonScheduled

Somerville
MilanoScheduled

Normangee
GrapelandScheduled

Evadale
CushingScheduled

Week 5 Results - 1A Division II

Waco Live Oak Classical
CalvertScheduled

Buckholts
Aggieland HomeschoolScheduled

Prairie Lea
San Antonio River City ChristianScheduled

Crosby Victory & Praise
High IslandScheduled

Week 5 Results - TAPPS

Brazos Christian
The Woodlands ChristianScheduled

St. Joseph
Magnolia Legacy Prep ChristianScheduled

Orange Community Christian
Allen AcademyScheduled

Conroe Lifestyle Christian
BVCHEAScheduled

Fort Bend HCYA Homeschool
Huntsville Alpha Omega AcademyScheduled

Emery-Weiner JV
Brenham ChristianScheduled

Week 6 Results - 6A

Klein
MontgomeryScheduled

Klein Oak
Klein ForestScheduled

Spring Dekaney
Klein CollinsScheduled

Spring Westfield
SpringScheduled

Oak Ridge
ConroeScheduled

The Woodlands
AtascocitaScheduled

Summer Creek
KingwoodScheduled

Belton
Copperas CoveScheduled

Killeen Ellison
ShoemakerScheduled

Waco Midway
Harker HeightsScheduled

Week 6 Results - 5A

AM Consolidated
WillisScheduled

College Station
RudderScheduled

Bryan
HuntsvilleScheduled

Caney Creek
LivingstonScheduled

Brenham
Magnolia WestScheduled

Magnolia
WallerScheduled

Tomball
StratfordScheduled

Spring Woods
Tomball MemorialScheduled

Temple
ManorScheduled

Waco
Pflugerville ConnallyScheduled

Elgin
Waco UniversityScheduled

Week 6 Results - 4A Division II

Caldwell
MexiaScheduled

Cuero
GiddingsScheduled

Yoakum
La GrangeScheduled

Salado
LlanoScheduled

Needville
SmithvilleScheduled

Rockdale
MadisonvilleScheduled

Crockett
ShepherdScheduled

Diboll
Corrigan-CamdenScheduled

Gonzales
BellvilleScheduled

Hallettsville
ColumbusScheduled

Brookshire-Royal
LibertyScheduled

Sweeny
La MarqueScheduled

Rosenberg Lamar Consolidated
WhartonScheduled

Week 6 Results - 4A Division I

Houston Furr
Houston KashmereScheduled

Scarborough
Houston WashingtonScheduled

Week 6 Results - 3A Division II

Hearne
FranklinScheduled

Buffalo
TrinityScheduled

Leon
New WaverlyScheduled

Newton
West Orange-StarkScheduled

Week 6 Results - 3A Division I

No Games For This Division

Week 6 Results - 2A Division I

Palestine Westwood
Anderson-ShiroScheduled

Hull-Daisetta
West SabineScheduled

Week 6 Results - 2A Division II

Bremond
SomervilleScheduled

Milano
SnookScheduled

Bartlett
GrangerScheduled

Cross Plains
IolaScheduled

Burkeville
Cross RoadsScheduled

Week 6 Results - 1A Division II

Buckholts
OglesbyScheduled

Temple Holy Trinity Catholic
Prairie LeaScheduled

Allen Academy
CalvertScheduled

Week 6 Results - TAPPS

Magnolia Legacy Prep Christian
Brazos ChristianScheduled

The Woodlands Christian
St. JosephScheduled

BVCHEA
Houston Texas ChristianScheduled

Brenham Christian
Houston Mt. Carmel AcademyScheduled

Week 7 Results - 6A

Spring
KleinScheduled

Klein Oak
Spring DekaneyScheduled

Montgomery
Klein ForestScheduled

Klein Collins
Spring WestfieldScheduled

College Park
The WoodlandsScheduled

Conroe
Summer CreekScheduled

Atascocita
Oak RidgeScheduled

Killeen
BeltonScheduled

Copperas Cove
Killeen EllisonScheduled

Shoemaker
