KBTX| Bryan & College Station, TX Sports

KBTX Local Football Scores

HS Football

Week 1 Results - 6A

08-31 7pm
Cancelled
Pearland Dawson
0
Oak Ridge
0
09-01
Cancelled
Montgomery
0
Houston Strake Jesuit
0
09-01 7pm
Cancelled
Conroe
0
Cypress Springs
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Cypress Fair
0
The Woodlands
0
09-01
Final
Lufkin
16
Longview
35
09-01 7pm
Cancelled
Beaumont West Brook
0
Beaumont Central
0
09-02
Cancelled
College Park
0
Pasadena Memorial
0

Week 1 Results - 5A

08-31 7pm
Cancelled
Magnolia
0
Kingwood Park
0
09-01
Final
Copperas Cove
14
A&M Consolidated
34
09-01
Final
Hutto
54
Bryan
14
09-01 7:30pm
Cancelled
C.E. King
0
College Station
0
09-01
Final
Rudder
7
Del Valle
27
09-01 7:30pm
Cancelled
Huntsville
0
Houston Waltrip
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Aldine MacArthur
0
Willis
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Brenham
0
Houston Westside
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Rosenberg Terry
0
Waller
0
09-01 7pm
Cancelled
Magnolia West
0
Klein Forest
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Tomball
0
Houston Wisdom
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Goose Creek Memorial
0
Tomball Memorial
0
09-01
Final
Belton
31
Temple
38
09-01
Final
Austin LBJ
45
Waco University
7
09-02
Cancelled
Jasper
0
Beaumont Ozen
0
09-02
Final
Austin Westlake
35
College Station
28
09-02
Final
San Antonio Roosevelt
17
Waco
41

Week 1 Results - 4A Division I

09-01
Final
Navasota
35
Franklin
36
09-01 7pm
Cancelled
Cleveland
0
Shepherd
0
09-01 7pm
Cancelled
Needville
0
Huffman Hargrave
0
09-01 7pm
Cancelled
Port Neches-Groves
0
Silsbee
0
09-01 7pm
Cancelled
Jasper
0
Little Cypress-Mauriceville
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Hamshire-Fannett
0
Bridge City
0

Week 1 Results - 4A Division II

09-01
Final
Teague
0
Madisonville
24
09-01 7:30pm
Cancelled
Caldwell
0
Teague
0
09-01
Final
Geronimo Navarro
29
Giddings
28
09-01 7:30pm
Cancelled
Liberty Hill
0
La Grange
0
09-01
Final
Smithville
35
Llano
21
09-01 7:30pm
Cancelled
Diboll
0
Madisonville
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Tarkington
0
Splendora
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Columbus
0
Bay City
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Rice Consolidated
0
Brookshire Royal
0
09-02
Final
Orange Grove
20
Gonzales
21
09-02
Final
Bellville
14
Cameron Yoe
40

Week 1 Results - 3A Division I

08-31
Final
Academy
7
Rogers
6
09-01
Final
Rockdale
24
West
42
09-01 7pm
Cancelled
Hardin-Jefferson
0
Coldspring
0
09-01
Final
Troy
0
Salado
33
09-01
Final
Groesbeck
23
McGregor
10
09-01 7:30pm
Cancelled
Hempstead
0
East Bernard
0
09-02
Final
Crockett
30
Trinity
22

Week 1 Results - 3A Division II

08-31 7:30pm
Cancelled
Anderson-Shiro
0
Beckville
0
09-01
Final
Buffalo
41
Rice
6
09-01
Final
Kerens
42
Leon
0
09-01
Final
Mart
38
Lexington
40
09-01 7:30pm
Cancelled
Groveton
0
New Waverly
0
09-01
Final
Marlin
24
Blooming Grove
0
09-01
Final
Bruceville-Eddy
28
Moody
21
09-02
Final
Centerville
33
Hearne
28

Week 1 Results - 2A Division I

09-01
Final
Lovelady
22
Grapeland
26
09-01
Final
Snook
7
Normangee
62
09-01
Final
Thorndale
28
Milano
47
09-01
Final
Riesel
12
Thrall
34
09-01
Final
Rosebud-Lott
34
Florence
29
09-01
Final
Burton
20
Holland
27
09-01 7:30pm
Cancelled
Deweyville
0
Colmesneil
0
09-01 7:30pm
Cancelled
Fellowship Academy
0
West Hardin
0
09-02
Final
West Sabine
0
Timpson
48

Week 1 Results - 2A Division II

08-31
Final
Bremond
47
Whitewright
14
09-01
Final
Granger
6
Chilton
13
09-01
Final
The Woodlands Cooper
27
Iola
8
09-01
Final
Ranger
14
Dawson
12
09-01
Final
Frost
28
Malakoff Cross Roads
42
09-01
Final
Hubbard
26
Bartlett
0
09-01
Final
Waco Reicher Catholic
41
Meridian
14
09-02
Final
Brackettville Brackett
41
Somerville
21

Week 1 Results - 1A Division II

09-01
Final
Calvert
66
San Marcos Hill Country
36

Week 1 Results

08-31
Final
Calvert JV
13
Allen Academy
61
09-01
Final
Marshall Christian
74
Brazos Valley Homeschool
24
09-01
Final
McKinney Christian
38
Brazos Christian
14
09-01
Final
St. Joseph
6
Waco Texas Wind
35
09-02
Final
San Antonio FEAST
86
Huntsville Alpha Omega
37

