Weekly Football

Week 1 Results - 6A

Bryan
MontgomeryScheduled

College Park
PearlandScheduled

Summer Creek
Pasadena MemorialScheduled

Clear Falls
AtascocitaScheduled

Copperas Cove
AM ConsolidatedScheduled

Harker Heights
WacoScheduled

Leander
KilleenScheduled

Belton
Waco UniversityScheduled

Klein
Cypress FallsScheduled

Eagle Pass
Killeen EllisonScheduled

Lake Travis
Waco MidwayScheduled

Cypress Fair
The WoodlandsScheduled

Kingwood
KatyScheduled

Oak Ridge
Katy Morton RanchScheduled

Langham Creek
Klein OakScheduled

Shoemaker
RudderScheduled

Klein Forest
Fort Bend AustinScheduled

Cypress Woods
Klein CollinsScheduled

Spring
Aldine DavisScheduled

Alief Hastings
Spring DekaneyScheduled

Spring Westfield
ManvelScheduled

Aldine Nimitz
ConroeScheduled

Week 1 Results - 5A

Waller
Houston WaltripScheduled

Magnolia
Kingwood ParkScheduled

C.E. King
TomballScheduled

Tomball Memorial
Bastrop Goose Creek MemorialScheduled

Houston Memorial
StratfordScheduled

Spring Woods
Houston NorthbrookScheduled

Temple
Round RockScheduled

Elgin
Austin VandegriftScheduled

Bastrop Cedar Creek
HuttoScheduled

Manor
Arlington Sam HoustonScheduled

Pflugerville Connally
Round Rock Stony PointScheduled

Rosenberg Terry
College StationScheduled

Caney Creek
New Caney PorterScheduled

Oakhurst
HuntsvilleScheduled

Livingston
Magnolia WestScheduled

Houston Lamar
BrenhamScheduled

Week 1 Results - 4A Division II

Caldwell
BellvilleScheduled

Palestine Westwood
HuntingtonScheduled

Diboll
New CaneyScheduled

Columbus
Bay CityScheduled

Sweeny
Van VleckScheduled

Cuero
WhartonScheduled

Bullard
GroesbeckScheduled

Mexia
McGregorScheduled

Giddings
GonzalesScheduled

China Spring
LorenaScheduled

Rusk
TroupScheduled

Waco Connally
CameronScheduled

Liberty Hill
La GrangeScheduled

Troy
SaladoScheduled

Rockdale
SmithvilleScheduled

Fairfield
MadisonvilleScheduled

Shepherd
ClevelandScheduled

Tarkington
SplendoraScheduled

Week 1 Results - 4A Division I

Universidad Autonoma de Nuevo Leon
NavasotaScheduled

Sealy
Brookshire-RoyalScheduled

Houston Furr
Houston AustinScheduled

Houston Sterling
Houston Jeff DavisScheduled

Houston Math Science and Tech
Houston WashingtonScheduled

Houston Wheatley
Houston YatesScheduled

Week 1 Results - 3A Division II

Bremond
HearneScheduled

East Chambers
DeweyvilleScheduled

Garrison
San AugustineScheduled

Hemphill
Hull-DaisettaScheduled

Tatum
NewtonScheduled

Franklin
RogersScheduled

Jarrell
HollandScheduled

Clifton
WestScheduled

Hico
DublinScheduled

Thrall
Bruceville-EddyScheduled

Buffalo
ElkhartScheduled

Normangee
LeonScheduled

Teague
LexingtonScheduled

Woodville
New WaverlyScheduled

Trinity
GrovetonScheduled

Crockett
AltoScheduled

Corrigan-Camden
CentervilleScheduled

Week 1 Results - 3A Division I

Boling
PalaciosScheduled

Rice Consolidated
GanadoScheduled

Vanderbilt Industrial
ShinerScheduled

Marlin
Little River AcademyScheduled

Lago Vista
Austin St. MichaelsScheduled

Needville
HempsteadScheduled

Edna
OdemScheduled

Katy Pope John XXIII
HitchcockScheduled

Week 1 Results - 2A Division I

Moody
Cross RoadsScheduled

Rosebud-Lott
FlorenceScheduled

La Pryor
Anderson-ShiroScheduled

Lovelady
ColmesneilScheduled

Grapeland
West HardinScheduled

Burton
ThorndaleScheduled

Riesel
AxtellScheduled

Week 1 Results - 2A Division II

Burkeville
West SabineScheduled

Galveston O'Connell Prep
EvadaleScheduled

Cushing
Sabine PassScheduled

Hallettsville Sacred Heart
SnookScheduled

Iola
SomervilleScheduled

Chilton
MilanoScheduled

Johnson City LBJ
GrangerScheduled

Bartlett
BosquevilleScheduled

Week 1 Results - 1A Division II

Marshall Christian
CalvertScheduled

Temple CenTex Homeschool
BuckholtsScheduled

Selma River City Believers Academy
Prairie LeaScheduled

High Island
Pasadena First Baptist ChristianScheduled

Week 1 Results - TAPPS

Cypress Christian
Brazos ChristianScheduled

Central Texas Christian
St. JosephScheduled

Coolidge
Allen AcademyScheduled

San Antonio FEAST
BVCHEAScheduled

Huntsville Alpha Omega Academy
Brazosport ChristianScheduled

Brenham Christian
Cedar Park Summit ChristianScheduled

Week 2 Results - 6A

Montgomery
Aldine MacArthurScheduled