Waco MidwayScheduled

Week 7 Results - 5A

AM Consolidated
BryanScheduled

Livingston
College StationScheduled

Rudder
WillisScheduled

Huntsville
Caney CreekScheduled

Magnolia
TomballScheduled

Tomball Memorial
WallerScheduled

Stratford
BrenhamScheduled

Magnolia West
Spring WoodsScheduled

Pflugerville Connally
TempleScheduled

Hutto
WacoScheduled

Manor
ElginScheduled

Week 7 Results - 4A Division II

Salado
CaldwellScheduled

La Grange
SmithvilleScheduled

Diboll
MadisonvilleScheduled

Oakhurst
ShepherdScheduled

Huntington
TarkingtonScheduled

Bellville
Brookshire-RoyalScheduled

Columbus
WhartonScheduled

Waco Connally
FairfieldScheduled

Lorena
GroesbeckScheduled

Mexia
RuskScheduled

Week 7 Results - 4A Division I

Houston Sterling
NavasotaScheduled

Houston Washington
SealyScheduled

Houston Wheatley
Houston FurrScheduled

Week 7 Results - 3A Division II

Trinity
HearneScheduled

New Waverly
BuffaloScheduled

Lexington
LeonScheduled

Corrigan-Camden
CrockettScheduled

Deweyville
NewtonScheduled

Hemphill
GarrisonScheduled

Rogers
MarlinScheduled

Clifton
JarrellScheduled

Bruceville-Eddy
DublinScheduled

Week 7 Results - 3A Division I

Cameron
RockdaleScheduled

Florence
Lago VistaScheduled

Troy
Little River AcademyScheduled

Hempstead
Rice ConsolidatedScheduled

Hitchcock
EdnaScheduled

Palacios
Vanderbilt IndustrialScheduled

Week 7 Results - 2A Division I

Lovelady
CentervilleScheduled

Anderson-Shiro
West HardinScheduled

Groveton
Hull-DaisettaScheduled

Rosebud-Lott
ThorndaleScheduled

Riesel
ThrallScheduled

Moody
HollandScheduled

Week 7 Results - 2A Division II

Snook
BremondScheduled

Somerville
BartlettScheduled

Burton
MilanoScheduled

Evadale
IolaScheduled

Normangee
ColmesneilScheduled

Burkeville
Sabine PassScheduled

Week 7 Results - 1A Division II

Crowell (May)
CalvertScheduled

San Antonio Town East
Prairie LeaScheduled

Alvin Living Stones
High IslandScheduled

Week 7 Results - TAPPS

Brazos Christian
Tomball Rosehill ChristianScheduled

St. Joseph
Houston Lutheran High NorthScheduled

Temple CenTex Homeschool
Allen AcademyScheduled

Crosby Victory & Praise
BVCHEAScheduled

Huntsville Alpha Omega Academy
Sugarland Logos Prep AcademyScheduled

Brenham Christian
Corpus Christi WINGS HomeschoolScheduled

Week 8 Results - 6A

Montgomery
SpringScheduled

Klein
Klein CollinsScheduled

Spring Westfield
Klein OakScheduled

Klein Forest
Spring DekaneyScheduled

Oak Ridge
College ParkScheduled

Atascocita
Summer CreekScheduled

Kingwood
ConroeScheduled

Killeen Ellison
KilleenScheduled

Harker Heights
ShoemakerScheduled

Waco Midway
Copperas CoveScheduled

Week 8 Results - 5A

Caney Creek
AM ConsolidatedScheduled

Willis
BryanScheduled

College Station
HuntsvilleScheduled

Rudder
LivingstonScheduled

Brenham
MagnoliaScheduled

Waller
TomballScheduled

Tomball Memorial
Magnolia WestScheduled

Spring Woods
StratfordScheduled

Hutto
TempleScheduled

Elgin
Pflugerville ConnallyScheduled

Waco University
ManorScheduled

Week 8 Results - 4A Division II

Caldwell
La GrangeScheduled

Giddings
SaladoScheduled

Madisonville
HuntingtonScheduled