Week 2 Results - 6A

09-08
Final
Gregory-Portland
7
Oak Ridge
35
09-08
Final
Tomball
49
College Park
14
09-08
Final
Montgomery
6
Euless Trinity
39
09-08
Final
Nacogdoches
28
Lufkin
45

Week 2 Results - 5A

09-08
Final
A&M Consolidated
52
Magnolia
47
09-08
Final
Bryan
35
Waller
28
09-08
Final
College Station
49
Killeen Shoemaker
10
09-08
Final
Rudder
7
Hutto
45
09-08
Final
Huntsville
17
China Spring
14
09-08
Final
Willis
26
C.E. King
28
09-08
Final
Elgin
7
Brenham
48
09-08
Final
Navasota
25
Magnolia West
30
09-08
Final
Tomball Memorial
58
New Caney
46
09-08
Final
Temple
48
Round Rock
14
09-08
Final
Killeen
20
Waco
52
09-08
Final
Waco University
13
Georgetown East View
38

Week 2 Results - 4A Division I

09-08
Final
Liberty
16
Cleveland
13
09-08 7pm
Scheduled
Humble
Huffman Hargrave
09-08
Final
Silsbee
14
Newton
41

Week 2 Results - 4A Division II

09-08
Final
Franklin
42
Caldwell
57
09-08
Final
Giddings
28
Wimberley
45
09-08
Final
Argyle
70
La Grange
0
09-08
Final
Bastrop Cedar Creek
26
Smithville
29
09-08
Final
Madisonville
30
Woodville
22
09-08
Final
Coldspring
22
Shepherd
32
09-08
Final-OT
Bay City
35
Bellville
34
09-08
Final
Brookshire Royal
15
Needville
62
09-08
Final
Gonzales
25
Austin Crockett
20

Week 2 Results - 3A Division I

09-08
Final
Gatesville
31
Cameron Yoe
29
09-08
Final
Taylor
14
Rockdale
21
09-08
Final
Whitney
36
Academy
17
09-08
Final
Trinity
21
Hearne
22
09-08
Final
Marlin
14
Troy
19
09-08
Final
McGregor
15
Sunnyvale
7
09-08
Final
Tomball Concordia Lutheran
41
Hempstead
14

Week 2 Results - 3A Division II

09-08
Final
Lovelady
36
Anderson-Shiro
8
09-08
Final
Normangee
20
Buffalo
48
09-08
Final
Leon
14
Elkhart
40
09-08
Final
Lexington
52
Thorndale
7
09-08
Final
New Waverly
22
Somerville
10
09-08
Final
Crockett
16
Diboll
54
09-08
Final
Bruceville-Eddy
27
Axtell
32

Week 2 Results - 2A Division I

09-08
Final
Corrigan-Camden
6
Centerville
21
09-08
Final
Grapeland
12
Groveton
33
09-08
Final
Milano
7
Thrall
6
09-08
Final
Moody
26
Waco Reicher Catholic
56
09-08
Final
Chilton
19
Rosebud-Lott
28
09-08
Final
Holland
26
Granger
21
09-08
Final
Burkeville
0
Deweyville
63
09-08
Final
Hull-Daisetta
24
West Hardin
12
09-08
Final
Beckville
47
West Sabine
21

Week 2 Results - 2A Division II

09-07
Final
Brazos Christian
49
Snook
36
09-08
Final
Iola
6
Bremond
17
09-08
Final
Wallis Brazos
27
Burton
55
09-08
Final
Bartlett
14
Dawson
40
09-08
Final
Frost
53
Ranger
8
09-08
Final
Blooming Grove
24
Hubbard
6
09-08
Final
Riesel
36
Meridian
17

Week 2 Results - 1A Division II

09-08
Final
Calvert
74
Coolidge
39
09-08
Final
Temple Holy Trinity
37
Buckholts
22

Week 2 Results

09-08
Final
Shiner St. Paul
57
St. Joseph
14
09-08
Final
Bellville Faith Academy
0
Allen Academy
49
09-08
Final
Victoria Homeschool
0
Brazos Valley Homeschool
46
09-08
Final
Huntsville Alpha Omega
60
Bynum
14

Week 3 Results - 6A

09-14
Final
Klein Forest
14
Oak Ridge
45
09-15
Final
Killeen Ellison
25
Montgomery
29
09-15
Final
Deer Park
19
College Park
20
09-15
Final
Tyler John Tyler
34
Lufkin
44
09-15
Final
Beaumont West Brook
56
C.E. King
20
09-16 6pm
Scheduled
The Woodlands
Katy

Week 3 Results - 5A

09-15
Final
Houston St. Pius X
58
College Station
41
09-15
Final
A&M Consolidated
66
Austin
0
09-15
Final
Magnolia West
20
Bryan
14
09-15
Final
Huntsville
41
Conroe
14
09-15
Final
Huffman Hargrave
26
Willis
33
09-15
Final
Brenham
56
Houston Episcopal
42
09-15
Final
Waller
21
Navasota
41
09-15
Final
Magnolia
35
Katy Taylor
26
09-15
Final
Austin Reagan
0
Tomball
42
09-15
Final
Tomball Memorial
46
Galena Park
14
09-15
Final
Waco Midway
40
Temple
28
09-15
Final
Waco
42
Killeen Harker Heights
35
09-15
Final
Waco University
20
Gatesville
49