Spring Dekaney
The WoodlandsScheduled

College Park
Houston Aldine EisenhowerScheduled

Houston Aldine
Oak RidgeScheduled

Summer Creek
DickinsonScheduled

Atascocita
Klein ForestScheduled

Klein Collins
KingwoodScheduled

Copperas Cove
Lake TravisScheduled

Belton
Plugerville HendricksonScheduled

Round Rock Stony Point
Harker HeightsScheduled

Killeen
Round RockScheduled

Conroe
BryanScheduled

Klein
Houston WestsideScheduled

Waco Midway
MansfieldScheduled

Shoemaker
ManorScheduled

Houston Cypress Creek
Klein OakScheduled

Rudder
Killeen EllisonScheduled

Aldine Nimitz
SpringScheduled

Friendswood Clear Brook
Spring WestfieldScheduled

Week 2 Results - 5A

AM Consolidated
Richmond FosterScheduled

Rosenberg Lamar Consolidated
WallerScheduled

C.E. King
MagnoliaScheduled

Tomball
Caney CreekScheduled

Galena Park
Tomball MemorialScheduled

Stratford
Alief ElsikScheduled

Houston Waltrip
Houston Spring WoodsScheduled

Austin Westlake
TempleScheduled

College Station
WacoScheduled

Waco University
Georgetown East ViewScheduled

Bastrop
ElginScheduled

Waco La Vega
HuttoScheduled

Pflugerville Connally
Bastrop Cedar CreekScheduled

Magnolia West
Pearland DawsonScheduled

Kingwood Park
HuntsvilleScheduled

Willis
Houston LeeScheduled

Cleveland
LivingstonScheduled

Brenham
Liberty HillScheduled

Week 2 Results - 4A Division II

Caldwell
HearneScheduled

Hardin
HuntingtonScheduled

Diboll
AthensScheduled

Bellville
StaffordScheduled

Corpus Christi Veterans Memorial
Brookshire-RoyalScheduled

Brazosport
SweenyScheduled

Wharton
NeedvilleScheduled

Fairfield
KaufmanScheduled

Paul Kane Canada
GroesbeckScheduled

Teague
MexiaScheduled

Giddings
WimberleyScheduled

Lorena
RobinsonScheduled

Rusk
CrockettScheduled

La Grange
ColumbusScheduled

West
SaladoScheduled

China Spring
Waco ConnallyScheduled

Silsbee
OakhurstScheduled

Canyon Lake
SmithvilleScheduled

Madisonville
FranklinScheduled

Shepherd
KountzeScheduled

Tarkington
East ChambersScheduled

Week 2 Results - 4A Division I

Houston Yates
NavasotaScheduled

Houston St. Pius X
SealyScheduled

Houston Jeff Davis
Houston FurrScheduled

Houston Westbury
Houston SterlingScheduled

Houston Washington
Houston AustinScheduled

Houston Wheatley
Houston KashmereScheduled

Week 2 Results - 3A Division II

Warren
DeweyvilleScheduled

Shelbyville
GarrisonScheduled

Hemphill
West SabineScheduled

Newton
Bridge CityScheduled

McGregor
MarlinScheduled

Rosebud-Lott
CliftonScheduled

Dublin
AlbanyScheduled

Bruceville-Eddy
AxtellScheduled

Somerville
BuffaloScheduled

Leon
ElkhartScheduled

New Waverly
LoveladyScheduled

Centerville
TrinityScheduled

Corrigan-Camden
GrovetonScheduled

Week 2 Results - 3A Division I

Lexington
CameronScheduled

Bloomington
PalaciosScheduled

Rice Consolidated
BolingScheduled

Weimar
Vanderbilt IndustrialScheduled

Taylor
RockdaleScheduled

Florence
JarrellScheduled

Rogers
Little River AcademyScheduled

Hillsboro
TroyScheduled

Lago Vista
LampasasScheduled

Houston Reagan
HempsteadScheduled

Aransas Pass
EdnaScheduled

Danbury
HitchcockScheduled

Week 2 Results - 2A Division I

Hamilton
MoodyScheduled

Holland
GrangerScheduled

Milano
Anderson-ShiroScheduled

Hull-Daisetta
BurkevilleScheduled

Colmesneil
West HardinScheduled

Thorndale
BremondScheduled

Thrall
BartlettScheduled

Meridian
RieselScheduled

Week 2 Results - 2A Division II

Magnolia Legacy Prep Christian
EvadaleScheduled

Sabine Pass
Cypress ChristianScheduled

Snook
Brazos ChristianScheduled

Burton
ChiltonScheduled

Mart
NormangeeScheduled

Week 2 Results - 1A Division II

Jonesboro
BuckholtsScheduled

Pflugerville Concordia
Prairie LeaScheduled

Katy Faith West Academy
High IslandScheduled

Week 2 Results - TAPPS

St. Joseph
Shiner St. Paul CatholicScheduled

Allen Academy
Mount CalmScheduled

BVCHEA
Bellville Faith AcademyScheduled

Spring Providence Classical
Huntsville Alpha Omega AcademyScheduled

Brenham Christian
San Antonio New Life ChristianScheduled

Week 3 Results - 6A

Aldine Davis
MontgomeryScheduled

Klein Forest
Oak RidgeScheduled

Summer Creek
Beaumont CentralScheduled

Atascocita
KleinScheduled

Friendswood
KingwoodScheduled

Round Rock