Tarkington
ShepherdScheduled

Diboll
OakhurstScheduled

Wharton
BellvilleScheduled

Groesbeck
FairfieldScheduled

Sweeny
ColumbusScheduled

Mexia
Waco ConnallyScheduled

Rusk
LorenaScheduled

Week 8 Results - 4A Division I

Sealy
NavasotaScheduled

Houston Furr
Houston WashingtonScheduled

Houston Wheatley
Houston SterlingScheduled

Week 8 Results - 3A Division II

Hearne
New WaverlyScheduled

Franklin
TrinityScheduled

Buffalo
LexingtonScheduled

Newton
CrockettScheduled

Hemphill
Corrigan-CamdenScheduled

Garrison
DeweyvilleScheduled

Clifton
RogersScheduled

Jarrell
Bruceville-EddyScheduled

Dublin
MarlinScheduled

Week 8 Results - 3A Division I

Troy
CameronScheduled

Lago Vista
RockdaleScheduled

Little River Academy
FlorenceScheduled

Vanderbilt Industrial
HempsteadScheduled

Rice Consolidated
EdnaScheduled

Palacios
HitchcockScheduled

Week 8 Results - 2A Division I

Centerville
GrovetonScheduled

Lovelady
Anderson-ShiroScheduled

Hull-Daisetta
West HardinScheduled

Thorndale
ThrallScheduled

Moody
RieselScheduled

Holland
Rosebud-LottScheduled

Week 8 Results - 2A Division II

Bremond
BurtonScheduled

Bartlett
SnookScheduled

Granger
SomervilleScheduled

Iola
Sabine PassScheduled

Normangee
BurkevilleScheduled

Colmesneil
EvadaleScheduled

Week 8 Results - 1A Division II

Buckholts
TrinidadScheduled

High Island
ChesterScheduled

Week 8 Results - TAPPS

Houston Lutheran High North
Brazos ChristianScheduled

Tomball Rosehill Christian
St. JosephScheduled

Bastrop Tribe Consolidated
Allen AcademyScheduled

BVCHEA
Tyler Kings AcademyScheduled

Houston The Emery Weiner School
Huntsville Alpha Omega AcademyScheduled

Crosby Victory & Praise
BrenhamScheduled

Week 9 Results - 6A

Klein Collins
MontgomeryScheduled

Klein Oak
KleinScheduled

Spring
Klein ForestScheduled

5
Spring WestfieldScheduled

The Woodlands
Oak RidgeScheduled

College Park
Summer CreekScheduled

Atascocita
KingwoodScheduled

Copperas Cove
Harker HeightsScheduled

Killeen
Waco MidwayScheduled

Belton
Killeen EllisonScheduled

Week 9 Results - 5A

AM Consolidated
College StationScheduled

Bryan
Caney CreekScheduled

Huntsville
RudderScheduled

Livingston
WillisScheduled

Magnolia West
WallerScheduled

Magnolia
Spring WoodsScheduled

Tomball
BrenhamScheduled

Stratford
Tomball MemorialScheduled

Temple
WacoScheduled

Pflugerville Connally
Waco UniversityScheduled

Hutto
ElginScheduled

Week 9 Results - 4A Division II

Smithville
CaldwellScheduled

La Grange
GiddingsScheduled

Shepherd
MadisonvilleScheduled

Oakhurst
TarkingtonScheduled

Huntington
DibollScheduled

Bellville
SweenyScheduled

Brookshire-Royal
WhartonScheduled

Waco Connally
GroesbeckScheduled

Lorena
MexiaScheduled

Fairfield
RuskScheduled

Week 9 Results - 4A Division I

Navasota
Houston FurrScheduled

Houston Sterling
SealyScheduled

Houston Washington
Houston WheatleyScheduled

Week 9 Results - 3A Division II

Lexington
HearneScheduled

New Waverly
FranklinScheduled

Leon
BuffaloScheduled

Crockett
GarrisonScheduled

Corrigan-Camden
NewtonScheduled

Deweyville
HemphillScheduled

Rogers
DublinScheduled