Week 3 Results - 4A Division I

09-15
Final
Cleveland
27
Brazosport
56
09-15
Final
Silsbee
30
Jasper
23
09-15
Final
Little Cypress-Mauriceville
14
Hardin-Jefferson
28
09-15
Final
Bridge City
6
West Orange-Stark
39

Week 3 Results - 4A Division II

09-15
Final
Caldwell
32
Madisonville
49
09-15
Final
Comal Canyon Lake
23
Giddings
28
09-15
Final
La Grange
13
La Vernia
30
09-15
Final
Smithville
56
Austin Travis
7
09-15
Final
Corrigan-Camden
14
Shepherd
48
09-15
Final
Warren
6
Tarkington
21
09-15
Final
Bellville
5
Houston Stafford
7
09-15
Final
Columbus
0
Sealy
58
09-15
Final
Hempstead
38
Brookshire Royal
12
09-15
Final
Geronimo Navarro
35
Gonzales
10

Week 3 Results - 3A Division I

09-15
Final
Lorena
26
Franklin
27
09-15
Final
Cameron Yoe
14
China Spring
21
09-15
Final
Lexington
38
Rockdale
7
09-15
Final
Academy
21
Goldthwaite
15
09-15
Final
Liberty
49
Coldspring
34
09-15
Final
Centerville
42
Trinity
13
09-15
Final-OT
Robinson
34
Troy
28
09-15
Final
Jarrell
0
Thorndale
31
09-15
Final
Mart
43
McGregor
22

Week 3 Results - 3A Division II

09-15
Final
Hearne
50
Snook
25
09-15
Final
Anderson-Shiro
0
Iola
35
09-15
Final
Buffalo
60
Grapeland
20
09-15
Final
Axtell
13
Leon
48
09-15
Final
Hardin
21
New Waverly
29
09-15
Final
Crockett
6
Rusk
41
09-15
Final
Rogers
33
Marlin
7
09-15
Final
Early
39
Bruceville-Eddy
29

Week 3 Results - 2A Division I

09-15
Final
Normangee
45
Chilton
40
09-15
Final
San Augustine
44
Groveton
7
09-15
Final
Lovelady
28
Joaquin
43
09-15
Final
Hamilton
35
Moody
17
09-15
Final
Rosebud-Lott
21
Wortham
38
09-15
Final
Holland
26
Florence
28
09-15
Final
Deweyville
13
Evadale
16
09-15
Final
West Hardin
14
Huntington
31
09-15
Final
Hemphill
27
West Sabine
10

Week 3 Results - 2A Division II

09-15
Final
Bremond
21
Milano
28
09-15
Final
Louise
14
Burton
35
09-15
Final
Waco Texas Wind
37
Somerville
26
09-15
Final
Granger
21
Riesel
41
09-15
Final
Dawson
24
Rio Vista
26
09-15
Final
Itasca
22
Frost
55
09-15
Final
Hubbard
35
Valley Mills
6
09-15
Final
Meridian
7
Crawford
48
09-15
Final
Central Texas Christian
42
Bartlett
20

Week 3 Results - 1A Division II

09-15
Final
Borden County
62
Calvert
0
09-16 7:30pm
Scheduled
McDade
0
Buckholts
0

Week 3 Results

09-15
Final
Brazos Valley Homeschool
53
Houston Texas Christian
6
09-15
Final
St. Joseph
12
Houston Village
42
09-15
Final
Huntsville Alpha Omega
28
Katy Faith West Academy
73

Week 4 Results - 6A

09-21
Final
Houston St. Thomas
16
Beaumont West Brook
49
09-22
Final
Montgomery
42
Alief Hastings
21
09-22
Final
Conroe
22
Brazoswood
26
09-22
Final
George Ranch
12
The Woodlands
52
09-22
Final
Oak Ridge
13
Deer Park
3
09-22
Final
Monterrey Tech
7
Lufkin
47

Week 4 Results - 5A

09-22
Final
College Park
13
A&M Consolidated
19
09-22
Final
Pflugerville
0
College Station
35
09-22
Final
Jasper
36
Rudder
7
09-22
Final
Tomball
20
Richmond Foster
10
09-22
Final
Temple
14
Round Rock Cedar Ridge
21
09-22
Final
Waco
7
Waco Midway
42
09-22
Final
Waco University
7
Killeen Ellison
49

Week 4 Results - 4A Division I

09-22
Final
Navasota
35
Houston Stafford
6
09-22
Final
Hempstead
27
Cleveland
55
09-22
Final
Houston Worthing
20
Huffman Hargrave
33
09-22
Final
Little Cypress-Mauriceville
35
Orangefield
7
09-22
Final
Newton
55
Bridge City
14