Copperas CoveScheduled

Belton
Round Rock Stony PointScheduled

Austin Vandegrift
KilleenScheduled

Harker Heights
Waco UniversityScheduled

Killeen Ellison
Round Rock McNeilScheduled

Round Rock Cedar Ridge
ShoemakerScheduled

Mansfield Timberview
Waco MidwayScheduled

The Woodlands
KatyScheduled

Katy Taylor
College ParkScheduled

Fort Bend Bush
Klein OakScheduled

Houston Bellaire
Klein CollinsScheduled

Houston Aldine Eisenhower
SpringScheduled

Spring Dekaney
Beaumont WestbrookScheduled

Spring Westfield
Galena Park North ShoreScheduled

Conroe
Houston AldineScheduled

Week 3 Results - 5A

Ft. Bend Elkins
AM ConsolidatedScheduled

Baytown Lee
WallerScheduled

Magnolia
WillisScheduled

Huntsville
Magnolia WestScheduled

Tomball
Katy Mayde CreekScheduled

El Campo
Tomball MemorialScheduled

Stratford
Ft. Bend Ridge PointScheduled

Houston Milby
Spring WoodsScheduled

Bryan
TempleScheduled

Waco
Mansfield Lake RidgeScheduled

Elgin
Cedar Park Vista RidgeScheduled

Hutto
Austin McCallumScheduled

Manor
San Antonio BrennanScheduled

Pflugerville Connally
Austin JohnsonScheduled

Caney Creek
Houston WaltripScheduled

Bastrop Cedar Creek
RudderScheduled

Livingston
SilsbeeScheduled

Brenham
Houston WestsideScheduled

Week 3 Results - 4A Division II

Huntington
ScarboroughScheduled

Crockett
DibollScheduled

Rice Consolidated
ColumbusScheduled

Hempstead
Brookshire-RoyalScheduled

Bay City
SweenyScheduled

Palestine
FairfieldScheduled

Groesbeck
TeagueScheduled

Robinson
MexiaScheduled

Rockdale
SaladoScheduled

Bellville
GiddingsScheduled

Waco La Vega
LorenaScheduled

Henderson
RuskScheduled

La Grange
La VerniaScheduled

Gatesville
Waco ConnallyScheduled

Smithville
CueroScheduled

Caldwell
MadisonvilleScheduled

Splendora
ShepherdScheduled

Anahuac
TarkingtonScheduled

Week 3 Results - 4A Division I

Navasota
OakhurstScheduled

Sealy
WhartonScheduled

Houston Furr
Houston SharpstownScheduled

Houston Lee
Houston SterlingScheduled

Houston Yates
Houston WashingtonScheduled

Huffman-Hargrave
Houston WheatleyScheduled

Week 3 Results - 3A Division II

Hearne
Rosebud-LottScheduled

Kirbyville
DeweyvilleScheduled

Center
GarrisonScheduled

West Hardin
HemphillScheduled

Jarrell
HicoScheduled

Centerville
MarlinScheduled

Crawford
CliftonScheduled

Rio Vista
DublinScheduled

Valley Mills
Bruceville-EddyScheduled

Franklin
ArpScheduled

Buffalo
Palestine WestwoodScheduled

Leon
RieselScheduled

New Waverly
HardinScheduled

Trinity
Corrigan-CamdenScheduled

Week 3 Results - 3A Division I

Cameron
China SpringScheduled

Palacios
El Maton TidehavenScheduled

Ganado
Vanderbilt IndustrialScheduled

Thorndale
FlorenceScheduled

Troy
RogersScheduled

Little River Academy
LexingtonScheduled

Lago Vista
Austin St. Stephen'sScheduled

Edna
Van VleckScheduled

Hitchcock
Houston Northland ChristianScheduled

Week 3 Results - 2A Division I

Granger
MoodyScheduled

Waco Reicher Catholic
HollandScheduled

Anderson-Shiro
IolaScheduled

Groveton
ColmesneilScheduled

Grapeland
LoveladyScheduled

Milano
ThrallScheduled

Week 3 Results - 2A Division II

Bremond
HubbardScheduled

Burkeville
CushingScheduled

Beaumont Legacy Christian
EvadaleScheduled

Sabine Pass
Houston Lutheran High NorthScheduled

Louise
BurtonScheduled

Snook
NormangeeScheduled

Shiner St. Paul Catholic
SomervilleScheduled

Central Texas Christian
BartlettScheduled

Week 3 Results - 1A Division II

Abbott
CalvertScheduled

Buckholts
Allen AcademyScheduled

Prairie Lea
Austin Williamson Co. HomeschoolScheduled

High Island
Orange Community ChristianScheduled

Week 3 Results - TAPPS

Brazos Christian
League City Bay Area ChristianScheduled

Fort Bend HCYA Homeschool
BVCHEAScheduled

Huntsville Alpha Omega Academy
Conroe CovenantScheduled

Brenham Christian
Sugarland Logos Prep AcademyScheduled

Week 4 Results - 6A

The Woodlands
LaPorteScheduled

Aldine Davis
College ParkScheduled

Oak Ridge
Deer ParkScheduled

Houston Memorial
Summer CreekScheduled

Atascocita
Houston NimitzScheduled

Houston Aldine Eisenhower
KingwoodScheduled

Schertz Clemens
Copperas CoveScheduled

Temple
Harker HeightsScheduled

Waco
BeltonScheduled

New Braunfels Comal Canyon
ShoemakerScheduled