Marlin
JarrellScheduled

Bruceville-Eddy
CliftonScheduled

Week 9 Results - 3A Division I

Cameron
Lago VistaScheduled

Rockdale
Little River AcademyScheduled

Florence
TroyScheduled

Hempstead
PalaciosScheduled

Edna
Vanderbilt IndustrialScheduled

Hitchcock
Rice ConsolidatedScheduled

Week 9 Results - 2A Division I

West Hardin
CentervilleScheduled

Anderson-Shiro
Hull-DaisettaScheduled

Groveton
LoveladyScheduled

Riesel
ThorndaleScheduled

Thrall
HollandScheduled

Rosebud-Lott
MoodyScheduled

Week 9 Results - 2A Division II

Prairie Lea
BuckholtsScheduled

Burton
BartlettScheduled

Snook
GrangerScheduled

Milano
BremondScheduled

Burkeville
IolaScheduled

Evadale
NormangeeScheduled

Sabine Pass
ColmesneilScheduled

Week 9 Results - 1A Division II

Calvert
High IslandScheduled

Week 9 Results - TAPPS

St. Joseph
Beaumont Legacy ChristianScheduled

Allen Academy
BVCHEAScheduled

Huntsville Alpha Omega Academy
Baytown ChristianScheduled

Brenham Christian
Bellville Faith AcademyScheduled

Week 10 Results - 6A

Klein
Spring DekaneyScheduled

Montgomery
Klein OakScheduled

Spring Westfield
Klein ForestScheduled

Spring
Klein CollinsScheduled

Summer Creek
The WoodlandsScheduled

Conroe
AtascocitaScheduled

Kingwood
College ParkScheduled

Waco Midway
BeltonScheduled

Harker Heights
KilleenScheduled

Shoemaker
Copperas CoveScheduled

Week 10 Results - 5A

Rudder
AM ConsolidatedScheduled

College Station
BryanScheduled

Livingston
HuntsvilleScheduled

Willis
Caney CreekScheduled

Waller
BrenhamScheduled

Tomball
Spring WoodsScheduled

Tomball Memorial
MagnoliaScheduled

Magnolia West
StratfordScheduled

Waco University
HuttoScheduled

Elgin
WacoScheduled

Manor
Pflugerville ConnallyScheduled

Week 10 Results - 4A Division II

Giddings
SmithvilleScheduled

Salado
La GrangeScheduled

Madisonville
TarkingtonScheduled

Diboll
ShepherdScheduled

Huntington
OakhurstScheduled

Columbus
BellvilleScheduled

Sweeny
Brookshire-RoyalScheduled

Mexia
FairfieldScheduled

Rusk
GroesbeckScheduled

Lorena
Waco ConnallyScheduled

Week 10 Results - 4A Division I

Houston Wheatley
NavasotaScheduled

Houston Furr
SealyScheduled

Houston Washington
Houston SterlingScheduled

Week 10 Results - 3A Division II

Franklin
LexingtonScheduled

Hearne
LeonScheduled

Trinity
New WaverlyScheduled

Hemphill
CrockettScheduled

Deweyville
Corrigan-CamdenScheduled

Garrison
NewtonScheduled

Bruceville-Eddy
RogersScheduled

Jarrell
DublinScheduled

Clifton
MarlinScheduled

Week 10 Results - 3A Division I

Florence
CameronScheduled

Troy
RockdaleScheduled

Little River Academy
Lago VistaScheduled

Palacios
EdnaScheduled

Hempstead
HitchcockScheduled

Vanderbilt Industrial
Rice ConsolidatedScheduled

Week 10 Results - 2A Division I

Centerville
Hull-DaisettaScheduled

Groveton
Anderson-ShiroScheduled

Lovelady
West HardinScheduled

Holland
ThorndaleScheduled

Moody
ThrallScheduled

Rosebud-Lott
RieselScheduled

Week 10 Results - 2A Division II

Granger
BurtonScheduled

Somerville
SnookScheduled

Bartlett
MilanoScheduled

Colmesneil
IolaScheduled

Normangee
Sabine PassScheduled

Evadale