Week 4 Results - 4A Division II

09-22
Final
Taylor
24
Caldwell
20
09-22
Final
Giddings
28
Yoakum
56
09-22
Final
Geronimo Navarro
42
La Grange
7
09-22
Final
Brookshire Royal
18
Smithville
61
09-22
Final
Madisonville
59
Crockett
21
09-22 7:30pm
4th Quarter
Trinity
19
Shepherd
14
09-22
Final
Anahuac
12
Tarkington
7
09-22
Final
Sealy
42
Bellville
17
09-22
Final
Hallettsville
49
Columbus
7
09-22
Final
Gonzales
21
Cuero
60

Week 4 Results - 3A Division I

09-22
Final
Franklin
14
Waco Connally
20
09-22
Final-OT
Cameron Yoe
29
Bay City
30
09-22
Final
Comanche
34
Academy
6
09-22
Final
China Spring
56
Troy
3
09-22
Final
Jarrell
6
Lexington
69
09-22
Final
McGregor
23
Marlin
17

Week 4 Results - 3A Division II

09-22
Final
Hearne
18
Rogers
21
09-22
Final
Brazos Christian
20
Anderson-Shiro
8
09-22
Final
Groveton
21
Buffalo
55
09-22
Final
Leon
8
Lovelady
48
09-22
Final
New Waverly
0
East Chambers
69
09-22
Final
Clifton
45
Bruceville-Eddy
7

Week 4 Results - 2A Division I

09-22
Final
Burton
46
Normangee
0
09-22
Final
Thorndale
22
Hamilton
24
09-22
Final
Thrall
54
Schertz St. John Paul II
13
09-22
Final
Meridian
15
Moody
43
09-22
Final
Central Texas Christian
21
Rosebud-Lott
36
09-22
Final
Holland
57
Bartlett
0
09-22 7:30pm
Cancelled
Galveston O'Connell Prep
0
Deweyville
0
09-22
Final
Evadale
40
West Hardin
10
09-22
Final
Burkeville
0
West Sabine
56

Week 4 Results - 2A Division II

09-21
Final
Somerville
10
Rudder JV
12
09-22
Final
Bremond
62
Waco Reicher Catholic
38
09-22
Final
Snook
59
St. Joseph
0
09-22
Final
Milano
28
Iola
7
09-22
Final
Granger
28
Hubbard
21
09-22
Final
Chilton
20
Axtell
26
09-22
Final
Dawson
9
Wortham
15
09-22
Final
Frost
6
Grapeland
64

Week 4 Results - 1A Division II

09-22
Final
Calvert
67
New Braunfels Christian
46
09-22
Final
Buckholts
85
Allen Academy
58

Week 4 Results

09-22
Final
Brazos Valley Homeschool
36
Cedar Park Summit Christian
14

Week 5 Results - 6A

09-29
Final
Beaumont West Brook
46
Montgomery
20
09-29
Final
Oak Ridge
34
Conroe
7
09-29
Final
Lufkin
21
College Park
3

Week 5 Results - 5A

09-29
Final
Waco
31
A&M Consolidated
35
09-29
Final
College Station
35
Bryan
34
09-29
Final
Rudder
0
Houston St. Pius X
49
09-29
Final
Tomball Memorial
21
Huntsville
24
09-29
Final
Willis
14
Tomball
21
09-29
Final
Brenham
21
Magnolia West
44
09-29
Final
Magnolia
62
Waller
38
09-29
Final
Temple
56
Waco University
3

Week 5 Results - 4A Division I

09-29
Final
West Orange-Stark
34
Silsbee
17
09-29
Final
Bridge City
14
Jasper
46

Week 5 Results - 4A Division II

09-29
Final
Caldwell
12
Mexia
35
09-29
Final
Giddings
14
Brownwood
20
09-29
Final
La Grange
14
Taylor
34
09-29
Final
Lago Vista
21
Smithville
63
09-29
Final
Lorena
36
Madisonville
39
09-29
Final
Shepherd
12
Liberty
35
09-29
Final
Tarkington
0
Diboll
42
09-29
Final
Bellville
57
Wharton
7
09-29
Final
Cuero
60
Columbus
7
09-29
Final
Brookshire Royal
14
Tomball Concordia Lutheran
48
09-29
Final
Gonzales
34
Uvalde
20

Week 5 Results - 3A Division I

09-29
Final
Troy
10
Franklin
41
09-29
Final
Cameron Yoe
25
McGregor
31
09-29
Final
Rockdale
34
Rogers
6
09-29
Final
Academy
20
Jarrell
14
09-29
Final
Coldspring
22
Crockett
16
09-29
Final
Trinity
13
Buna
24
09-29
Final
Luling
9
Hempstead
26

Week 5 Results - 3A Division II

09-29
Final
Buffalo
49
New Waverly
13
09-29
Final
Leon
29
Bruceville-Eddy
41
09-29
Final
Weimar
7
Lexington
69

Week 5 Results - 2A Division I

09-29
Final
Mart
57
Centerville
21
09-29
Final
Groveton
62
Normangee
37
09-29
Final
Timpson
20
Lovelady
14
09-29
Final
Thorndale
7
Bremond
42
09-29
Final
Flatonia
14
Thrall
41
09-29
Final
Moody
34
Central Texas Christian
13
09-29
Final
Rosebud-Lott
35
Meridian
30
09-29
Final
Axtell
6
Holland
43
09-29
Final
Deweyville
22
Hull-Daisetta
16
09-29
Final
Sabine Pass
20
West Hardin
14