Waco Midway
DuncanvilleScheduled

Killeen
ManorScheduled

Killeen Ellison
Pflugerville ConnallyScheduled

Aldine MacArthur
ConroeScheduled

Week 4 Results - 5A

Burnet
Waco UniversityScheduled

College Station
ElginScheduled

Hutto
San Antonio HolmesScheduled

Willis
Houston ChavezScheduled

Week 4 Results - 4A Division II

Teague
CaldwellScheduled

Warren
HuntingtonScheduled

Waco Connally
Liberty HillScheduled

West Columbia Columbia
SweenyScheduled

Wharton
El CampoScheduled

Robinson
FairfieldScheduled

Oakhurst
ClevelandScheduled

Jourdanton (UMHB)
GroesbeckScheduled

Mexia
Waco La VegaScheduled

Columbus
GiddingsScheduled

Lorena
LampasasScheduled

Rusk
AthensScheduled

Taylor
La GrangeScheduled

Salado
Little River AcademyScheduled

Brookshire-Royal
SmithvilleScheduled

Madisonville
CrockettScheduled

Shepherd
Huffman-HargraveScheduled

Houston Sam Houston
TarkingtonScheduled

Week 4 Results - 4A Division I

Lake Area New Tech (LA)
NavasotaScheduled

Sealy
BellvilleScheduled

Houston KIPP Northeast
Houston FurrScheduled

Houston Sterling
ScarboroughScheduled

Houston Washington
Houston NorthbrookScheduled

Galveston Ball
Houston WheatleyScheduled

Week 4 Results - 3A Division II

Hearne
BurtonScheduled

Deweyville
WoodvilleScheduled

Garrison
New DianaScheduled

Hemphill
BurkevilleScheduled

Newton
HendersonScheduled

Austin Hyde Park
RogersScheduled

Jarrell
Rosebud-LottScheduled

Clifton
McGregorScheduled

Dublin
CrawfordScheduled

Bruceville-Eddy
MoodyScheduled

Marlin
FranklinScheduled

Alto
BuffaloScheduled

Lovelady
LeonScheduled

Shiner
LexingtonScheduled

Elkhart
TrinityScheduled

New Waverly
NormangeeScheduled

Kountze
Corrigan-CamdenScheduled

Week 4 Results - 3A Division I

Cameron
WhitneyScheduled

Danbury
PalaciosScheduled

Wallis Brazos
Rice ConsolidatedScheduled

Vanderbilt Industrial
Van VleckScheduled

Florence
HamiltonScheduled

Centerville
TroyScheduled

Wall
Lago VistaScheduled

Tomball Concordia Lutheran
HempsteadScheduled

Edna
HallettsvilleScheduled

Houston KIPP Sunnyside
HitchcockScheduled

Week 4 Results - 2A Division I

Holland
BartlettScheduled

Hull-Daisetta
Sabine PassScheduled

Anderson-Shiro
BolingScheduled

Groveton
San AugustineScheduled

Evadale
West HardinScheduled

Thorndale
San SabaScheduled

Thrall
GrangerScheduled

Riesel
Valley MillsScheduled

Week 4 Results - 2A Division II

Mart
BremondScheduled

Colmesneil
ShelbyvilleScheduled

Weimar
SnookScheduled

Somerville
YorktownScheduled

Iola
MilanoScheduled

Week 4 Results - 1A Division II

Calvert
Waco Methodist Childrens HomeScheduled

Coolidge
BuckholtsScheduled

San Marcos Hill County Christian
Prairie LeaScheduled

Sugarland Logos Prep Academy
High IslandScheduled

Week 4 Results - TAPPS

McKinney Christian Academy
Brazos ChristianScheduled

Schertz John Paul II
St. JosephScheduled

Allen Academy
Huntsville Alpha Omega AcademyScheduled

Week 5 Results - 6A

Montgomery
Spring WestfieldScheduled

Conroe
The WoodlandsScheduled

College Park
AtascocitaScheduled

Kingwood
Oak RidgeScheduled

Copperas Cove
KilleenScheduled

Klein Forest
KleinScheduled

Harker Heights
Killeen EllisonScheduled

Shoemaker
BeltonScheduled

Klein Collins
Klein OakScheduled

Spring
Spring DekaneyScheduled

Week 5 Results - 5A

Huntsville
AM ConsolidatedScheduled

Magnolia West
TomballScheduled

Tomball Memorial
BrenhamScheduled

Stratford
MagnoliaScheduled

Waller
Spring WoodsScheduled

Manor
WacoScheduled

Waco University
TempleScheduled

Livingston
BryanScheduled

Pflugerville Connally
HuttoScheduled

Willis
College StationScheduled

Rudder
Caney CreekScheduled

Week 5 Results - 4A Division II

Caldwell
RockdaleScheduled

Huntington
ElkhartScheduled

Wacp La Vega
Waco ConnallyScheduled

Liberty
DibollScheduled

Bellville
Bay CityScheduled

Columbus
CueroScheduled

Rosenberg Terry
OakhurstScheduled

Brookshire-Royal
Wallis BrazosScheduled

Sweeny
HitchcockScheduled

Stafford
WhartonScheduled

Fairfield
China SpringScheduled

Groesbeck
Lago VistaScheduled

Troy
LorenaScheduled

Brownsboro
RuskScheduled

La Grange
FredericksburgScheduled

Gatesville
SaladoScheduled

Smithville
Hamshire-FannettScheduled

Week 5 Results - 4A Division I