BurkevilleScheduled

Week 10 Results - 1A Division II

Calvert
BuckholtsScheduled

High Island
Prairie LeaScheduled

Week 10 Results - TAPPS

Beaumont Legacy Christian
Brazos ChristianScheduled

Allen Academy
Houston Clear Lake ChristianScheduled

League City Bay Area Christian
St. JosephScheduled

BVCHEA
Lockhart Gospel LighthouseScheduled

Pasadena First Baptist Christian
Huntsville Alpha Omega AcademyScheduled

Brenham Christian
Bellville Faith AcademyScheduled

Week 11 Results - 6A

Spring Dekaney
MontgomeryScheduled

Spring Westfield
KleinScheduled

Klein Oak
SpringScheduled

Klein Collins
Klein ForestScheduled

College Park
ConroeScheduled

Oak Ridge
Summer CreekScheduled

The Woodlands
KingwoodScheduled

Belton
Harker HeightsScheduled

Killeen Ellison
Waco MidwayScheduled

Killeen
ShoemakerScheduled

Week 11 Results - 5A

AM Consolidated
LivingstonScheduled

Bryan
RudderScheduled

Caney Creek
College StationScheduled

Huntsville
WillisScheduled

Brenham
Spring WoodsScheduled

Magnolia
Magnolia WestScheduled

Tomball
Tomball MemorialScheduled

Stratford
WallerScheduled

Temple
ElginScheduled

Waco
Waco UniversityScheduled

Hutto
ManorScheduled

Week 11 Results - 4A Division II

Caldwell
GiddingsScheduled

Smithville
SaladoScheduled

Oakhurst
MadisonvilleScheduled

Shepherd
HuntingtonScheduled

Tarkington
DibollScheduled

Brookshire-Royal
ColumbusScheduled

Wharton
SweenyScheduled

Fairfield
LorenaScheduled

Groesbeck
MexiaScheduled

Waco Connally
RuskScheduled

Week 11 Results - 4A Division I

Navasota
Houston WashingtonScheduled

Sealy
Houston WheatleyScheduled

Houston Sterling
Houston FurrScheduled

Week 11 Results - 3A Division II

Buffalo
HearneScheduled

Leon
FranklinScheduled

Lexington
TrinityScheduled

Crockett
DeweyvilleScheduled

Corrigan-Camden
GarrisonScheduled

Newton
HemphillScheduled

Rogers
JarrellScheduled

Dublin
CliftonScheduled

Week 11 Results - 3A Division I

Cameron
Little River AcademyScheduled

Rockdale
FlorenceScheduled

Lago Vista
TroyScheduled

Edna
HempsteadScheduled

Hitchcock
Vanderbilt IndustrialScheduled

Rice Consolidated
PalaciosScheduled

Marlin
Bruceville-EddyScheduled

Week 11 Results - 2A Division I

Anderson-Shiro
CentervilleScheduled

West Hardin
GrovetonScheduled

Hull-Daisetta
LoveladyScheduled

Thorndale
MoodyScheduled

Thrall
Rosebud-LottScheduled

Riesel
HollandScheduled

Week 11 Results - 2A Division II

Bremond
BartlettScheduled

Burton
SomervilleScheduled

Milano
GrangerScheduled

Iola
NormangeeScheduled

Burkeville
ColmesneilScheduled

Sabine Pass
EvadaleScheduled

Week 11 Results - 1A Division II

Prairie Lea
CalvertScheduled

Buckholts
High IslandScheduled

Week 11 Results - TAPPS

St. Joseph
Brazos ChristianScheduled

BVCHEA
Bastrop Tribe ConsolidatedScheduled

Katy Faith West
Huntsville Alpha Omega AcademyScheduled

Alvin Living Stones
Brenham ChristianScheduled

KBTX-TV Channel 3 4141 E. 29th Street Bryan, TX 77802 Phone: (979) 846-7777 Fax: (979) 846-1490 News Fax: (979) 846-1888
Copyright © 2002-2015 - Designed by Gray Digital Media - Powered by Clickability
Gray Television, Inc.