Week 5 Results - 2A Division II

09-29
Final
Burton
34
Iola
12
09-29
Final
Somerville
32
Brazos Christian
59
09-29
Final
Milano
41
St. Joseph
7
09-29
Final
Wortham
34
Granger
41
09-29
Final
Chilton
14
Malakoff Cross Roads
6
09-29
Final
Itasca
14
Dawson
27
09-29
Final
Millsap
47
Frost
0
09-29
Final
Hubbard
6
Riesel
34

Week 5 Results - 1A Division II

09-29
Final
Waco Live Oak
20
Calvert
65
09-29
Final
Waco Parkview Christian
70
Buckholts
67

Week 5 Results

09-29
Final
Orange Community Christian
49
Allen Academy
51
09-29
Final
Austin Achieve
6
Brazos Valley Homeschool
51
09-29
Final
Conroe Covenant Christian
42
Huntsville Alpha Omega
27

Week 6 Results - 6A

10-05
Final
College Park
3
Beaumont West Brook
51
10-06
Final
Montgomery
21
Oak Ridge
24
10-06
Final
The Woodlands
45
Lufkin
21

Week 6 Results - 5A

10-06
Final
A&M Consolidated
20
Temple
28
10-06
Final-OT
Bryan
38
Navasota
37
10-06
Final
Waco University
14
College Station
62
10-06
Final
Rudder
6
Waco
35
10-06
Final
Huntsville
49
Willis
7
10-06
Final
Waller
20
Brenham
51
10-06
Final
Tomball
49
Magnolia
56
10-06
Final
Magnolia West
45
Tomball Memorial
40

Week 6 Results - 4A Division I

10-06
Final
Cleveland
9
Houston Kashmere
8
10-06
Final
Huffman Hargrave
41
Columbus
26
10-07
Final
Silsbee
15
Alvin Shadow Creek
37

Week 6 Results - 4A Division II

10-06
Final
Madisonville
45
Rusk
48
10-06
Final
Huntington
20
Shepherd
54
10-06
Final
Liberty
48
Tarkington
14
10-06
Final
Bellville
26
Taylor
13
10-06
Final
Brookshire Royal
14
Houston Village
42

Week 6 Results - 3A Division I

10-06
Final
Franklin
38
Cameron Yoe
34
10-06
Final
Rockdale
49
Academy
14
10-06
Final
Coldspring
65
Warren
6
10-06
Final
Kountze
0
Trinity
48
10-06
Final
Jarrell
0
Troy
60

Week 6 Results - 3A Division II

10-06
Final
New Waverly
21
Anderson-Shiro
8
10-06
Final
Bruceville-Eddy
15
Buffalo
38
10-06
Final
Marlin
45
Leon
31

Week 6 Results - 2A Division I

10-06
Final
Centerville
35
Thrall
47
10-06
Final
Tenaha
65
West Sabine
0

Week 6 Results - 2A Division II

10-06
Final
Kenedy
31
Bartlett
34

Week 6 Results - 1A Division II

10-06
Final
Buckholts
46
Round Rock Christian
0

Week 6 Results

10-06
Final
Allen Academy
47
Huntsville Alpha Omega
83
10-06
Final
Brazos Valley Homeschool
52
Prairie Lea
20

Week 7 Results - 6A

10-12
Final
Beaumont West Brook
21
The Woodlands
35
10-13
Final
Conroe
48
Montgomery
18
10-13
Final
Oak Ridge
35
College Park
7

Week 7 Results - 5A

10-13
Final
College Station
28
A&M Consolidated
17
10-13
Final
Bryan
58
Waco University
14
10-13
Final
Temple
45
Rudder
24
10-13
Final
Magnolia
24
Huntsville
48
10-13
Final
Willis
20
Magnolia West
37
10-13
Final
Tomball Memorial
61
Brenham
64
10-13
Final
Waller
28
Tomball
55

Week 7 Results - 4A Division I

10-13
Final
Navasota
54
Huffman Hargrave
13
10-13
Final
Bridge City
34
Cleveland
22
10-13
Final
Silsbee
37
Little Cypress-Mauriceville
58

Week 7 Results - 4A Division II

10-13
Final
Columbus
18
Caldwell
40
10-13
Final
Smithville
44
Giddings
49
10-13
Final
La Grange
13
Gonzales
23
10-13
Final
Shepherd
46
Tarkington
0
10-13
Final
Brookshire Royal
6
Bellville
49

Week 7 Results - 3A Division I

10-13
Final
McGregor
10
Franklin
17
10-13
Final
Cameron Yoe
55
Jarrell
0
10-13
Final
Troy
10
Rockdale
49
10-13
Final
Kirbyville
17
Coldspring
22
10-13
Final
Trinity
14
Woodville
53
10-13
Final
Hempstead
0
East Chambers
19

Week 7 Results - 3A Division II

10-13
Final
Hearne
25
New Waverly
0
10-13
Final
Anderson-Shiro
0
Bruceville-Eddy
34
10-13
Final
Buffalo
43
Marlin
29
10-13
Final
Lexington
21
Blanco
14
10-13
Final
Newton
71
Crockett
8