Ft. Worth Castleberry
NavasotaScheduled

Giddings
SealyScheduled

Houston Wheatley
ScarboroughScheduled

Tarkington
Houston SterlingScheduled

Week 5 Results - 3A Division II

Ingleside
RogersScheduled

Deweyville
West SabineScheduled

Garrison
MarlinScheduled

San Augustine
HemphillScheduled

Orangefield
NewtonScheduled

Thorndale
JarrellScheduled

Bosqueville
CliftonScheduled

Dublin
San Angelo Grape CreekScheduled

Hamilton
Bruceville-EddyScheduled

Franklin
BuffaloScheduled

Trinity
LeonScheduled

New Waverly
LexingtonScheduled

Week 5 Results - 3A Division I

Refugio
CameronScheduled

Palacios
Aransas PassScheduled

Shiner
Rice ConsolidatedScheduled

Vanderbilt Industrial
GoliadScheduled

Moody
FlorenceScheduled

Little River Academy
GoldthwaiteScheduled

Hempstead
East BernardScheduled

West Columbia Columbia
EdnaScheduled

Week 5 Results - 2A Division I

Mart
CentervilleScheduled

Rosebud-Lott
CrawfordScheduled

Axtell
HollandScheduled

Joaquin
GrovetonScheduled

Timpson
LoveladyScheduled

Colmesneil
Hull-DaisettaScheduled

West Hardin
Sabine PassScheduled

Iola
ThrallScheduled

Blooming Grove
RieselScheduled

Week 5 Results - 2A Division II

Granger
BremondScheduled

Evadale
CushingScheduled

Snook
BurtonScheduled

Somerville
MilanoScheduled

Normangee
GrapelandScheduled

Week 5 Results - 1A Division II

Waco Live Oak Classical
CalvertScheduled

Buckholts
Aggieland HomeschoolScheduled

Prairie Lea
San Antonio River City ChristianScheduled

Crosby Victory & Praise
High IslandScheduled

Week 5 Results - TAPPS

Brazos Christian
The Woodlands ChristianScheduled

St. Joseph
Magnolia Legacy Prep ChristianScheduled

Orange Community Christian
Allen AcademyScheduled

Conroe Lifestyle Christian
BVCHEAScheduled

Fort Bend HCYA Homeschool
Huntsville Alpha Omega AcademyScheduled

Emery-Weiner JV
Brenham ChristianScheduled

Week 6 Results - 6A

Klein
MontgomeryScheduled

Oak Ridge
ConroeScheduled

The Woodlands
AtascocitaScheduled

Summer Creek
KingwoodScheduled

Belton
Copperas CoveScheduled

Killeen Ellison
ShoemakerScheduled

Waco Midway
Harker HeightsScheduled

Klein Oak
Klein ForestScheduled

Spring Dekaney
Klein CollinsScheduled

Spring Westfield
SpringScheduled

Week 6 Results - 5A

AM Consolidated
WillisScheduled

Magnolia
WallerScheduled

Tomball
StratfordScheduled

Spring Woods
Tomball MemorialScheduled

Temple
ManorScheduled

Waco
Pflugerville ConnallyScheduled

Elgin
Waco UniversityScheduled

College Station
RudderScheduled

Bryan
HuntsvilleScheduled

Caney Creek
LivingstonScheduled

Brenham
Magnolia WestScheduled

Week 6 Results - 4A Division II

Caldwell
MexiaScheduled

Diboll
Corrigan-CamdenScheduled

Gonzales
BellvilleScheduled

Hallettsville
ColumbusScheduled

Brookshire-Royal
LibertyScheduled

Sweeny
La MarqueScheduled

Rosenberg Lamar Consolidated
WhartonScheduled

Cuero
GiddingsScheduled

Yoakum
La GrangeScheduled

Salado
LlanoScheduled

Needville
SmithvilleScheduled

Rockdale
MadisonvilleScheduled

Crockett
ShepherdScheduled

Week 6 Results - 4A Division I

Houston Furr
Houston KashmereScheduled

Scarborough
Houston WashingtonScheduled

Week 6 Results - 3A Division II

Newton
West Orange-StarkScheduled

Hearne
FranklinScheduled

Buffalo
TrinityScheduled

Leon
New WaverlyScheduled

Week 6 Results - 3A Division I

No Games For This Division

Week 6 Results - 2A Division I

Palestine Westwood
Anderson-ShiroScheduled

Hull-Daisetta
West SabineScheduled

Week 6 Results - 2A Division II

Bremond
SomervilleScheduled

Burkeville
Cross RoadsScheduled

Milano
SnookScheduled

Bartlett
GrangerScheduled

Cross Plains
IolaScheduled

Week 6 Results - 1A Division II

Buckholts
OglesbyScheduled

Temple Holy Trinity Catholic
Prairie LeaScheduled

Allen Academy
CalvertScheduled

Week 6 Results - TAPPS

Magnolia Legacy Prep Christian
Brazos ChristianScheduled

The Woodlands Christian
St. JosephScheduled

BVCHEA
Houston Texas ChristianScheduled

Brenham Christian
Houston Mt. Carmel AcademyScheduled

Week 7 Results - 6A

College Park
The WoodlandsScheduled

Conroe
Summer CreekScheduled

Atascocita
Oak RidgeScheduled

Killeen
BeltonScheduled

Spring
KleinScheduled

Copperas Cove
Killeen EllisonScheduled

Shoemaker
Waco MidwayScheduled

Klein Oak
Spring DekaneyScheduled

Montgomery
Klein ForestScheduled

Klein Collins
Spring WestfieldScheduled

Week 7 Results - 5A

AM Consolidated
BryanScheduled

Magnolia
TomballScheduled

Tomball Memorial
WallerScheduled

Stratford
BrenhamScheduled

Magnolia West
Spring WoodsScheduled

Pflugerville Connally
TempleScheduled

Hutto
WacoScheduled

Manor
ElginScheduled

Livingston
College StationScheduled

Rudder
WillisScheduled

Huntsville
Caney CreekScheduled

Week 7 Results - 4A Division II

Salado
CaldwellScheduled

Bellville
Brookshire-RoyalScheduled

Columbus
WhartonScheduled

Waco Connally
FairfieldScheduled

Lorena
GroesbeckScheduled

Mexia
RuskScheduled

La Grange
SmithvilleScheduled

Diboll
MadisonvilleScheduled

Oakhurst
ShepherdScheduled

Huntington
TarkingtonScheduled

Week 7 Results - 4A Division I

Houston Sterling
NavasotaScheduled

Houston Washington
SealyScheduled

Houston Wheatley
Houston FurrScheduled

Week 7 Results - 3A Division II

Trinity
HearneScheduled

Deweyville
NewtonScheduled

Hemphill
GarrisonScheduled

Rogers
MarlinScheduled

Clifton
JarrellScheduled

Bruceville-Eddy
DublinScheduled

New Waverly
BuffaloScheduled

Lexington
LeonScheduled

Corrigan-Camden
CrockettScheduled

Week 7 Results - 3A Division I

Cameron
RockdaleScheduled

Palacios
Vanderbilt IndustrialScheduled

Florence
Lago VistaScheduled

Troy
Little River AcademyScheduled

Hempstead
Rice ConsolidatedScheduled

Hitchcock
EdnaScheduled

Week 7 Results - 2A Division I

Lovelady
CentervilleScheduled

Moody
HollandScheduled

Anderson-Shiro
West HardinScheduled

Groveton
Hull-DaisettaScheduled

Rosebud-Lott
ThorndaleScheduled

Riesel
ThrallScheduled

Week 7 Results - 2A Division II

Burkeville
Sabine PassScheduled

Snook
BremondScheduled

Somerville
BartlettScheduled

Burton
MilanoScheduled

Evadale
IolaScheduled

Normangee
ColmesneilScheduled

Week 7 Results - 1A Division II

Crowell (May)
CalvertScheduled

San Antonio Town East
Prairie LeaScheduled

Alvin Living Stones
High IslandScheduled

Week 7 Results - TAPPS

Brazos Christian
Tomball Rosehill ChristianScheduled

St. Joseph
Houston Lutheran High NorthScheduled

Temple CenTex Homeschool
Allen AcademyScheduled

Crosby Victory & Praise
BVCHEAScheduled

Huntsville Alpha Omega Academy
Sugarland Logos Prep AcademyScheduled

Brenham Christian
Corpus Christi WINGS HomeschoolScheduled

Week 8 Results - 6A

Montgomery
SpringScheduled

Oak Ridge
College ParkScheduled

Atascocita
Summer CreekScheduled

Kingwood
ConroeScheduled

Klein
Klein CollinsScheduled

Killeen Ellison
KilleenScheduled

Harker Heights
ShoemakerScheduled

Waco Midway
Copperas CoveScheduled

Spring Westfield
Klein OakScheduled

Klein Forest
Spring DekaneyScheduled

Week 8 Results - 5A

Caney Creek
AM ConsolidatedScheduled

Brenham
MagnoliaScheduled

Waller
TomballScheduled

Tomball Memorial
Magnolia WestScheduled

Spring Woods
StratfordScheduled

Hutto
TempleScheduled

Willis
BryanScheduled

Elgin
Pflugerville ConnallyScheduled

Waco University
ManorScheduled

College Station
HuntsvilleScheduled

Rudder
LivingstonScheduled

Week 8 Results - 4A Division II

Caldwell
La GrangeScheduled

Diboll
OakhurstScheduled

Wharton
BellvilleScheduled

Groesbeck
FairfieldScheduled

Sweeny
ColumbusScheduled

Mexia
Waco ConnallyScheduled

Giddings
SaladoScheduled

Rusk
LorenaScheduled

Madisonville
HuntingtonScheduled

Tarkington
ShepherdScheduled

Week 8 Results - 4A Division I

Sealy
NavasotaScheduled

Houston Furr
Houston WashingtonScheduled

Houston Wheatley
Houston SterlingScheduled

Week 8 Results - 3A Division II

Hearne
New WaverlyScheduled

Garrison
DeweyvilleScheduled

Clifton
RogersScheduled

Jarrell
Bruceville-EddyScheduled

Dublin
MarlinScheduled

Franklin
TrinityScheduled

Buffalo
LexingtonScheduled

Newton
CrockettScheduled

Hemphill
Corrigan-CamdenScheduled

Week 8 Results - 3A Division I

Troy
CameronScheduled

Lago Vista
RockdaleScheduled

Little River Academy
FlorenceScheduled

Vanderbilt Industrial
HempsteadScheduled

Rice Consolidated
EdnaScheduled

Palacios
HitchcockScheduled

Week 8 Results - 2A Division I

Centerville
GrovetonScheduled

Holland
Rosebud-LottScheduled