Week 7 Results - 2A Division I

10-13
Final
West Hardin
0
Centerville
50
10-13
Final
Normangee
26
Thorndale
47
10-13
Final
Deweyville
15
Groveton
22
10-13
Final
Lovelady
46
West Sabine
12
10-13
Final
Thrall
30
Holland
6
10-13
Final
Moody
13
Rosebud-Lott
33

Week 7 Results - 2A Division II

10-13
Final
Bremond
35
Chilton
0
10-13
Final
Snook
28
Burton
57
10-13
Final
Somerville
14
Granger
19
10-13
Final
Bartlett
0
Milano
52
10-13
Final
Iola
63
Colmesneil
0
10-13
Final
Meridian
43
Dawson
8
10-13
Final
Frost
42
Hubbard
14

Week 7 Results - 1A Division II

10-13
Final
Calvert
53
Watauga Harvest Christian
8

Week 7 Results

10-13
Final
Brazos Christian
21
Texas School for the Deaf
20
10-13
Final
St. Joseph
48
Marble Falls Faith Academy
6
10-13
Final
Bastrop Tribe Consolidated
50
Brazos Valley Homeschool
8
10-13
Final
Huntsville Alpha Omega
84
Baytown Christian
48
10-14 5pm
Scheduled
Allen Academy
Houston Emery Weiner JV

Week 8 Results - 6A

10-20 7:30pm
Scheduled
College Park
Conroe
10-20 7:30pm
Scheduled
The Woodlands
Oak Ridge
10-20 7:30pm
Scheduled
Lufkin
Beaumont West Brook

Week 8 Results - 5A

10-20 7:30pm
Scheduled
A&M Consolidated
Bryan
10-20 7:30pm
Scheduled
Rudder
College Station
10-20 7:30pm
Scheduled
Huntsville
Waller
10-20 7:30pm
Scheduled
Tomball Memorial
Willis
10-20 7:30pm
Scheduled
Brenham
Tomball
10-20 7:30pm
Scheduled
Magnolia West
Magnolia
10-20 7:30pm
Scheduled
Waco
Temple

Week 8 Results - 4A Division I

10-20 7pm
Scheduled
Silsbee
Navasota
10-20 7pm
Scheduled
Cleveland
Huffman Hargrave
10-20 7pm
Scheduled
Little Cypress-Mauriceville
Bridge City

Week 8 Results - 4A Division II

10-20 7:30pm
Scheduled
Caldwell
Giddings
10-20 7:30pm
Scheduled
La Grange
Smithville
10-20 7:30pm
Scheduled
Madisonville
Shepherd
10-20 7:30pm
Scheduled
Tarkington
Brookshire Royal
10-20 7:30pm
Scheduled
Gonzales
Columbus

Week 8 Results - 3A Division I

10-20 7:30pm
Scheduled
Rockdale
Cameron Yoe
10-20 7:30pm
Scheduled
Academy
Troy
10-20 7pm
Scheduled
Coldspring
Trinity
10-20 7:30pm
Scheduled
Jarrell
McGregor
10-20 7:30pm
Scheduled
Hitchcock
Hempstead

Week 8 Results - 3A Division II

10-20 7:30pm
Scheduled
Bruceville-Eddy
Hearne
10-20 7:30pm
Scheduled
Marlin
Anderson-Shiro
10-20 7:30pm
Scheduled
Leon
Buffalo
10-20 7:30pm
Scheduled
Comfort
Lexington
10-20 7:30pm
Scheduled
Corrigan-Camden
Crockett

Week 8 Results - 2A Division I

10-20 7pm
Scheduled
Centerville
West Sabine
10-20 7:30pm
Scheduled
Normangee
Thrall
10-20 7pm
Scheduled
Groveton
West Hardin
10-20 7pm
Scheduled
Deweyville
Lovelady
10-20 7:30pm
Scheduled
Thorndale
Moody
10-20 7:30pm
Scheduled
Rosebud-Lott
Holland

Week 8 Results - 2A Division II

10-20 7:30pm
Scheduled
Bremond
Frost
10-20 7:30pm
Scheduled
Burton
Somerville
10-20 7:30pm
Scheduled
Snook
Bartlett
10-20 7:30pm
Scheduled
Granger
Milano
10-20 7pm
Scheduled
Sabine Pass
Iola
10-20 7:30pm
Scheduled
Chilton
Meridian
10-20 7:30pm
Scheduled
Dawson
Hubbard

Week 8 Results - 1A Division II

10-20 7:30pm
Scheduled
Buckholts
Pflugerville Concordia

Week 8 Results

10-20 7:30pm
Scheduled
Brazos Christian
Central Texas Christian
10-20 7:30pm
Scheduled
Texas School for the Deaf
St. Joseph
10-20 7pm
Scheduled
Brazosport Christian
Allen Academy
10-20
Scheduled
Brazos Valley Homeschool
Johnson County Homeschool
10-20 7pm
Scheduled
Alvin Living Stones
Huntsville Alpha Omega

Week 9 Results - 6A

10-27 7:30pm
Scheduled
Conroe
The Woodlands
10-27 7:30pm
Scheduled
Oak Ridge
Lufkin
10-28 6pm
Scheduled
Montgomery
College Park