Lovelady
Anderson-ShiroScheduled

Hull-Daisetta
West HardinScheduled

Thorndale
ThrallScheduled

Moody
RieselScheduled

Week 8 Results - 2A Division II

Colmesneil
EvadaleScheduled

Bremond
BurtonScheduled

Bartlett
SnookScheduled

Granger
SomervilleScheduled

Iola
Sabine PassScheduled

Normangee
BurkevilleScheduled

Week 8 Results - 1A Division II

Buckholts
TrinidadScheduled

High Island
ChesterScheduled

Week 8 Results - TAPPS

Houston Lutheran High North
Brazos ChristianScheduled

Tomball Rosehill Christian
St. JosephScheduled

Bastrop Tribe Consolidated
Allen AcademyScheduled

BVCHEA
Tyler Kings AcademyScheduled

Houston The Emery Weiner School
Huntsville Alpha Omega AcademyScheduled

Crosby Victory & Praise
BrenhamScheduled

Week 9 Results - 6A

Klein Collins
MontgomeryScheduled

The Woodlands
Oak RidgeScheduled

College Park
Summer CreekScheduled

Atascocita
KingwoodScheduled

Copperas Cove
Harker HeightsScheduled

Killeen
Waco MidwayScheduled

Belton
Killeen EllisonScheduled

Klein Oak
KleinScheduled

Spring
Klein ForestScheduled

5
Spring WestfieldScheduled

Week 9 Results - 5A

AM Consolidated
College StationScheduled

Magnolia West
WallerScheduled

Magnolia
Spring WoodsScheduled

Tomball
BrenhamScheduled

Stratford
Tomball MemorialScheduled

Temple
WacoScheduled

Pflugerville Connally
Waco UniversityScheduled

Bryan
Caney CreekScheduled

Hutto
ElginScheduled

Huntsville
RudderScheduled

Livingston
WillisScheduled

Week 9 Results - 4A Division II

Smithville
CaldwellScheduled

Huntington
DibollScheduled

Bellville
SweenyScheduled

Brookshire-Royal
WhartonScheduled

Waco Connally
GroesbeckScheduled

Lorena
MexiaScheduled

La Grange
GiddingsScheduled

Fairfield
RuskScheduled

Shepherd
MadisonvilleScheduled

Oakhurst
TarkingtonScheduled

Week 9 Results - 4A Division I

Navasota
Houston FurrScheduled

Houston Sterling
SealyScheduled

Houston Washington
Houston WheatleyScheduled

Week 9 Results - 3A Division II

Lexington
HearneScheduled

Deweyville
HemphillScheduled

Rogers
DublinScheduled

Marlin
JarrellScheduled

Bruceville-Eddy
CliftonScheduled

New Waverly
FranklinScheduled

Leon
BuffaloScheduled

Crockett
GarrisonScheduled

Corrigan-Camden
NewtonScheduled

Week 9 Results - 3A Division I

Cameron
Lago VistaScheduled

Rockdale
Little River AcademyScheduled

Florence
TroyScheduled

Hempstead
PalaciosScheduled

Edna
Vanderbilt IndustrialScheduled

Hitchcock
Rice ConsolidatedScheduled

Week 9 Results - 2A Division I

West Hardin
CentervilleScheduled

Rosebud-Lott
MoodyScheduled

Anderson-Shiro
Hull-DaisettaScheduled

Groveton
LoveladyScheduled

Riesel
ThorndaleScheduled

Thrall
HollandScheduled

Week 9 Results - 2A Division II

Prairie Lea
BuckholtsScheduled

Sabine Pass
ColmesneilScheduled

Burton
BartlettScheduled

Snook
GrangerScheduled

Milano
BremondScheduled

Burkeville
IolaScheduled

Evadale
NormangeeScheduled

Week 9 Results - 1A Division II

Calvert
High IslandScheduled

Week 9 Results - TAPPS

St. Joseph
Beaumont Legacy ChristianScheduled

Allen Academy
BVCHEAScheduled

Huntsville Alpha Omega Academy
Baytown ChristianScheduled

Brenham Christian
Bellville Faith AcademyScheduled

Week 10 Results - 6A

Summer Creek
The WoodlandsScheduled

Conroe
AtascocitaScheduled

Kingwood
College ParkScheduled

Waco Midway
BeltonScheduled

Harker Heights
KilleenScheduled

Klein
Spring DekaneyScheduled

Shoemaker
Copperas CoveScheduled

Montgomery
Klein OakScheduled

Spring Westfield
Klein ForestScheduled

Spring
Klein CollinsScheduled

Week 10 Results - 5A

Rudder
AM ConsolidatedScheduled

Waller
BrenhamScheduled

Tomball
Spring WoodsScheduled

Tomball Memorial
MagnoliaScheduled

Magnolia West
StratfordScheduled

Waco University
HuttoScheduled

College Station
BryanScheduled

Elgin
WacoScheduled

Manor
Pflugerville ConnallyScheduled

Livingston
HuntsvilleScheduled

Willis
Caney CreekScheduled

Week 10 Results - 4A Division II

Huntington
OakhurstScheduled

Columbus
BellvilleScheduled

Sweeny
Brookshire-RoyalScheduled

Mexia
FairfieldScheduled

Rusk
GroesbeckScheduled

Giddings
SmithvilleScheduled

Lorena
Waco ConnallyScheduled

Salado
La GrangeScheduled

Madisonville
TarkingtonScheduled

Diboll
ShepherdScheduled

Week 10 Results - 4A Division I

Houston Wheatley
NavasotaScheduled

Houston Furr
SealyScheduled

Houston Washington
Houston SterlingScheduled

Week 10 Results - 3A Division II

Garrison
NewtonScheduled

Bruceville-Eddy
RogersScheduled

Jarrell
DublinScheduled

Clifton
MarlinScheduled

Franklin
LexingtonScheduled

Hearne
LeonScheduled

Trinity
New WaverlyScheduled

Hemphill
CrockettScheduled

Deweyville
Corrigan-CamdenScheduled

Week 10 Results - 3A Division I

Florence
CameronScheduled

Vanderbilt Industrial
Rice ConsolidatedScheduled

Troy
RockdaleScheduled

Little River Academy
Lago VistaScheduled

Palacios
EdnaScheduled

Hempstead
HitchcockScheduled

Week 10 Results - 2A Division I

Centerville
Hull-DaisettaScheduled

Groveton
Anderson-ShiroScheduled

Lovelady
West HardinScheduled

Holland
ThorndaleScheduled

Moody
ThrallScheduled

Rosebud-Lott
RieselScheduled

Week 10 Results - 2A Division II

Evadale
BurkevilleScheduled

Granger
BurtonScheduled

Somerville
SnookScheduled

Bartlett
MilanoScheduled

Colmesneil
IolaScheduled

Normangee
Sabine PassScheduled

Week 10 Results - 1A Division II

Calvert
BuckholtsScheduled

High Island
Prairie LeaScheduled

Week 10 Results - TAPPS

Beaumont Legacy Christian
Brazos ChristianScheduled

Allen Academy
Houston Clear Lake ChristianScheduled

League City Bay Area Christian
St. JosephScheduled

BVCHEA
Lockhart Gospel LighthouseScheduled

Pasadena First Baptist Christian
Huntsville Alpha Omega AcademyScheduled

Brenham Christian
Bellville Faith AcademyScheduled

Week 11 Results - 6A

Spring Dekaney
MontgomeryScheduled

College Park
ConroeScheduled

Oak Ridge
Summer CreekScheduled

The Woodlands
KingwoodScheduled

Belton
Harker HeightsScheduled

Spring Westfield
KleinScheduled

Killeen Ellison
Waco MidwayScheduled

Killeen
ShoemakerScheduled

Klein Oak
SpringScheduled

Klein Collins
Klein ForestScheduled

Week 11 Results - 5A

AM Consolidated
LivingstonScheduled

Magnolia
Magnolia WestScheduled

Tomball
Tomball MemorialScheduled

Stratford
WallerScheduled

Temple
ElginScheduled

Waco
Waco UniversityScheduled

Bryan
RudderScheduled

Hutto
ManorScheduled

Caney Creek
College StationScheduled

Huntsville
WillisScheduled

Brenham
Spring WoodsScheduled

Week 11 Results - 4A Division II

Caldwell
GiddingsScheduled

Brookshire-Royal
ColumbusScheduled

Wharton
SweenyScheduled

Fairfield
LorenaScheduled

Groesbeck
MexiaScheduled

Waco Connally
RuskScheduled

Smithville
SaladoScheduled

Oakhurst
MadisonvilleScheduled

Shepherd
HuntingtonScheduled

Tarkington
DibollScheduled

Week 11 Results - 4A Division I

Navasota
Houston WashingtonScheduled

Sealy
Houston WheatleyScheduled

Houston Sterling
Houston FurrScheduled

Week 11 Results - 3A Division II

Buffalo
HearneScheduled

Newton
HemphillScheduled

Rogers
JarrellScheduled

Dublin
CliftonScheduled

Leon
FranklinScheduled

Lexington
TrinityScheduled

Crockett
DeweyvilleScheduled

Corrigan-Camden
GarrisonScheduled

Week 11 Results - 3A Division I

Cameron
Little River AcademyScheduled

Rice Consolidated
PalaciosScheduled

Marlin
Bruceville-EddyScheduled

Rockdale
FlorenceScheduled

Lago Vista
TroyScheduled

Edna
HempsteadScheduled

Hitchcock
Vanderbilt IndustrialScheduled

Week 11 Results - 2A Division I

Anderson-Shiro
CentervilleScheduled

West Hardin
GrovetonScheduled

Hull-Daisetta
LoveladyScheduled

Thorndale
MoodyScheduled

Thrall
Rosebud-LottScheduled

Riesel
HollandScheduled

Week 11 Results - 2A Division II

Bremond
BartlettScheduled

Burkeville
ColmesneilScheduled

Sabine Pass
EvadaleScheduled

Burton
SomervilleScheduled

Milano
GrangerScheduled

Iola
NormangeeScheduled

Week 11 Results - 1A Division II

Prairie Lea
CalvertScheduled

Buckholts
High IslandScheduled

Week 11 Results - TAPPS

St. Joseph
Brazos ChristianScheduled

BVCHEA
Bastrop Tribe ConsolidatedScheduled

Katy Faith West
Huntsville Alpha Omega AcademyScheduled

Alvin Living Stones
Brenham ChristianScheduled

KBTX-TV Channel 3 4141 E. 29th Street Bryan, TX 77802 Phone: (979) 846-7777 Fax: (979) 846-1490 News Fax: (979) 846-1888
Copyright © 2002-2015 - Designed by Gray Digital Media - Powered by Clickability
Gray Television, Inc.