Week 9 Results - 5A

10-27 7:30pm
Scheduled
Waco University
A&M Consolidated
10-27 7:30pm
Scheduled
Bryan
Rudder
10-27 7:30pm
Scheduled
College Station
Waco
10-27 7:30pm
Scheduled
Tomball
Huntsville
10-27 7:30pm
Scheduled
Willis
Brenham
10-27 7:30pm
Scheduled
Waller
Magnolia West
10-27 7:30pm
Scheduled
Magnolia
Tomball Memorial

Week 9 Results - 4A Division I

10-27 7pm
Scheduled
Navasota
Cleveland
10-27 7pm
Scheduled
Huffman Hargrave
Little Cypress-Mauricville
10-27 7pm
Scheduled
Bridge City
Silsbee

Week 9 Results - 4A Division II

10-27 7:30pm
Scheduled
Smithville
Caldwell
10-27 7:30pm
Scheduled
Giddings
Gonzales
10-27 7:30pm
Scheduled
Columbus
La Grange
10-27 7:30pm
Scheduled
Brookshire Royal
Madisonville
10-27 7:30pm
Scheduled
Bellville
Tarkington

Week 9 Results - 3A Division I

10-27 7:30pm
Scheduled
Franklin
Jarrell
10-27 7:30pm
Scheduled
Cameron Yoe
Academy
10-27 7:30pm
Scheduled
McGregor
Rockdale
10-27 7pm
Scheduled
Buna
Coldspring
10-27 7:30pm
Scheduled
Trinity
Warren
10-27 7:30pm
Scheduled
Hempstead
Anahuac

Week 9 Results - 3A Division II

10-27 7:30pm
Scheduled
Hearne
Marlin
10-27 7:30pm
Scheduled
Anderson-Shiro
Leon
10-27 7:30pm
Scheduled
Lexington
Rogers
10-27 7:30pm
Scheduled
New Waverly
Bruceville-Eddy
10-27 7:30pm
Scheduled
Crockett
Frankston

Week 9 Results - 2A Division I

10-27 7pm
Scheduled
Lovelady
Centerville
10-27 7:30pm
Scheduled
Moody
Normangee
10-27 7pm
Scheduled
West Sabine
Groveton
10-27 7:30pm
Scheduled
Holland
Thorndale
10-27 7:30pm
Scheduled
Thrall
Rosebud-Lott
10-27 7pm
Scheduled
West Hardin
Deweyville

Week 9 Results - 2A Division II

10-27 7:30pm
Scheduled
Meridian
Bremond
10-27 7:30pm
Scheduled
Milano
Burton
10-27 7:30pm
Scheduled
Somerville
Snook
10-27 7:30pm
Scheduled
Bartlett
Granger
10-27 7pm
Scheduled
Iola
Burkeville
10-27 7:30pm
Scheduled
Hubbard
Chilton
10-27 7:30pm
Scheduled
Frost
Dawson

Week 9 Results - 1A Division II

10-27 7:30pm
Scheduled
Calvert
Oglesby
10-28 6pm
Scheduled
Prairie Lea
Buckholts

Week 9 Results

10-27 7:30pm
Scheduled
Waco Reicher Catholic
Brazos Christian
10-27 7:30pm
Scheduled
St. Joseph
Central Texas Christian
10-27 7pm
Scheduled
Conroe Covenant Christian
Allen Academy
10-27 7pm
Scheduled
Huntsville Alpha Omega
Bellville Faith Academy

Week 10 Results - 6A

11-03 7:30pm
Scheduled
The Woodlands
Montgomery
11-03 7:30pm
Scheduled
Lufkin
Conroe
11-03 7:30pm
Scheduled
Beaumont West Brook
Oak Ridge

Week 10 Results - 5A

11-03 7:30pm
Scheduled
Waco
Bryan
11-03 7:30pm
Scheduled
Temple
College Station
11-03 7:30pm
Scheduled
Rudder
Waco University
11-03 7:30pm
Scheduled
Brenham
Huntsville
11-03 7:30pm
Scheduled
Willis
Magnolia
11-03 7:30pm
Scheduled
Tomball Memorial
Waller
11-03 7:30pm
Scheduled
Magnolia West
Tomball

Week 10 Results - 4A Division I

11-03 7pm
Scheduled
Bridge City
Navasota
11-03 7pm
Scheduled
Little Cypress-Mauriceville
Cleveland
11-03 7pm
Scheduled
Silsbee
Huffman Hargrave

Week 10 Results - 4A Division II

11-03 7:30pm
Scheduled
Gonzales
Caldwell
11-03 7:30pm
Scheduled
La Grange
Giddings
11-03 7:30pm
Scheduled
Columbus
Smithville
11-03 7:30pm
Scheduled
Madisonville
Bellville
11-03 7:30pm
Scheduled
Shepherd
Brookshire Royal

Week 10 Results - 3A Division I

11-03 7:30pm
Scheduled
Rockdale
Franklin
11-03 7:30pm
Scheduled
Troy
Cameron Yoe
11-03 7:30pm
Scheduled
Academy
McGregor
11-03 7pm
Scheduled
Coldspring
Kountze
11-03 7:30pm
Scheduled
Kirbyville
Trinity
11-03 7:30pm
Scheduled
Hempstead
La Marque

Week 10 Results - 3A Division II

11-03 7:30pm
Scheduled
Leon
Hearne
11-03 7:30pm
Scheduled
Buffalo
Anderson-Shiro
11-03 7:30pm
Scheduled
Lexington
Johnson City LBJ
11-03 7:30pm
Scheduled
Marlin
New Waverly
11-03 7:30pm
Scheduled
Garrison
Crockett

Week 10 Results - 2A Division I

11-03 7pm
Scheduled
Groveton
Centerville
11-03 7:30pm
Scheduled
Normangee
Holland
11-03 7pm
Scheduled
West Hardin
Lovelady
11-03 7:30pm
Scheduled
Thorndale
Rosebud-Lott
11-03 7:30pm
Scheduled
Moody
Thrall
11-03 7pm
Scheduled
Deweyville
West Sabine
11-03 7pm
Scheduled
Deweyville
West Sabine

Week 10 Results - 2A Division II

11-03 7:30pm
Scheduled
Bremond
Hubbard
11-03 7:30pm
Scheduled
Burton
Granger
11-03 7:30pm
Scheduled
Snook
Milano
11-03 7:30pm
Scheduled
Somerville
Bartlett
11-03 7pm
Scheduled
Iola
Evadale
11-03 7:30pm
Scheduled
Chilton
Dawson
11-03 7:30pm
Scheduled
Meridian
Frost

Week 10 Results - 1A Division II

11-03 7:30pm
Scheduled
Calvert
Buckholts

Week 10 Results

11-03 7:30pm
Scheduled
Brazos Christian
Marble Falls Faith Academy
11-03 7:30pm
Scheduled
Waco Reicher Catholic
St. Joseph
11-03 7pm
Scheduled
Allen Academy
Alvin Living Stones
11-03 7:30pm
Scheduled
Austin Capitol Homeschool
Brazos Valley Homeschool
11-03 7pm
Scheduled
Orange Community Christian
Huntsville Alpha Omega

Week 11 Results - 6A

11-09 7pm
Scheduled
Conroe
Beaumont West Brook
11-10 7:30pm
Scheduled
Montgomery
Lufkin
11-10 7:30pm
Scheduled
College Park
The Woodlands

Week 11 Results - 5A

11-10 7:30pm
Scheduled
A&M Consolidated
Rudder
11-10 7:30pm
Scheduled
Bryan
Temple
11-10 7:30pm
Scheduled
Huntsville
Magnolia West
11-10 7:30pm
Scheduled
Waller
Willis
11-10 7:30pm
Scheduled
Magnolia
Brenham
11-10 7:30pm
Scheduled
Tomball
Tomball Memorial
11-10 7:30pm
Scheduled
Waco University
Waco

Week 11 Results - 4A Division I

11-10 7pm
Scheduled
Navasota
Little Cypress-Mauriceville
11-10 7pm
Scheduled
Cleveland
Silsbee
11-10 7pm
Scheduled
Huffman Hargrave
Bridge City

Week 11 Results - 4A Division II

11-10 7:30pm
Scheduled
Caldwell
La Grange
11-10 7:30pm
Scheduled
Giddings
Columbus
11-10 7:30pm
Scheduled
Smithville
Gonzales
11-10 7:30pm
Scheduled
Tarkington
Madisonville
11-10 7:30pm
Scheduled
Bellville
Shepherd

Week 11 Results - 3A Division I

11-10 7:30pm
Scheduled
Franklin
Academy
11-10 7:30pm
Scheduled
Jarrell
Rockdale
11-10 7pm
Scheduled
Woodville
Coldspring
11-10 7:30pm
Scheduled
McGregor
Troy
11-10 7:30pm
Scheduled
Hardin
Hempstead

Week 11 Results - 3A Division II

11-10 7:30pm
Scheduled
Hearne
Buffalo
11-10 7:30pm
Scheduled
New Waverly
Leon
11-10 7:30pm
Scheduled
Florence
Lexington
11-10 7:30pm
Scheduled
Crockett
Hemphill
11-10 7:30pm
Scheduled
Bruceville-Eddy
Marlin

Week 11 Results - 2A Division I

11-10 7pm
Scheduled
Centerville
Deweyville
11-10 7:30pm
Scheduled
Rosebud-Lott
Normangee
11-10 7pm
Scheduled
Lovelady
Groveton
11-10 7:30pm
Scheduled
Thrall
Thorndale
11-10 7:30pm
Scheduled
Holland
Moody
11-10 7pm
Scheduled
West Sabine
West Hardin

Week 11 Results - 2A Division II

11-10 7:30pm
Scheduled
Dawson
Bremond
11-10 7:30pm
Scheduled
Bartlett
Burton
11-10 7:30pm
Scheduled
Granger
Snook
11-10 7:30pm
Scheduled
Milano
Somerville
11-10 7pm
Scheduled
Hull-Daisetta
Iola
11-10 7:30pm
Scheduled
Frost
Chilton
11-10 7:30pm
Scheduled
Hubbard
Meridian

Week 11 Results - 1A Division II

11-10 7:30pm
Scheduled
Prairie Lea
Calvert
11-10 7:30pm
Scheduled
Buckholts
Oglesby

Week 11 Results

11-10 7:30pm
Scheduled
St. Joseph
Brazos Christian
11-10 7pm
Scheduled
Allen Academy
Baytown Christian
11-10 7pm
Scheduled
Brazosport Christian
Huntsville Alpha Omega

Sports Features